hurtownia opakowań,green pack opakowania,gastronomia producent opakowań,taśmy,woreczki foliowe,opakowania jednorazowe,środki czystości,catering

 
Promed. Czas na wzrok 40+

Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe


Kierowco - jesienią zadbaj o dobre widzenie w czasie jazdy

Jesień, zima przed nami.

Zmienne warunki pogodowe, zła widoczność na drodze, nagłe odblaski i olśnienia.
Co raz wcześniej robi się ciemno.
To wszystko powoduje dyskomfort widzenia podczas prowadzenia samochodu.

Doskonałym rozwiązaniem dla kierowców są #okulary ze specjalnymi szkłami.EYEDRIVE - SZKŁA DLA KIEROWCÓW Szkła EyeDrive gwarantują:

znaczną redukcję odblasków powodowaną przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz przez pojazdy jadące z naprzeciwka (w nocy o ponad 40% skuteczniej redukują odbicia, w stosunku do klasycznego antyrefleksu!) lepszą widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortową podróż

Szkła EyeDrive z technologią Reflect Control pozwalają na ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jesteś kierowcą?

ZREDUKUJ NIEBEZPIECZNE ODBLASKI W DZIEŃ I W NOCY!

Zapraszamy po okulary zapewniające bezpieczną jazdę do
Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja

Sprawne szyby samochodowe - Twój komfort i bezpieczeństwo

Jesień to zmienna pogoda, opady, przymrozki, mgły. Zadbaj więc o szyby w Twoim samochodzie.Szyby w samochodzie to niezwykle ważny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.

Powinny być czyste, bez odprysków.
Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność, a odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.

Z problemami związanymi z szybami zapraszamy do firmy Szybex-Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelaznej 7 w Piotrkowie Trybunalskim.

Tel.: 34 365 07 88; 44 647 76 41;

http://www.szybexservice.pl/ Polecamy: http://czest.info/motoryzacja

Myjnia, Stacja Paliw i Wypożyczalnia Przyczep zapraszająZadbaj o czyste auto w każdą pogodę!
Jesienna aura wymaga szczególnej dbałości o samochód.
Umyj i zatankuj swoje auto bez wysiłku i bez wysiadania!

Korzystaj z komfortowych warunków jakie zapewni Ci: Myjnia i Stacja Paliw WEGA, przy ul. Żyznej 1 w Częstochowie

****

Całodobowa Stacja Paliw WEGA położona jest w śródmieściu Częstochowy przy drodze wojewódzkiej nr 908 (wyjazd w kierunku Tarnowskich Gór).

WEGA to w 100% polska firma. Korzystając z usług stacji paliw i myjni wspierasz lokalny polski kapitał i zapewniasz miejsca pracy.

Tu także skorzystasz z WYPOŻYCZALNI PRZYCZEP:

Do wynajęcia przyczepy samochodowe i zagęszczarki Wacker.

Do dyspozycji klientów także: przyczepy skrzyniowe, przyczepa z plandeką i dłużyce.

****

Sprawdź co jeszcze poleca Stacja WEGA: http://wega.cze.pl

ALKOMAT - Twój imprezowy niezbędnikWeekendy, potańcówki, wesela, imprezy inegracyjne - często brawura - tak najłatwiej przecenić swoje siły.
Nie trać czujności!
Sprawdzaj czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa się alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w alkomat.

A dzięki temu:
przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.
Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaUkryte koszty – opony budżetowe czy używane?

5 porad dla kupujących opony Opony używane kuszą cenami – czy warto się na nie nabrać? Dlaczego omijać szroty czy giełdę? Dlaczego tylko fabrycznie nowe opony mają gwarancję i nie zaskoczą nas ukrytymi wadami? Lepiej zainwestować w budżetowe, ale nowe opony – niż kupować używane. „Używki” to gra w ruletkę z naszym życiem i zdrowiem!

Opony kupujemy po to, żeby samochód miał dobrą przyczepność do drogi, a więc żeby mieć więcej bezpieczeństwa. Tam, gdzie sprzedaje się używane gumy – na szrocie, na portalach aukcyjnych czy na giełdzie – nie kupimy opon, które są bezpieczne, bo nikt ich nie sprawdza. Zresztą skąd miałyby się one tam wziąć, gdy niemal połowa kierowców sprawdza ciśnienie raz w roku albo wcale, a gumy powypadkowe nadają się jedynie do całkowitej utylizacji? Nie dotyczy to jedynie Polski! Zachęty szukających szybkiego i łatwego zarobku sprzedawców używanych opon o ich świetnej kondycji nie mają żadnych podstaw, bo nie znają oni ich historii użytkowania. Nie wiedzą ani jak wiele kilometrów ze zbyt małą ilością powietrza przejechał na danej oponie jej poprzedni właściciel, ani tego, czy nie była zamontowana w samochodzie, który uczestniczył w wypadku. Ich słowo w żadnym wypadku nie jest wystarczającą gwarancją bezpieczeństwa dla kierowcy, któremu próbują sprzedać kota w worku. Wtedy nawet nieużywany produkt klasy budżetowej od sprawdzonego producenta zawsze zagwarantuje większy poziom bezpieczeństwa niż opona z drugiej ręki. Przynajmniej jest testowana i sprawdzana w fabryce i nie ma wewnętrznych uszkodzeń – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

1. Nieznana historia, ukryte wady?

Fabrycznie nowe gumy są skrupulatnie sprawdzane na każdym etapie produkcji – włącznie z prześwietlaniem warstw wewnętrznych promieniami rentgenowskimi, by wykluczyć uszkodzenie opasania czy drutówki. Sięgając po fabrycznie nowy produkt mamy gwarancję jego producenta, że opony są wolne od wszelkich uszkodzeń. Sprawa wygląda całkowicie inaczej w przypadku opon używanych – ich sprzedawcy nie mają żadnej technicznej możliwości sprawdzenia ich wnętrza, które może skrywać istotne, niewidoczne dla gołego oka uszkodzenia – mogą one pojawić się już np. przy jeździe przez kilka tygodni ze zbyt małym ciśnieniem powietrza w kole. To może z kolei doprowadzić do rozerwania opony w czasie jazdy!

Niestety, nawet uszkodzenia warstw zewnętrznych używanych opon mogą zostać umiejętnie zamaskowane. Jest to szczególnie łatwe przy sprzedaży wysyłkowej, gdzie odpowiednio zrobione zdjęcia mogą ukryć głębokość bieżnika czy liczne przetarcia. Pamiętajmy też, że zdjęcia niekoniecznie muszą przedstawiać dokładnie ten produkt, który oferowany jest nam w ogłoszeniu – a jedynie ten sam model opony!

2. Pozorna oszczędność

Oszczędności związane z używanymi oponami są jedynie pozorne – są one nieprzewidywalnym zagrożeniem na drodze, a za ich wybór możemy przypłacić zdrowiem i życiem swoim oraz naszych bliskich. Ponadto ich okres użytkowania może być tak krótki, że już po kilku miesiącach będziemy musieli zakupić kolejny komplet. Obecnie ceny nowych opon bywają bardzo niskie, szczególnie podczas sezonowych wyprzedaży. Po zakupie używanych gum – gdy na jaw wyjdą ich uszkodzenia, nie otrzymamy zwrotu pieniędzy.

3. Dłuższa droga hamowania i większe zużycie paliwa

Myślenie o wyborze nowych opon powinniśmy rozpocząć od zdania sobie sprawy z tego, że tylko one zapewniają styk samochodu z drogą. Podczas jazdy z prędkością 130 km/h przyczepność auta do jezdni gwarantuje jedynie powierzchnia wielkości czterech kopert, a opony obracają się ponad 1000 razy na minutę. Fizyki nie oszukamy – im gorsza ich jakość, tym mniejszy poziom naszego bezpieczeństwa.

– Bardzo zachęcam kierowców do traktowania zakupu nowych opon jako inwestycji w bezpieczeństwo. Dobre jakościowo opony nie tylko skrócą drogę naszego hamowania, ale pozwolą też zaoszczędzić na paliwie! Na pełnym baku na najlepszych oponach dojedziemy z Władysławowa nawet do Bielska-Białej, a na najgorszych – tylko do Katowic – podkreśla Piotr Sarnecki.

4. Opony to nie bułki, nie sczerstwieją – ważniejsza gwarancja!

Nowe opony zawsze mają gwarancję producenta – to ważny aspekt, który chroni nabywcę przed ukrytymi wadami. Dlatego nie ma znaczenia, kiedy opony wyprodukowano – najważniejsze, że były nieużywane i właściwie przechowywane. Nowe opony nie psują się w magazynie – zużywają się jedynie podczas użytkowania. To naturalne, bo rozgrzewają się podczas jazdy, działają na nie napięcia wynikające z ciśnienia, są deformowane pod wpływem np. najechania na dziurę w jezdni z dużą prędkością. Ważne jest zatem dbanie o właściwy poziom ciśnienia i sprawdzanie go przynajmniej raz w miesiącu! Pamiętajmy, że kod fabryki i daty produkcji opon nie oznaczają terminu przydatności gumy – służą one producentom w identyfikacji danej partii produkcyjnej.

5. Ważna etykieta – używki nie zagwarantują takich parametrów

Planujesz kupno opon? Zwróć uwagę przynajmniej na trzy podstawowe parametry – efektywność paliwową, drogę hamowania na mokrej nawierzchni i głośność zewnętrzna opony. Znajdziesz je na etykiecie, którą od listopada 2012 roku musza posiadać wszystkie nowe opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. Używane gumy nie posiadają 100% właściwości nowych egzemplarzy. Mogę je spełniać w 60% lub tylko w 30% – nikt tego nie wie, łącznie z ich sprzedawcą.

Efektywność paliwowa (ikona z dystrybutorem) – określana przez współczynnik oporów toczenia opony. Jest wyrażona za pomocą klas od A do G, gdzie A oznacza najbardziej oszczędną oponę – opony najwyższej klasy A pozwolą zaoszczędzić do 7,5% paliwa w porównaniu do opon najniższej klasy G.

Hamowanie na mokrej nawierzchni (ikona z deszczem) – informuje o długości drogi hamowania. Klasa A oznacza, że dany model opon posiada najkrótszą drogę hamowania na mokrej jezdni – przy prędkości 80 km/h droga hamowania będzie nawet o 18 m krótsza niż przy oponach najniższej klasy G.
Zewnętrzny hałas toczenia (ikona z głośnikiem) – wyrażona w decybelach wartość emitowana przez daną oponę przy prędkości 80 km/h. Skala hałasu pokazywana jest w formie trzech belek – im więcej z nich jest czarnych, tym głośniejsza opona.

Genesis pr, pzpo.org.plSprawdź ofertę OUTLET FRANK-CARS

NIE CZEKAJ! SPRAWDŹ OFERTĘ TERAZ

samochody dostawcze: https://outlet-frank-cars.otomoto.plsamochody osobowe: https://outlet-frankcars1.otomoto.plFrank Cars - Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147/154, tel.: 34 365 05 75Zmień samochód po wakacjach!

Sprawdź najnowsze oferty Salonu Samochodów Bezwypadkowych

RENT CAR Paweł Karoń:

http://www.rent-car.auto.com.pl


Tu kupisz:*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*!

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.

rok założenia 1994

Salon posiada w swojej ofercie: kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Zapraszamy do Salonów
RENT CAR Paweł Karoń,
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.

Tel. 34 324 30 72
AUTO KOMIS tel.: 601517788
http://www.rent-car.auto.com.pl/

Czynne w godz.:
poniedziałek -piątek 09 : 00 - 17 : 00
sobota 09 : 00 - 15 : 00
niedziela 11 : 00 - 13 : 00
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaWracamy z wakacji!

Powroty z wakacyjnych wyjazdów tuż, tuż.
Przed nami ostatnie podróżowanie przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Czekają nas różne warunki pogodowe.

Sprawdź czy szyby w Twoim samochodzie nie posiadają uszczerbków, zapewniają Ci dobrą widoczność, a tym samym gwarantują Ci bezpieczeństwo na drodze.

Przed i po każdym dalszym wyjazdem warto sprawdzić stan wycieraczek.

O Twoje bezpieczne podróżowanie zadbają fachowcy z firmy Szybex -Service w Częstochowie ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38 lub w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Żelazna 7 tel 44 647 76 41

Zapraszamy: http://www.szybexservice.pl<br />
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaKupuj auta z gwarancją. Sprawdź ofertę dnia!

Gdzie kupić używane auto, gdy boimy się niepewności związanej z możliwością jego awarii?

Przyjdź do Salonu Aut Bezwypadkowych RENT CAR i kup AUTO Z GWARANCJĄ.

Zapraszamy do zapoznania się z programem

VIP GWARANT.
Przyjdź i zobacz:
Częstochowa, ul. Główna 56 oraz Główna 24.
Tel. 34 324 30 72

Sprawdź ofertę dnia: https://www.rent-car.auto.com.pl

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.

Oferuje: kredyty, ubezpieczenia, zamiany, realizuje indywidualne zamówienia.

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaOkulary słoneczne do jazdy, dużo lepsze widzenie

Przeszkadza Ci rażące słońce podczas jazdy samochodem?
Sprawdź jakie okulary są najlepsze do samochodu!

Jeśli nie widzisz dobrze za kierownicą - możesz zapłacić za to życiem swoim lub swoich bliskich!
Dzięki dobrze dobranym okularom możesz ostro widzieć w pełnym słońcu, po zmierzchu i w deszczu.

Przy złych warunkach oświetleniowych ryzyko wypadku wzrasta nawet do 90%.
Na drodze o każdej porze twoje oczy są w pełni uzależnione od wpływu środowiska.
Blask świateł zbliżających się pojazdów, rażące słońce, światła miejskie mogą spowodować zmęczenie oczu i przejściowe niewyraźne widzenie.

Zwykłe okulary przeciwsłoneczne utrudniają dobre widzenie, a wieczorem są całkowicie bezużyteczne.

Co możesz zrobić, jeśli chcesz lepiej widzieć w pełnym słońcu, wieczorem lub po zmierzchu?
Zapytaj w Salonie Promed -Optyk w Częstochowie!

Tu dowiesz się więcej na temat nowych szkieł EyeDrive z technologią Reflect Control.

EyeDrive zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Nie ryzykuj!
Zadbaj o lepszą widoczność w każdej sytuacji!

Zapraszamy do Salonu PROMED-OPTYK w Częstochowie, Al. NMP 9

Zadbaj o swoją wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem - dołącz do wielu zadowolonych Klientów!

Zapraszamy: http://czest.info/motoryzacjaMandat za opony?
Za ich zły stan można stracić dowód rejestracyjnyBez regularnej kontroli stanu ogólnego opon, głębokości bieżnika oraz ciśnienia nie może być mowy o bezpiecznym podróżowaniu. Jeśli argument bezpieczeństwa nie jest wystarczający, warto wiedzieć, że za zły stan opon grożą również konsekwencje finansowe, a nawet odebranie dowodu rejestracyjnego.

Opony są jedynym elementem łączącym auto z drogą, a ich jakość oraz stan techniczny mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo – zarówno nasze jak i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, wielu kierowców wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy i wyrusza w drogę autem wyposażonym w nieodpowiednie opony. Jak podaje Komenda Główna Policji, niewłaściwy stan ogumienia stanowi aż 25,6 proc.wśród wszystkich usterek technicznych stwierdzanych w autach, które brały udział w wypadkach spowodowanych niesprawnością techniczną pojazdu.

Zużyty bieżnik to jedna z najczęściej spotykanych wad w oponach. Prawo jest jasne – głębokość rzeźby bieżnika, w przypadku braku tzw. wskaźników zużycia na oponie, nie powinna być mniejsza niż 1,6 mm. Lekceważąc ten przepis ryzykujemy zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policję i otrzymaniem mandatu w wysokości nawet 500 zł, ale co ważniejsze – narażamy siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Starty bieżnik sprawia, że znacznie pogarsza się przyczepność pojazdu, przez co łatwiej wpaść poślizg, a podczas jazdy w deszczu może pojawić się zjawisko aquaplaningu, czyli utraty przyczepności po wjechaniu w wodę.

Innym przewinieniem, za które podczas kontroli drogowej można stracić dowód rejestracyjny i otrzymać mandat, jest brak identycznego ogumienia na jednej osi. Zgodnie z przepisami, pojazd powinien być wyposażony w takie same opony na kołach jednej osi. Oznacza to jednakową markę, model i rozmiar, ale także głębokość bieżnika.

Kolejnym istotnym elementem jest dbanie o jakość opon zamontowanych w naszym samochodzie. Jeśli dostrzegamy na nich spękania, przecięcia albo wybrzuszenia – warto udać się na kontrolę do wulkanizatora, gdyż jazda na nich może być niebezpieczna.

– Opony prawidłowo dobrane do danego pojazdu, sposobu jazdy kierowcy oraz do temperatury otoczenia to inwestycja w bezpieczeństwo na drodze i niższe koszty eksploatacji. Przynajmniej raz w miesiącu należy skontrolować bieżnik, ocenić ogólny stan ogumienia i sprawdzić ciśnienie w oponach – zmiana ciśnienia nawet o 0,5 bara w stosunku do wartości optymalnej wydłuża drogę hamowania nawet o 4 metry i znacznie pogarsza własności jezdne. Bez względu na obowiązujące w danym państwie przepisy, zawsze warto dbać o dobry stan techniczny naszego samochodu, w tym także o stan opon – zwraca uwagę Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Więcej informacji na stronach pzpo.org.pl

________
Genessis PRFiltry, oleje i smary do maszyn – czy naprawdę są prymitywne?

Wielu domorosłych mechaników samochodowych sugeruje, że do aut można używać oleju przeznaczonego do autobusów lub maszyn budowlanych.

Podobno jest taniej. A skoro tak, to można pomyśleć, że oleje używane w maszynach specjalistycznych są wręcz bardziej prymitywne niż te samochodowe. Gdzie w tym rozumowaniu tkwi błąd?

Czytaj na: http://czest.info/filtry-oleje-smaryOdpoczynek w czasie upału

Zatankuj, umyj, zrób zakupy i skorzystaj z noclegu podczas podróży w czasie upału.
Skorzystaj z komfortowych warunków jakie zapewni Ci Myjnia i Stacja Paliw WEGA, przy ul. Żyznej 1 w Częstochowie.
Pozwól sobie na zasłużony odpoczynek w wygodnych i komfortowych pokojach hotelowych.

Sprawdź z czego możesz korzystać na Stacji WEGA: http://wega.cze.pl

****

WEGA , ul. Żyzna 1 w Częstochowie

Tu zatankujesz paliwa Pb95, Pb98, ON oraz LPG. Do Twojej dyspozycji są 4 stanowiska do tankowania także dla samochodów ciężarowych i stanowisko LPG.
Przy okazji zrobisz zakupy, bowiem w budynku stacji paliw mieści się sklep z artykułami spożywczymi i akcesoriami samochodowymi, zjesz coś i napijesz się kawy, możesz także skorzystać z pokojów gościnnych dla podróżnych.

Stacja czynna jest 24 godziny na dobę.

Nie musisz nawet wysiadać z auta, ponieważ samochody tankuje obsługa, która w razie potrzeby służy również pomocą przy wymianie żarówek i wycieraczek lub dolaniu olejów i płynów, itp.

Skorzystaj z noclegu

Ty do dyspozycji gości pokoje noclegowe z łazienkami, prysznicem, ręcznikami, pościelą, czajnikiem oraz bezprzewodowym internetem i naziemną telewizją cyfrową.

Stacja Paliw WEGA prowadzi wynajem przyczep samochodowych.

Wypożyczysz przyczepy skrzyniowe i dłużyce o różnych wymiarach.

Myjnia WashTec

Od 2015 roku na stacji działa nowoczesna i w pełni automatyczna myjnia szczotkowa renomowanej firmy WashTec. Tutaj możesz umyć samochód bez wysiadania, z użyciem miękkich i delikatnych dla lakieru szczotek oraz najwyższej jakości środków, w tym najwyższej klasy politury nabłyszczającej ShineTecs, która nie tylko konserwuje, ale i odnawia lakier.

Zapraszamy:
Stacja Paliw WEGA ul. Żyzna 1, Częstochowa
Polecamy: http://czest.info/motoryzacjaPrzed wakacjami zadbaj o samochód. Dobra widoczność to podstawa.

Sprawne szyby samochodowe, dobre wycieraczki, idealne lusterka w Twoim samochodzie to gwarancja udanego, wakacyjnego podróżowania.

Wzmożony ruch spowodowany wszelkimi wyjazdami zróznicowane warunki pogodowe: ostre słońce lub ściana deszczu to wszystko jest doskonałym powodem, aby skorzystać z usług firmy: SZYBEX SERVICE

Tu fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8, w Częstochowie oraz na ul. Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim do firmy Szybex-Service, Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaDługi weekend tuż tuż. Ten produkt przyda sie napewno!

Długi weekend, wakacje, urlop, relaks, wypoczynek czasami brawura - teraz najłatwiej przecenić swoje siły.
Nie trać czujności!
Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w alkomat.

A dzięki temu:

przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.
Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaPROMOCJA OPON LETNICH

Ford zaprasza!

Szukasz akcesoriów do swojego samochodu? Zapytaj dealera o specjalną ofertę promocyjną... "Frank Cars" Autoryzowany Dealer Forda zaprasza Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel.: 34 365 05 75Zużyta opona zimowa nie staje się całoroczną

Czy latem można jeździć na zimówkach? Niektórych kierowców kusi idea niezmieniania opon zimowych na letnie – pozorna oszczędność czasu i pieniędzy sprawia, że zapominają o bezpieczeństwie. Taka decyzja może mieć tragiczne skutki – droga hamowania ze 100 km/h na oponach zimowych latem jest nawet o 16 metrów dłuższa niż na oponach letnich. Jeśli ktoś godzi się na pogorszenie przyczepności zimą i latem w zamian za niewymienianie opon, powinien zainwestować w ogumienie całoroczne z homologacją zimową – jego budowa jest kompromisem między oponami letnimi i zimowymi. Opona zimowa z połową wysokości bieżnika nie staje się ani oponą letnią, ani homologowaną całoroczną! Specjalna budowa bieżnika i mieszanka gumy użyta w produkcji zimowek nadal pozostaje taka sama!

Opony zimowe mają bardziej miękką gumę, dzięki czemu w niższych temperaturach nie stają się twarde jak plastik i pozostają elastyczne. Ta cecha, która zimą jest zaletą, staje się dużą wadą latem, kiedy temperatury rozgrzanej jezdni osiągają 50-60oC i więcej. Wtedy przyczepność opony zimowej drastycznie maleje. Zimówki nie są przystosowane do letnich warunków pogodowych!

Używanie zimowek latem jest również całkowicie nieuzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia. Opony zimowe w lato bardzo szybko się zużywają i niszczą. W takich warunkach typowe zimówki zwiększają także zużycie paliwa.

– Ze względu na częściej występujące sprzyjające warunki pogodowe, kierowcy jeżdżą latem szybciej. Ogumienie zimowe znacznie szybciej zużywa się na gorącym i suchym asfalcie – szczególnie przy wysokich prędkościach. Opony letnie już na etapie projektowania są odpowiednio wzmacniane, by być w stanie znieść wyższe temperatury. Używanie opon zimowych latem to zatem tylko pozorna oszczędność i hazard z własnym życiem – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Podczas jazdy na zimówkach w warunkach letnich zwiększa się długość drogi hamowania, samochód traci sterowność na zakrętach i zmniejsza się komfort prowadzenia auta. Droga hamowania samochodu na oponach zimowych latem ze 100 km/h do całkowitego zatrzymania auta może być nawet o 16 m dłuższa niż na oponach letnich! To cztery długości samochodu. Nietrudno domyślić się, że opony letnie zatrzymałyby samochód przed przeszkodą, w którą na zimowych oponach uderzyłby on z całym impetem. Co, jeśli przeszkodą będzie pieszy albo dzikie zwierzę?

– Jeśli ktoś chce jeździć tylko na jednym komplecie opon i głównie po mieście, to bezpiecznym rozwiązaniem będzie dobre ogumienie całoroczne z homologacją zimową, które łączy właściwości typu letniego i zimowego. Należy jednak pamiętać, że całoroczne gumy zawsze będą miały tylko kompromisowe osiągi w stosunku do opon dedykowanych do pory roku. Nawet najlepsze opony całoroczne latem nie będą tak dobre jak najlepsze letnie, a zimą tak dobre jak najlepsze zimowe. Pamiętajmy, że zdrowie i życie nasze, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego jest bezcenne – dodaje Piotr Sarnecki.

pzpo.org.plRENT CAR Paweł Karoń - tu kupisz auto z gwarancją: VIP GWARANT*

Kupuj auta dobre i sprawdzone.

Chcesz kupić auto, ale boisz się niepewności związanej z możliwą awarią używanego samochodu?
Odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie i kup AUTO Z GWARANCJĄ.

Sprawdź aktualną ofertę i zapoznaj się z programem VIP GWARANT:

Zapraszamy:

ul. Główna 56
ul. Główna 24
Tel. 34 324 30 72
http://www.rent-car.auto.com.pl
https://rent-car.otomoto.pl
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaPerfekcyjny podjazd – o czym trzeba pomyśleć

Trwały, dobrze oświetlony, bezpieczny – to cechy idealnego podjazdu.

Powinien być również elegancki i stanowić wizytówkę naszego domu czy rezydencji.
Wygląd i sposób budowy podjazdu zależy od tego, jaką powierzchnią działki dysponujemy i jak chcemy ją zagospodarować. Dawniej zwłaszcza przy pałacach i rezydencjach szlacheckich był on, oprócz ogrodzenia i ogrodu, miernikiem zamożności właściciela posesji. Dziś przy domach podjazdy są dość krótkie z uwagi na ograniczoną wielkość działek budowlanych. Zwykle sprowadzają się do krótkiego ciągu pieszo-jezdnego od bramy otaczającej posesję do garażu. Najczęściej ze względu na łatwość układania i trwałość materiału są one wykonywane z płyt lub kostek betonowych. Podpowiemy, jak wybudować trwały i bezpieczny podjazd, który posiada niepowtarzalny charakter.

Grubość znaczy trwałość

Najważniejszym aspektem, na jaki musimy zwrócić uwagę przy budowie podjazdów, jest trwałość elementów, z których zostanie on zbudowany oraz łatwość ich demontażu w przypadku uszkodzenia. W tej rywalizacji wśród materiałów budowlanych zdecydowanie wygrywają płyty i kostki betonowe. - Są to materiały trwałe, łatwe w eksploatacji i możliwe do szybkiej wymiany w razie potrzeby naprawy nawierzchni. Pamiętajmy jednak, że w przypadku budowy podjazdu musimy dobrać takie kostki betonowe lub płyty, które wytrzymają poruszanie się pojazdów o określonej masie – mówi Wojciech Średniawa, główny projektant z firmy Polbruk. Nawierzchnia z elementów betonowych o grubości 6 cm może być wykorzystana do budowy podjazdów, po których będą poruszać się samochody osobowe i dostawcze o masie nieprzekraczającej 3,5 tony. W przypadku, gdy w naszym garażu będzie parkował cięższy sprzęt, należy dobrać elementy o grubości co najmniej 8 cm. – Jednym z najbardziej wytrzymałych rozwiązań, które proponujemy, jest płyta Polbruk Magna. Posiada ona dwie grubości: 8 i 10 cm. Świetnie nadaje się do budowy podjazdów przy domach w stylu nowoczesnym ze względu na prostokątny kształt i kolorystykę. Często przy budowie podjazdów używane są nasze produkty z gamy ekologicznych Polbruk Meba czy Greengo– podkreśla Wojciech Średniawa. Prawidłowy dobór materiałów przy poprawnym projekcie i montażu nawierzchni powinien zagwarantować, że nasz podjazd pozostanie w nienagannym stanie przez długie lata.

Podgrzewany i dobrze oświetlony – znaczy bezpieczny

Przy budowie podjazdu istotne są również inne kwestie. W naszej strefie klimatycznej ze względów bezpieczeństwa warto zainwestować w podgrzewanie podjazdu. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy może zrobić się na nim ślisko na skutek zamarzania opadów atmosferycznych. Dla podjazdów krótkich i o małym nachyleniu zwykle stosuje się maty lub kable grzejne układane na szerokość rozstawu kół samochodu. W przypadku tych długich i o dużym stopniu nachylenia oraz natężeniu ruchu specjaliści zalecają ułożenie systemu na całej powierzchni. Zastosowanie rozwiązań anty-oblodzeniowych wpływa również pozytywnie na trwałość i wygląd nawierzchni betonowej, gdyż wyklucza stosowanie agresywnych środków do rozpuszczania lodu i śniegu. W dłuższym okresie mogą one prowadzić do degradacji materiałów budowlanych. Przy podjazdach o dużym spadku i powierzchni warto zainwestować w odwodnienia liniowe (podgrzewane), do których spływa nadmiar wody. Dobre zabezpieczenie przed zimowymi warunkami atmosferycznymi to jednak nie wszystko.

Podjazd powinien być również prawidłowo i gustownie oświetlony, żeby poruszanie po nim nie stanowiło problemu nocą. W tym celu w nawierzchni można zamontować oprawy najazdowe lub na przykład podświetlić obrzeża za pomocą linii LED RGB przystosowanych do pracy w warunkach zewnętrznych. – Do montażu linii LED doskonale nadaje się na przykład obrzeże Flesz w kształcie odwróconej litery „L”. Pasek montowany jest pod „daszkiem”, co sprawia że światło delikatnie podświetla nawierzchnię, dzięki czemu podjazd wygląda bardzo elegancko i przede wszystkim jest bardziej bezpieczny dla użytkowników – mówi Wojciech Średniawa z Polbruk. Innym sposobem oświetlenia są średnio wysokie słupki świetlne zlokalizowane po obu stronach podjazdu. Trwałość i bezpieczeństwo to nie jedyne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy budowie podjazdu. Duże znaczenie ma także jego styl, który musi współgrać z resztą otoczenia.

Odnajdź swój styl

Dostępność możliwych rozwiązań estetycznych jest bardzo szeroka, gdyż liczba kostek i płyt betonowych o grubości równej lub wyższej 6 cm jest bardzo duża. Wśród nich znajdziemy nawierzchnie pasujące do prawie każdego stylu domu i ogrodu. - Do zastosowań w domach i ogrodach zaprojektowanych w stylu nowoczesnym, gdzie po podjeździe będą poruszać się cięższe pojazdy, polecamy płyty Polbruk Magna w kolorze stali kortenowskiej, nerino lub alpen. Przy ciągach technicznych do zabudowań gospodarczych sprawdzą się z kolei Polbruk Meba, Greengo czy Tetka. Jeśli architektura otoczenia naszego domu nawiązuje do stylu rustykalnego lub śródziemnomorskiego, to elegancko w tej aranżacji będzie prezentowała się Petra, Napoli czy Trento – mówi Wojciech Średniawa z Polbruk. Z kolei gdy po naszym podjeździe będą poruszać się wyłącznie samochody do 3,5 tony, to ilość wzorów, kształtów i barw kostek oraz płyt o grubości 6 cm jest tak duża, że w zasadzie jedynymi ograniczeniami są tylko nasza wyobraźnia i wyczucie smaku.

Pamiętajmy o tym, by rodzaj nawierzchni wybierać mądrze i dostosować go do przestrzeni, którą dysponujemy. Tylko od tego zależy, czy nasz podjazd będzie stanowił wizytówkę posesji przez długie lata.

Tok, Tok Pr


Na zakupy roślin idealnych do aranżacji balkonu zapraszamy do
Szkółki Drzew i Krzewów KULAS
Częstochowa
ul. Rocha 296b
oraz Al. Jana Pawła II 2


www.Kulas.plWIOSNA -najlepszy moment zmianę samochodu!

BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE zaprasza do swoich Salonów: Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.

Skorzystaj z bogatej oferty Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń i już wiosną poruszaj się swoim wymarzonym samochodem.

W firmie Rent Car dokonasz wszystkich niezbędnych formalności.

Salon posiada w swojej ofercie:

kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Salony Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń posiadają certyfikat:

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,
Tel. 34 324 30 72
AUTO KOMIS tel.: 601517788


Sprawdź ofertę dnia na:
http://www.rent-car.auto.com.pl/

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaJak uniknąć wypadku samochodowego? Odpowiednie okulary uratują Ci życie!Jeśli nie widzisz dobrze za kierownicą - możesz zapłacić za to życiem swoim lub swoich bliskich! Dzięki dobrze dobranym okularom możesz ostro widzieć po zmierzchu i w deszczu.

Przy złych warunkach oświetleniowych ryzyko wypadku wzrasta nawet do 90%. W nocy twoje oczy są w pełni uzależnione od wpływu środowiska. Blask świateł zbliżających się pojazdów, światła miejskie mogą spowodować zmęczenie oczu i przejściowe niewyraźne widzenie.

Zwykłe okulary przeciwsłoneczne utrudniają dobre widzenie, a wieczorem są całkowicie bezużyteczne.

Co możesz zrobić, jeśli chcesz lepiej widzieć wieczorem lub po zmierzchu? Rozwiązaniem są nowe szkła EyeDrive z technologia Reflect Control.
Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, a w szczególności w nocy.

Szkła EyeDrive gwarantują:

znaczną redukcję odblasków powodowaną przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz przez pojazdy jadące z naprzeciwka (w nocy o ponad 40% skuteczniej redukują odbicia, w stosunku do klasycznego antyrefleksu!) lepszą widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż Szkła EyeDrive są dostępne zarówno w wersji jednoogniskowej jak i progresywnej.

Dlaczego miałbyś ryzykować, jeśli możesz uniknąć przeszkadzających świateł nocnych? Zadbaj o lepszą widoczność w każdej sytuacji!

Zapraszamy do Salonu PROMED-OPTYK w Częstochowie, Al. NMP 9

Zadbaj o swoją wygodę i bezpieczeństwo - dołącz do wielu zadowolonych Klientów!Czyste auto w każdą pogodę!

Deszcz ze sniegiem, błoto, słońce? To urok wiosennej aury. Taka pogoda wymaga szczególnej dbałości o samochód.


Zadbaj o jego estetyczny wygląd podczas każej pogody.
Umyj i zatankuj swoje auto bez wysiłku i bez wysiadania!

Korzystaj z komfortowych warunków jakie zapewni Ci Myjnia i Stacja Paliw WEGA,
przy ul. Żyznej 1 w CzęstochowieSprawne szyby samochodowe - Twój komfort i bezpieczeństwo

Jesień to zmienna pogoda, opady, przymrozki, mgły. Zadbaj więc o szyby w Twoim samochodzie. Szyby w samochodzie to niezwykle ważny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.

Powinny być czyste, bez odprysków.
Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność, a odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.

Z problemami związanymi z szybami zapraszamy do firmy Szybex-Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelaznej 7 w Piotrkowie Trybunalskim.

Tel.: 34 365 07 88; 44 647 76 41; http://www.szybexservice.pl/Świąteczny imprezowy niezbędnik

Weekendy, Świeta, potańcówki, wesela, imprezy inegracyjne - często brawura - tak najłatwiej przecenić swoje siły. Nie trać czujności!
Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych. Wystarczy, że zaopatrzysz się w alkomat.

A dzięki temu:

przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.

Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów. Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaPrestiżowy Salon Aut Bezwypadkowych "RENT CAR" zaprasza

Chcesz kupić dobre, pewne i sprawdzone auto?Sprawdź tutaj:
RENT CAR Paweł Karoń *SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,
ul. Główna 56 oraz Główna 24, Częstochowa.
Tel. 34 324 30 72


Zobacz jak dojechać:
http://www.rent-car.auto.com.pl/dojazd_do_komisu.php

Sprawdź najnowsze oferty: http://www.rent-car.auto.com.pl

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaAquaplaning – czym jest i jak mu zapobiegać?Odpowiednie ciśnienie i dobry stan opon zapobiegną poślizgowi na mokrej nawierzchni

Zła pogoda i opady to zagrożenie dla kierowców – spada widoczność, a samochód ma gorszą przyczepność.

Takich deszczowych dni jest w Polsce ponad 150 rocznie, co realnie zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu – tworzenia się klinu wodnego między oponą a jezdnią, po którym pojazd zaczyna się ślizgać w niekontrolowany sposób.

Jak do tego dochodzi?

Jest to efekt kilku czynników: zużytych lub słabej jakości opon, zbyt dużej prędkości oraz wody gromadzącej się na drodze i w koleinach. W konsekwencji przyczepność samochodu drastycznie spada, a poruszanie się po jezdni zaczyna przypominać jazdę na lodzie.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) radzi, jak zapobiegać występowaniu tego niebezpiecznego zjawiska.

Aquaplaning to nie żart – może doprowadzić do utraty panowania nad samochodem i poważnego wypadku. Ryzyko jego wystąpienia i utraty przyczepności wzrasta wraz z prędkością pojazdu – nie istnieje jednak uniwersalna granica, która przesądza o wpadnięciu w poślizg. Kierowcy mogą ograniczyć prawdopodobieństwo aquaplaningu, jeśli dostosują prędkość do trudnych warunków drogowych oraz zadbają o wysokiej jakości opony – z właściwym ciśnieniem i odpowiednim bieżnikiem.

– Im szybciej samochód jedzie po mokrej nawierzchni, tym mocniej powierzchnia opony uderza w znajdującą się na drodze wodę. Efekt ten powoduje wzrost ciśnienia hydrostatycznego wody, ponieważ nie jest ona w stanie dostatecznie szybko rozpłynąć się na boki. Zjawisko aquaplaningu występuje, gdy wartość tego ciśnienia jest wyższa od nacisku pojazdu na drogę – samochód nie może odepchnąć cieczy, a woda zaczyna unosić go nad jezdnią – tłumaczy Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Prawidłowy poziom ciśnienia w oponie pozwoli utrzymać przyczepność opony – im niższy poziom tego parametru, tym łatwiej wodzie odepchnąć pojazd od drogi, przez co ten zaczyna „pływać”. Odpowiednia głębokość bieżnika zapewni szybkie i efektywne odprowadzanie wody spod koła. Tylko opony dobrej jakości dadzą kierowcy gwarancję zachowania odpowiednich parametrów podczas niebezpiecznych sytuacji na drogach – nie tylko tuż po ich zakupie, ale też po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów użytkowania.

W czasie jesieni i zimy używanie opon zimowych lub całorocznych z homologacją zimową najbardziej efektywnie wpłynie na zminimalizowanie czynników sprzyjających aquaplaningowi. Takie ogumienie – dzięki budowie ze specjalnej, miękkiej mieszanki gumy – zachowa swoje właściwości jezdne, gdy temperatura spadnie rano poniżej 7°C.

Zimówki charakteryzują się gęstymi rowkami i specjalnymi nacięciami, czyli lamelkami, które pomagają w odprowadzaniu wody, śniegu oraz błota. – Priorytetem każdego kierowcy na drodze powinno być bezpieczeństwo. Nawet najnowocześniejsze samochody z zaawansowanymi systemami zabezpieczeń niewiele pomogą, jeśli pojazd pozbawiony jest podstawowego warunku jazdy – przyczepności, którą zapewniają dobrej jakości opony – wskazuje Sarnecki.

Kierowco! Noga z gazu!

Skutki aquaplaningu mogą być tragiczne – co więc powinien zrobić każdy kierowca, gdy wpadnie w niekontrolowany poślizg? Po pierwsze – noga z gazu! Nie należy wykonywać również żadnych gwałtownych ruchów kierownicą. To właśnie nieodpowiednie reakcje kierowców są częstą przyczyną wypadków – zachowaj ostrożność i spokój, mocno trzymaj kierownicę, a jednocześnie pozwól samochodowi zmniejszyć jego prędkość, dzięki czemu opony przestaną unosić się na poduszce z cieczy.

– W trakcie deszczu i na drodze, gdzie są kałuże, warto zwolnić nawet do prędkości niższej niż dopuszczają znaki oraz zachować większe odległości od pojazdów – droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża – dodaje Piotr Sarnecki.

Genesis PRBezpieczny karnawał

Karnawał to okres zabawy.
Często zdaża się nadużyć alkoholu.
Co wtedy?
Warto aprawdzić, czy po udanej imprezie można prowadzić samochód!
Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat.


Poznaj możliwości swojego organizmu.
Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

Używając alkomatu dowiesz się ile możesz bezpiecznie wypić, a rano sprawdzisz, czy już możesz prowadzić.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16. Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaUWAGA na szyby, wycieraczki, lusterka!

Niesprawne szyby samochodowe zimą to wielkie niebezpieczeństwo w czasie podróżowania.

Wzmożony ruch spowodowany wyjazdami na zimowe ferie, niedogodne warunki pogodowe, zamarzanie szyb, odpryski od kawałków lodu, to wszystko sprawia, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na sprawność szyb, lusterek oraz wycieraczek w naszym samochodzie.

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8 do firmy Szybex-Service, gdzie fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

Polecamy na:
http://czest.info/motoryzacjaZimowe podróże czystym i zatankowanym autem

Śnieg, błoto, mżawka.
Taka aura wymaga szczególnej dbałości o samochód.

Zadbaj o jego estetyczny wygląd i swoje bezpieczeństwo podczas każdej pogody.
Umyj i zatankuj swoje auto bez wysiłku i bez wysiadania!
Korzystaj z komfortowych warunków jakie zapewni Ci Myjnia i Stacja Paliw WEGA, przy ul. Żyznej 1 w Częstochowie

Polecamy: http://czest.info/motoryzacja10 porad na ferie zimowe – jak przygotować samochód do podróży?

Co zrobić, aby podróż autem przebiegła gładko, a przede wszystkim bezpiecznie?Rozpoczęcie zimowego sezonu urlopowego już lada chwila. Wielu miłośników śnieżnego szaleństwa planuje spędzić ten czas poza domem w Polsce i za granicą. Wyprawa samochodem w zimowych warunkach potrafi być wymagająca dla kierowcy, zwłaszcza gdy pojazd nie jest do niej odpowiednio przygotowany. Co zrobić, aby ułatwić sobie życie, uniknąć przykrych niespodzianek i bezpiecznie dojechać do celu?

1. Najważniejsze jest korzystanie z opon odpowiednich do sezonu – nie są one jedynie zwykłym kawałkiem gumy, a jednym z najistotniejszych dla bezpieczeństwa elementów samochodu i jedynym, który łączy auto i jego systemy bezpieczeństwa z drogą. Płatek śniegu na tle góry, czyli tak zwany symbol alpejski, to jedyne oficjalne oznaczenie homologacji zimowe– jest on gwarancją tego, że w oponach zastosowano odpowiednią mieszankę gumową oraz wzór bieżnika zapewniający przyczepność w zimowej aurze i efektywnie odprowadzający wodę, śnieg i błoto. Często występujący symbol M+S jest niczym innym, jak deklaracją producenta, że ogumienie ma bieżnik błotno-śniegowy. Takie opony nie mają jednak homologacji oraz wszystkich cech opon zimowych. Nawet jeśli przed wyjazdem jest bezśnieżna zima, a temperatura rzadko spada poniżej zera i tak warto założyć opony z homologacją zimową – nowoczesne opony zimowe renomowanych producentów zapewniają bezpieczeństwo w szerokim zakresie warunków pogodowych.
Warto pamiętać, że w 27 europejskich krajach w tym okresie jest obowiązek jazdy na oponach zimowych.

2. Zadbaj o odpowiednie ciśnienie w oponach, ponieważ realnie wpływa ono na bezpieczeństwo jazdy.

Od odpowiedniego poziomu tego parametru zależy w jaki sposób opona będzie przylegać do drogi. Odpowiednia wartość jest ustalana przez producenta danego auta i można ją znaleźć w instrukcji obsługi samochodu, na naklejce na środkowym słupku lub klapce wlewu paliwa. Należy pamiętać, że zmiana pogody na chłodniejszą powoduje spadek ciśnienia w oponach. Niedopompowanie opon już o 0,4 bara wydłuża drogę hamowania o 4 metry i zwiększa hałas o 2-3 dB. Rezultatem jazdy ze zbyt niskim ciśnieniem będzie również szybsze zużycie opon oraz częste tankowanie ze względu na zwiększone zużycie paliwa. Ciśnienie opon sprawdźmy przed wyruszeniem w podróż, kiedy opony nie są jeszcze nagrzane.

3. Kontroluj bieżnik – jego minimalna głębokość w Polsce to 1,6 mm. Za pomocą monety 2 zł sprawdź, czy opony w Twoim samochodzie spełniają ten warunek – po włożeniu do rowka bieżnika, zewnętrzny złoty brzeg monety powinien w całości być niewidoczny. Nie może być mowy o bezpiecznej jeździe samochodem na oponach, których bieżnik jest płytszy niż 1,6 mm, a w przypadku większości producentów opon zimowych za minimalną wysokość bieżnika trzeba przyjąć 3-4 mm! Jeżdżąc ze zbyt płytkim bieżnikiem pozbawiamy się przyczepności w nagłych sytuacjach i stanowimy poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego! Im niższy bieżnik, tym mniejsza możliwość odprowadzania wody oraz błota pośniegowego w przypadku opon zimowych.

4. Sprawdź opony pod względem nawet najmniejszych popękań i wybrzuszeń. Nie można ich ignorować – mogą oznaczać poważne uszkodzenia zewnętrzne lub wewnętrzne ogumienia i są potencjalnie niebezpieczne – opona może pęknąć w czasie podróży. Jeśli je zauważysz, koniecznie udaj się do dobrego serwisu oponiarskiego po poradę.

5. Sprawdź stan opony zapasowej – ma być pomocą w kryzysowych sytuacjach, jednak zignorowanie jej kondycji może doprowadzić do kolejnych problemów.
Koła zapasowe, tak jak te zamontowane w samochodach, muszą mieć odpowiednią głębokość bieżnika i odpowiednie ciśnienie.

6. Jeżeli planujesz wycieczkę w górskie rejony, zabierz ze sobą łańcuchy na koła dostosowane do rozmiaru Twoich opon. W przypadku śnieżycy ich użycie może być jedynym sposobem na utrzymanie właściwego kierunku ruchu. Warto przećwiczyć zakładanie łańcuchów na koła jeszcze przed wyjazdem – tylko właściwie założone sprawią, że opony skutecznie przeniosą moment obrotowy na ośnieżoną drogę i wyeliminują m.in. zjawisko uślizgu.

7. Sprawdź w serwisie czy układ kierowniczy, układ hamulcowy oraz układ chłodzenia silnika i nagrzewania kabiny są w pełni sprawne oraz czy akumulator jest naładowany.
Zawsze warto mieć kable rozruchowe w bagażniku. Zadbaj również o odpowiednie wyposażenie awaryjne – apteczkę, koc, łopatę do odśnieżania, latarkę, zapałki oraz skrobaczkę do szyb.

8. Widoczność w aucie nie może być niczym ograniczona – używaj dobrego zimowego płynu do szyb. Jeżeli jest taka potrzeba, zaopatrz się w nowe wycieraczki do szyb.

9. W czasie zimowych urlopów na autostradach i trasach szybkiego ruchu często tworzą się kilkugodzinne zatory spowodowane np. wypadkami. Dlatego zabierz do samochodu koc i coś kalorycznego do zjedzenia, w razie gdybyś musiał spędzić w takich warunkach dłuższy czas. Najlepiej w takiej sytuacji śledź komunikaty na trasie i w razie czego zjedź wcześniej na parking albo na stację.

10. Nie zapomnij o zasadach bezpiecznej jazdy.
Warto zwolnić do prędkości niższej niż dopuszczają znaki i zachować większe odległości od pojazdów – droga hamowania na ośnieżonej drodze znacznie się wydłuża. Nie wykonuj szybkich i nagłych ruchów, zarówno przy zwiększaniu prędkości jak i przy jej zmniejszaniu.

– Opony z homologacją zimową gwarantują nam większą przyczepność oraz krótszą drogę hamowania w szerokim zakresie warunków pogodowych sezonu jesienno-zimowego. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, przed wyjazdem na ferie powinni wymienić opony na dobrej jakości homologowane opony zimowe – to najłatwiejszy sposób na poprawę naszego bezpieczeństwa na drodze. Sprawdźmy też stan naszych kół – tylko parę minut poświęcone oponom może zaoszczędzić nam wiele stresu, wydatków oraz co najważniejsze – uchronić nas od groźnej awarii, a nieraz nawet uratować życie – podsumowuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Więcej informacji na stronie pzpo.org.pl

Genesis PrKiedy warto skorzystać z wynajmu samochodu?

Wynajmowanie samochodów staje się coraz bardziej powszechne.
Warto jednak zwrócić uwagę na to, że korzystamy z tego rozwiązania w różnych przypadkach.


Jeszcze parę lat temu było to przede wszystkim związane z turystyką, ale obecnie wykorzystujemy wynajęte samochody do różnych celów. Zatem warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Zapraszamy:
https://www.czest.info/Kiedy-skorzystac-z-wynajmu-samochoduZrób sobie świąteczny prezent!

Odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie!

Wybierz samochód dla siebie!

Zapraszamy do Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.
Salon posiada w swojej ofercie:
kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

RENT CAR,
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz 56.
Tel. 34 324 30 72
AUTO KOMIS tel.: : 601517788

http://www.rent-car.auto.com.pl/Szyby samochodowe - gwarancją bezpieczeństwa jazdy.

Jesień i zima to pory roku, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy zarówno wygody jak i bezpieczeństwa naszego podróżowania.Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.
Mgła, deszcz, przymrozki, śnieg szybkie zmiany pogodowe są powodem ,by mieć nieskazitelną szybę i sprawne wycieraczki.
Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.
Z kolei, aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. Poprawi to zabezpieczenie zarówno przed nagłym , niskim teraz słońcem jak i wścibskim okiem.

Wszystkie potrzeby związane z szybami w samochodzie zaspokoi firma Szybex-Service.
Częstochowa, ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38 oraz
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524

Polecamy: http://czest.info/motoryzacjaNadchodzi zima dla kierowców.
Co zrobić, by auto odpaliło,
nawet gdy temperatury spadają poniżej zera?16 listopada w Polsce to pierwszy dzień kalendarzowej zimy dla kierowców. Właśnie w tym dniu stacje wprowadzają do sprzedaży paliwa o podwyższonych parametrach niskotemperaturowych. Chociaż synoptycy ostrzegają przed znacznym ochłodzeniem, to na prawdziwe mrozy kierowcy muszą jeszcze poczekać. Mimo to już teraz warto przygotować auto do sezonu zimowego, by zapobiec najczęstszym problemom pojawiającym się w samochodach z silnikiem diesla.

O auta w zimie dbamy coraz lepiej

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Circle K, Polacy coraz bardziej dbają o swoje samochody w okresie zimowym. Aż 83% zmienia opony z letnich na zimowe, 74% stosuje zimowy płyn do spryskiwaczy, a połowa badanych – zimowy płyn do chłodnic. To oczywiście prawidłowe zabiegi, które z pewnością przekładają się na bezpieczeństwo podróżnych, poprawę wydajności auta oraz jego odpowiednią konserwację. Dlaczego więc, pomimo tylu podjętych kroków, problem z uruchomieniem samochodu w dalszym ciągu spotyka ponad połowę polskich kierowców?

Samochód znowu nie odpalił

Trudności z uruchomieniem pojazdu to jeden z najczęstszych problemów, które spotykają kierowców z silnikiem diesla. W ubiegłym roku miała je połowa właścicieli samochodów z tego typu silnikiem, a 6% z nich za każdym razem, gdy próbowali odpalić auto. Jednocześnie, 61% badanych podaje, że nawet jeśli pojazd odpalał, trwało to dłużej niż zwykle, ponieważ auto udawało się uruchomić dopiero po kilku próbach. Do najczęściej wskazywanych przyczyn trudności z odpaleniem silnika należą: słaby akumulator (35,3%) oraz trudne warunki atmosferyczne – mróz (28,6%). Jedynie 11,4% wskazuje jako przyczynę niską jakość paliwa, a zaledwie 5,5% – zanieczyszczenie filtra.

Jakość paliwa ma znaczenie

Nawet najlepiej przygotowany pojazd nie wygra walki z niskimi temperaturami bez odpowiedniego paliwa w baku. Klasa oleju napędowego ma istotne znaczenie nie tylko dla jakości jazdy, ale wpływa również na rozruch silnika. Od 16 listopada stacje paliw w Polsce mają obowiązek wprowadzenia paliw zimowych. Charakteryzują się one obniżoną Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra, która wynosi maks. -20°C. Jednak w oleju napędowym występuje jeszcze jeden bardzo istotny parametr, jakim jest Temperatura Mętnienia. Określa on moment krystalizowania się parafin w oleju napędowym, które blokują swobodny przepływ paliwa przez filtr. W wyniku utrudnionego ruchu paliwa, auto może mieć problem z odpaleniem, nawet jeśli zatankowano zimowy olej napędowy, a temperatura na zewnątrz sięga zaledwie kilku stopni poniżej zera. Zgodnie z obowiązującymi przepisami temperatura mętnienia nie jest gwarantowana w standardowych zimowych olejach napędowych.

Co tankować w zimie?

Odpowiedzią na bardzo niskie temperatury jest milesPLUS diesel arktyczny, który charakteryzuje się gwarantowaną Temperaturą Mętnienia maks. -22°C oraz obniżoną do -32°C Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie silnika samochodu nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Dodatkowo diesel arktyczny nie zawiera biokomponentów pogarszających właściwości niskotemperaturowe paliwa oraz posiada dodatek uszlachetniający, który oczyszcza silnik z osadów, właściwie go zabezpiecza i pozwala dojechać nawet do 3% dalej. Paliwo milesPLUS diesel arktyczny jest dostępne wyłącznie na stacjach Circle K.

Grayling PRPodróż kamperem – o czym warto pamiętać?

Podróże kamperami stają się coraz popularniejsze. Niezależnie od tego, jak daleko planujemy wyjechać, nie musimy martwić się o nocleg czy miejsce do przygotowania posiłku. Dostępne obecnie różnorodne modele kamperów gwarantują, że każdy zainteresowany znajdzie pojazd, który spełni jego wszelkie oczekiwania.

Co warto wiedzieć przed wyruszeniem w drogę?

Czytaj na: http://czest.info/Podroz-kamperemMiłośnicy 4 kółek - Michał Jesionowski

Masz samochód? Uwielbiasz jazdę swoimi czterema kółkami? A może dopiero szukasz wymarzonego auta?

Jeśli tak, to zapnij pasy. Michał „Michu” Jesionowski zabierze Cię za chwilę w podróż, by opowiedzieć o wszystkim, co musisz wiedzieć o swoim samochodzie, a także o tym, jak zaoszczędzić na jego naprawach.

W tej książce znajdziesz praktyczne porady, które pozwolą Ci:

• kupić używane auto i nie dać się oszukać,
• dbać o samochód tak, aby bezawaryjnie służył przez lata,
• bezpiecznie podróżować,
• nauczyć się, na co zwracać uwagę podczas jazdy,
• przestać traktować wizytę u mechanika jak przykry obowiązek i zło konieczne,
• sprawdzić, co psuje się najczęściej,
• zaoszczędzić pieniądze na naprawach i częściach zamiennych,
• zostać mechanikiem we własnym garażu.

Przekonasz się również, jak bezkompromisowo rozprawić się z mitami motoryzacyjnymi, które od lat funkcjonują wśród kierowców.

Czy diesle są długowieczne, a auta wyprodukowane we Francji zawodne? Czy prawdą jest, że użytkownicy samochodów marki Alfa Romeo nie pozdrawiają się na drodze, bo rano witali się w serwisie?

****

Michał „Michu” Jesionowski – najpopularniejszy polski youtuber motoryzacyjny, założyciel kanału Miłośnicy 4 kółek. Nieustannie pokazuje tysiącom internautów, co mogą zrobić ze swoimi samochodami, a własne niesamowite pomysły bez wahania wciela w życie.Okulary dla kierowców

Jesień, zima przed nami.

Zmienne warunki pogodowe, zła widoczność na drodze, nagłe odblaski.

Co raz wcześniej robi się ciemno.
To wszystko powoduje poczucie dyskomfortu widzenia podczas prowadzenia samochodu.
Z badań wynika, że prawie co drugi kierowca czuje się niekomfortowo przez olśnienia pojawiające się podczas prowadzenia samochodu.


Doskonałym rozwiązaniem dla kierowców są nowe szkła z technologia Reflect Control. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, a w szczególności w nocy.

EYEDRIVE - SZKŁA DLA KIEROWCÓW

Szkła EyeDrive gwarantują:
znaczną redukcję odblasków powodowaną przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz przez pojazdy jadące z naprzeciwka (w nocy o ponad 40% skuteczniej redukują odbicia, w stosunku do klasycznego antyrefleksu!)
lepszą widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie
mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż
Szkła EyeDrive są dostępne zarówno w wersji jednoogniskowej jak i progresywnej.

Jesteś kierowcą?

Zapraszamy po okulary do profesjonalnego

Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja

Niezbędnik na długi weekend

Długi weekend, wakacje, urlop, relaks, wypoczynek czasami brawura - teraz najłatwiej przecenić swoje siły. Nie trać czujności!
Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w alkomat.

A dzięki temu:

przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.
Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów. Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16. Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaSprawdź najnowsze oferty
w Salonach Aut Bezwypadkowych RENT CAR

Zapoznaj się z najnowszymi ofertami Salonów Samochodowych Rent-Car Karoń Paweł. Tu znajdziesz samochody z GWARANCJĄ-VIP GWARANT

BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE

zaprasza:
Częstochowa, ul. Główna 56 i 24,
tel.: 601 517 788, 343 243 072
http://www.rent-car.auto.com.plPolecamy na: http://czest.info/motoryzacjaStacja paliw, nowoczesna myjnia i wypożyczalnia przyczep "WEGA" zaprasza

WEGA, ul. Żyzna 1 w CzęstochowieTu zatankujesz paliwa Pb95, Pb98, ON oraz LPG. Do Twojej dyspozycji są 4 stanowiska do tankowania także dla samochodów ciężarowych i stanowisko LPG.

Przy okazji zrobisz zakupy, bowiem w budynku stacji paliw mieści się sklep z artykułami spożywczymi i akcesoriami samochodowymi, zjesz coś i napijesz się kawy, możesz także skorzystać z pokojów gościnnych dla podróżnych.
Stacja czynna jest 24 godziny na dobę.
Nie musisz nawet wysiadać z auta, ponieważ samochody tankuje obsługa, która w razie potrzeby służy również pomocą przy wymianie żarówek i wycieraczek lub dolaniu olejów i płynów, itp.

Stacja Paliw WEGA prowadzi wynajem przyczep samochodowych.

Do dyspozycji Klientów są przyczepy skrzyniowe i dłużyce o różnych wymiarach.

Myjnia WashTecOd 2015 roku na stacji działa nowoczesna i w pełni automatyczna myjnia szczotkowa renomowanej firmy WashTec. Tutaj możesz umyć samochód bez wysiadania, z użyciem miękkich i delikatnych dla lakieru szczotek oraz najwyższej jakości środków, w tym najwyższej klasy politury nabłyszczającej ShineTecs, która nie tylko konserwuje, ale i odnawia lakier.

Zapraszamy:
Stacja Paliw WEGA
ul. Żyzna 1
CzęstochowaTargi Fleet Market – mobilność biznesu!

Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market odbędą się 21 listopada br. w nowym miejscu - w hali Global EXPO w Warszawie, przy ul. Modlińskiej 6D. Jubileuszowa, 10. edycja targów, tak jak poprzednie, organizowana jest z myślą o przedsiębiorcach, osobach odpowiedzialnych za politykę samochodową w firmach oraz o wszystkich, którzy są obecnymi lub potencjalnymi nabywcami samochodów firmowych i usług flotowych.


Fleet Market to wyjątkowe targi, podczas których biznes spotyka się z motoryzacją. Wśród 8 tysięcy gości obecni są reprezentanci międzynarodowych koncernów, prywatni przedsiębiorcy, w tym również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz przedstawiciele firm z sektora publicznego. Każda z osób odwiedzających targi będzie mogła zobaczyć i porównać ze sobą samochody z różnych segmentów rynkowych. Wiele aut zostanie zaprezentowanych premierowo – po raz pierwszy w Polsce. W tym roku spodziewamy się blisko 20 premier samochodowych, a goście będą mieli okazję zobaczyć ponad 100 nowości motoryzacyjnych, a wśród nich najnowsze modele samochodów osobowych i dostawczych, luksusowe auta z segmentu premium, a także pojazdy ekologiczne - z napędem elektrycznym i hybrydowym.

Importerzy samochodowi przedstawią atrakcyjne oferty finansowania, takie jak leasing, wynajem czy abonament dedykowane właśnie firmom.

Podczas targów Fleet Market swoje produkty przedstawią też niezależne firmy leasingowe, ubezpieczeniowe, koncerny paliwowe oraz sieci zajmujące się serwisowaniem aut.

Fleet Market to również konferencje, panele, debaty z udziałem ekspertów z Polski i z zagranicy. Sporo uwagi poświęcimy analizie nadchodzących w 2019 roku zmian prawnych i podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących odliczania kosztów leasingu od samochodów o wartości powyżej 150 tys. złotych. Wspólnie z prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego – Jakubem Farysiem – zastanowimy się nad limitami redukcji CO2, i tym czy spowodują one szybszy rozwój alternatywnych napędów, a co za tym idzie elektromobilności. O napędach przyszłości, jak również o nowych procedurach pomiaru WLTP opowie Dean Bowkett – międzynarodowy ekspert flotowy, dyrektor zarządzający, Bowkett Auto Consulting (BAC).

Targi Fleet Market to wydarzenie zamknięte, organizowane z myślą wyłącznie o przedstawicielach firm, zarówno tych posiadających jeden samochód, który pomaga im w prowadzeniu działalności biznesowej oraz tych, którzy poszukują pojazdów do flot liczących od kilkudziesięciu do kilkuset aut. Wstęp jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest poprawne wypełnienie formularzu zgłoszeniowego na stronie: www.fleetmarket.pl Szczegóły dotyczące targów, harmonogram konferencji oraz lista premier i nowości motoryzacyjnych, jakie zostaną zaprezentowane podczas targów, na bieżąco są aktualizowane na stronie internetowej www.fleetmarket.pl.

TERMIN TARGÓW: 21 listopada 2018 (środa), od godz. 8:00 do 16:00
MIEJSCE TARGÓW I KONFERENCJI: hala Global EXPO w Warszawie, przy ul. Modlińskiej 6D (tj. teren byłej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu) UDZIAŁ W TARGACH: jest bezpłatny dla osób powiązanych z branżą flotową (na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na: www.fleetmarket.pl)Dni Otwarte Nowego Forda Focus

Poznaj wcielenie legendy i skorzystaj z wyjątkowej, limitowanej oferty inauguracyjnej. Przyjdź, zobacz i skorzystaj z jazdy testowej.Firma Frank-Cars zaprasza na

Dni Otwarte Nowego Forda Focus

28.-29.09.2018


piątek 9-17; sobota 9-16
Salon Frank-Cars, ul. Jagiellońska 147/151 w Częstochowie.

Zapraszamy: http://czest.info/motoryzacjaSprawne szyby samochodowe - Twój komfort i bezpieczeństwo

Jesień to zmienna pogoda, opady, przymrozki, mgły.
Zadbaj więc o szyby w Twoim samochodzie.
Szyby w samochodzie to niezwykle ważny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.

Powinny być czyste, bez odprysków.
Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność, a odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.

Z problemami związanymi z szybami zapraszamy do firmy Szybex-Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelaznej 7 w Piotrkowie Trybunalskim.

Tel.: 34 365 07 88; 44 647 76 41;
http://www.szybexservice.pl/

Polecamy: http://czest.info/motoryzacjaPodróż busem – to się opłaca

Nie da się ukryć, iż w dzisiejszych czasach podróż busem jest o wiele bardziej komfortowa niż podróż własnym samochodem, zwłaszcza gdy jedzie się poza granice kraju.

Na pewno koszty podróży również będą mniejsze, dlatego przewozy międzynarodowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a firm transportowych nie brakuje.

O podróżowaniu busem czytaj na: http://czest.info/Podróż-busemKupuj auta z gwarancją

Gdzie kupić używane auto, gdy boimy się niepewności związanej z możliwością jego awarii?

Przyjdź do Salonu Aut Bezwypadkowych RENT CAR i kup AUTO Z GWARANCJĄ.

Zapraszamy do zapoznania się z programem
VIP GWARANT.

Przyjdź i zobacz:
Częstochowa, ul. Główna 56 oraz Główna 24. Tel. 34 324 30 72

Sprawdź ofertę: https://www.rent-car.auto.com.plRENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.
Oferuje: kredyty, ubezpieczenia, zamiany,realizuje indywidualne zamówienia.

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaParking na lotnisku - zadbaj o bezpieczeństwo swojego samochodu

Wybierając się na długo wyczekiwany urlop lub zwyczajnie podróżując w sprawach biznesowych za granicę, większość ludzi zastanawia się jak szybko i sprawnie, bez żadnych niepotrzebnych problemów dotrzeć na lotnisko.

Zamiast liczyć na różne środki transportu typu pociąg, autobus czy taksówka, najprostszym wyjściem z tej sytuacji jest oczywiście dojazd własnym autem. Jednak musimy mieć pewność, że po dojechaniu na miejsce, zostawimy je pod właściwym nadzorem. I tu najlepiej skorzystać z parkingu na lotnisku, który będzie najlepszym zabezpieczeniem dla auta.

O zaletach korzystania z parkingu czytaj na: http://czest.info/Parking-na-lotnisku oraz http://czest.info/podrozeProwadzisz samochód? Dowiedz się, jak latem zadbać o jakość i komfort widzenia oraz jak zapewnić odpowiednią ochronę oczu podczas kierowania autem

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wymagającymi warunkami dla kierowców są upał, pełne słońce i bezchmurne niebo. Cieszymy się, że prognoza pogody nie zapowiada opadów, jednak rzadko myślimy o trudnościach, jakie mogą wynikać z letnich, słonecznych warunków panujących na drodze. Latem warto zwrócić szczególną uwagę na właściwy komfort widzenia podczas prowadzenia samochodu i zadbać o prawidłową ochronę oczu korzystając z właściwie dobranych okularów.Wydawać by się mogło, że latem prowadzenie samochodu jest łatwiejsze, niż podczas zimowych miesięcy, kiedy jazdę utrudnia śnieg, deszcz i szybko zapadający zmrok. Niestety, statystyki pokazują, że do większej liczby wypadków dochodzi właśnie latem w czasie pięknej, słonecznej pogody*. Dzieje się tak, ponieważ czujność kierowców paradoksalnie zostaje uśpiona przez dobre warunki. Kierowcy stają się wtedy mniej skoncentrowani, mają tendencję do większej prędkości oraz do wykonywania manewrów, których nie podjęliby się w czasie deszczu lub nocą. Innym kluczowym czynnikiem jest także nieodpowiednie przystosowanie, lub bagatelizowanie warunków panujących w samochodzie i na drodze, takich jak na przykład oślepiające światło, odblaski oraz męczący upał.

Bez względu na to, czy używamy popularnych okularów przeciwsłonecznych czy też okularów korekcyjnych, latem podczas prowadzenia samochodu należy zadbać o wyjątkowy komfort widzenia. Dobrze jest więc wybrać okulary wyposażone w soczewki cechujące się określonymi parametrami, pomagającymi osiągnąć ten cel i poprawić zdolność percepcji.

Uwaga na oślepiające odblaski
Jednym z największych wrogów letnich podróży są odblaski, które potrafią oślepić kierowcę nawet na kilka sekund. Promienie słoneczne odbijają się nie tylko od powierzchni jezdni, szyb mijanych samochodów, czy kałuż, ale także od deski rozdzielczej powodując nieprzyjemne, a czasem nawet bolesny tzw: efekt olśnienia. Bardzo istotne w walce o dobra widoczność są filtry polaryzacyjne, które stanowić powinny nieodłączny dodatek zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych wykorzystywanych przy kierowaniu samochodem. Jak działa taki filtr?

Warto wiedzieć, że gdy światło odbija się od jakiejkolwiek płaskiej powierzchni występuje zjawisko częściowej polaryzacji. Filtr w soczewkach polaryzacyjnych w znacznej mierze blokuje odbite światło, dzięki temu barwy są bardziej nasycone, poprawie ulega kontrast, a refleksy i smugi stają się o wiele mniej widoczne – wyjaśnia ekspert firmy Hoya Lens Poland, wiodącego producenta nowoczesnych soczewek okularowych.

Okulary z filtrem polaryzacyjnym są rekomendowane kierowcom przez cały rok. Jednak to właśnie latem, kiedy promienie słoneczne operują z większą siłą, jazda bez nich staje się szczególnie uciążliwa ze względu na wyjątkowo silne odblaski, które nie tylko utrudniają, ale czasem nawet uniemożliwiają bezpieczną jazdę.

Antyrefleks i filtr UV? Idealnie!
Kolejnymi niezbędnymi właściwościami, którymi cechować się powinny okulary przeznaczone do jazdy latem są: powłoka antyrefleksyjna i filtr UV.

Antyrefleks jest swoistym „must have”. Wielu użytkowników okularów nie wyobraża sobie pracy, czy prowadzenia pojazdu bez tej powłoki. Jej brak powoduje, że światło przed dotarciem do naszego oka odbija się od zewnętrznej i wewnętrznej strony soczewki, przez co powstają niekorzystne odblaski.

Filtr UV natomiast chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem, które w dłuższej perspektywie powodować może poważne choroby narządu wzroku takie jak zaćma, czy zwyrodnienie plamki żółtej.

Inteligentne rozwiązania z nowoczesnym fotochromem w roli głównej
Użytkownicy okularów korekcyjnych, którzy dotychczas korzystali z soczewek fotochromowych mogą być przyzwyczajeni do ograniczonych możliwości przyciemniania się takich soczewek w samochodzie. Brak przyciemnienia soczewek fotochromowych w aucie jest spowodowany właściwościami szyb samochodowych. To właśnie one nie przepuszczają do wnętrza auta promieni UV niezbędnych do właściwego przyciemnienia soczewki fotochromowej. Jednak na rynku dostępne są już nowoczesne, inteligentne soczewki fotochromowe, które doskonale sprawdzają się także w samochodzie, zapewniając odpowiednie przyciemnienie. Nowoczesne fotochromy są znacznie bardziej czułe i ulegają zaciemnieniu zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w samochodzie. Co ważne, potrafią dopasować się do dynamicznych warunków atmosferycznych w kilka chwil, nie zaburzając procesu widzenia i adaptując się idealnie do intensywności światła. Cechę tę docenia się szczególnie latem, kiedy doświadczamy dużej dynamiki oświetlenia. Warto dodać, że najlepsze soczewki dostępne na rynku łączą efekt fotochromu z redukcją efektu olśnienia oraz ochroną przed promieniowaniem UV.

Płynne widzenie, płynna jazda
Jazda samochodem wymaga maksymalnego skupienia i szybkich reakcji. Kierowca na bieżąco obserwuje drogę oraz zmieniające się parametry na desce rozdzielczej. Często zmuszony jest przenosić wzrok pomiędzy obiektami znajdującymi się na horyzoncie, a prędkościomierzem i lusterkami. Nierzadko dochodzi do tego konieczność spoglądania na współpasażera lub nawet oglądanie się za siebie, by uspokoić kłócące się dzieci. Dynamicznie zmieniające się warunki oświetleniowe między rozpaloną letnim słońcem drogą, a ciemniejszym wnętrzem samochodu stanowią ogromne wyzwanie dla koncentracji i refleksu każdego kierowcy. Dopasowanie odpowiednich okularów wspomagających kierowcę podczas jazdy samochodem latem i pozwalających mu na komfortowe widzenie, jest istotnym elementem zwiększającym nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z nowoczesnych rozwiązań, stawiając na okulary wyposażone we właściwe soczewki, powłoki i filtry o sprawdzonej jakości, gwarantującej prawidłowe działanie i najwyższy poziom ochrony przed szkodliwymi i niekorzystnymi czynnikami.

*Dane Komendy Głównej Policji za: https://moto.wp.pl/zima-bezpieczniej-niz-latem-6080845541221505a www.hoya.eu

Myj i tankuj całą dobę - Stacja WEGA zaprasza!

Upał, ulewa - a tu pusty bak i brudne auto?
Nie wysiadaj!
W komfortowych warunkach zatankuj i umyj samochód!

Stacja Paliw i Nowoczesna Myjnia WEGA,

ul. Żyzna 1 w Częstochowie zapraszają przez całą dobę
Długi weekend tuż tuż. Ten produkt przyda się na pewno

Długi weekend, wakacje, urlop, relaks, wypoczynek czasami bawura - teraz najłatwiej przecenić swoje siły. Nie trać czujności!

Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w alkomat.

A dzięki temu:

przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu

po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.

Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaMandat za opony?

Za ich zły stan można stracić dowód rejestracyjnyBez regularnej kontroli stanu ogólnego opon, głębokości bieżnika oraz ciśnienia nie może być mowy o bezpiecznym podróżowaniu. Jeśli argument bezpieczeństwa nie jest wystarczający, warto wiedzieć, że za zły stan opon grożą również konsekwencje finansowe, a nawet odebranie dowodu rejestracyjnego.

Opony są jedynym elementem łączącym auto z drogą, a ich jakość oraz stan techniczny mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo – zarówno nasze jak i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, wielu kierowców wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy i wyrusza w drogę autem wyposażonym w nieodpowiednie opony. Jak podaje Komenda Główna Policji, niewłaściwy stan ogumienia stanowi aż 25,6 proc.[1] wśród wszystkich usterek technicznych stwierdzanych w autach, które brały udział w wypadkach spowodowanych niesprawnością techniczną pojazdu.

Zużyty bieżnik to jedna z najczęściej spotykanych wad w oponach. Prawo jest jasne – głębokość rzeźby bieżnika, w przypadku braku tzw. wskaźników zużycia na oponie, nie powinna być mniejsza niż 1,6 mm[2]. Lekceważąc ten przepis ryzykujemy zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policję i otrzymaniem mandatu w wysokości nawet 500 zł, ale co ważniejsze – narażamy siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Starty bieżnik sprawia, że znacznie pogarsza się przyczepność pojazdu, przez co łatwiej wpaść poślizg, a podczas jazdy w deszczu może pojawić się zjawisko aquaplaningu, czyli utraty przyczepności po wjechaniu w wodę.

Innym przewinieniem, za które podczas kontroli drogowej można stracić dowód rejestracyjny i otrzymać mandat, jest brak identycznego ogumienia na jednej osi. Zgodnie z przepisami, pojazd powinien być wyposażony w takie same opony na kołach jednej osi[3]. Oznacza to jednakową markę, model i rozmiar, ale także głębokość bieżnika.

Kolejnym istotnym elementem jest dbanie o jakość opon zamontowanych w naszym samochodzie. Jeśli dostrzegamy na nich spękania, przecięcia albo wybrzuszenia – warto udać się na kontrolę do wulkanizatora, gdyż jazda na nich może być niebezpieczna.

– Opony prawidłowo dobrane do danego pojazdu, sposobu jazdy kierowcy oraz do temperatury otoczenia to inwestycja w bezpieczeństwo na drodze i niższe koszty eksploatacji. Przynajmniej raz w miesiącu należy skontrolować bieżnik, ocenić ogólny stan ogumienia i sprawdzić ciśnienie w oponach – zmiana ciśnienia nawet o 0,5 bara w stosunku do wartości optymalnej wydłuża drogę hamowania nawet o 4 metry i znacznie pogarsza własności jezdne. Bez względu na obowiązujące w danym państwie przepisy, zawsze warto dbać o dobry stan techniczny naszego samochodu, w tym także o stan opon – zwraca uwagę Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Więcej informacji na stronach pzpo.org.pl

Genessis PRRENT CAR Paweł Karoń - tu kupisz auto z gwarancją: VIP GWARANT*

Kupuj auta dobre i sprawdzone.

Chcesz kupić auto, ale boisz się niepewności związanej z możliwą awarią używanego samochodu?
Odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie i kup AUTO Z GWARANCJĄ.

Sprawdź aktualną ofertę i zapoznaj się z programem VIP GWARANT:

Zapraszamy:

ul. Główna 56
ul. Główna 24
Tel. 34 324 30 72
http://www.rent-car.auto.com.pl
https://rent-car.otomoto.plCzyste auto w każdą pogodę!

Upał, kurz lub ulewa i błoto?
Taka aura wymaga szczególnej dbałości o smaochód.
Zadbaj o jego estetyczny wygląd podczas każej pogody.
Umyj i zatankuj swoje auto bez wysiłku i bez wysiadania!

Korzystaj z komfortowych warunków jakie zapewni Ci Myjnia i Stacja Paliw WEGA,
przy ul. Żyznej 1 w Częstochowie

Polecamy: http://czest.info/motoryzacjaW wakacje podróżuj bezpiecznie

Sprawne szyby smochodowe, dobre wycieraczki, idealne lusterka w Twoim samochodzie to gwarancja udanego, wakacyjnego podróżowania.

Wzmożony ruch spowodowany wszelkimi wyjazdami zróznicowane warunki pogodowe: ostre słońce lub ściana deszczu to wszystko jest doskonałym powodem, aby skorzystać z usług firmy: SZYBEX SERVICE

Tu fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8, w Częstochowie oraz na ul. Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim do firmy Szybex-Service,

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaFotele samochodowe nie tylko dla rajdowców

Podczas wyścigów samochodowych wszyscy uczestnicy rajdu powinni być odpowiednio chronieni. Zasadnicze znaczenie mają mocne zawieszenie, niezawodne hamulce, amortyzatory, odpowiednio dobrane opony oraz wyposażenie wewnątrz pojazdu. Równie ważne są akcesoria, które poprawiają bezpieczeństwo i jakość jazdy.

Na stronie https://inter-rally.pl/pol_m_Wnetrze_Fotele-rajdowe-z-homologacja-FIA-278.html dostępne są rozmaite akcesoria zaprojektowane w oparciu o najnowsze technologie.

Czytaj więcaj: http://czest.info/Fotele-samochodoweElektryczne bolidy od studentów Politechniki Śląskiej na zawodach w Paryżu i Londynie

Studenci Politechniki Śląskiej wystartują w kolejnej edycji prestiżowego wyścigu Shell Eco-marathon. Sponsorem projektu została gliwicka firma BMZ Poland.Studenci podjęli się ambitnego zadania, w ramach koła naukowego SmartPowerteam zaprojektowali i zbudowali bolid o nazwie MuSHELLka do startu w popularnym wyścigu Shell Eco-marathon. Pojazd rywalizował już na torach w Holandii i Francji z innymi elektrycznymi pojazdami, pochodzącymi z różnych stron świata. W zawodach uczestniczyły ekipy złożone z najzdolniejszych studentów uczelni technicznych ze wszystkich kontynentów. Wygrywa ten bolid, który na ekwiwalencie jednego litra paliwa lub jednej kilowatogodziny energii przejedzie najdłuższy dystans. W tym roku MuSHELLka podczas zawodów we Francji okazała się być najlepszym prototypem napędzanym elektrycznie.

Obecnie zespół SmartPowerteam z Politechniki Śląskiej przygotowuje się do rywalizacji na Shell Eco-marathon Europe 2018 w Londynie z kolejnym projektem HydroGENIUS. Jest to pojazd kategorii miejskiej napędzany przy pomocy ogniwa wodorowego.

W skład zespołu wchodzą studenci – pasjonaci ze Studenckiego Koła Naukowego Modelowania Konstrukcji Maszyn (SKN MKM), działającego przy Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej. Koło naukowe skupia studentów różnych wydziałów tej uczelni. W pracach nad bolidem uczestniczą adepci wydziału Mechanicznego Technologicznego, Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Elektrycznego, Architektury, Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Chemicznego.

W obydwa projekty zaangażowała się firma BMZ Poland. Gliwicki producent baterii został sponsorem projektów MuSHELLka oraz HydroGENIUS, elektrycznego oraz wodorowo-elektrycznego bolidu wykorzystującego najnowsze osiągnięcia techniki i nowoczesne materiały. W pojazdach zamontowane są baterie z ogniwami litowo-jonowymi od BMZ. Koszt energii potrzebnej na przejechanie 100 km to zaledwie 10 groszy.

- Cieszymy się, że możemy pomóc w rozwoju pasji i zainteresowań młodych ludzi. Projekt w pełni elektrycznego bolidu jest doskonałą promocją polskiej myśli technologicznej na świecie, a przy tym wpisuje się w popularną oraz promowaną przez rząd ideę w pełni ekologicznego, bezemisyjnego transportu. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu finansowemu oraz dostarczonym bateriom samochód odniesie sukces na torze – twierdzi Agata Kędzierska, event marketing manager w BMZ Poland.

Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 5-8 lipca w Londynie i będą już 34. edycją tego wydarzenia. Na torze wystartuje aż 175 zespołów z całego świata. Uczestnicy będą walczyć o podium w dwóch klasach: UrbanConcept (pojazdy dostosowane do jazdy miejskiej) oraz Prototype (trzy- i czterokołowe pojazdy przyszłości, nastawione na maksymalizowanie efektywności energetycznej) oraz w trzech kategoriach energetycznych: ICE (pojazdy spalinowe), BatteryElectric (pojazdy elektryczne ) oraz Hydrogen (pojazdy elektryczne napędzane ogniwem wodorowym).

****

Grupa BMZ to wiodący na świecie dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Znaczącą rolę w grupie pełni BMZ Poland z Gliwic. Polska filia rozwija się dynamicznie od 2010 roku i obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale Badań i Rozwoju. BMZ Poland zajmuje się także popularyzacją zastosowań technologii litowo–jonowej jako organizator międzynarodowej konferencji pt. Battery Experts Forum.

Grupa BMZ zlokalizowana jest na całym świecie. Posiada biura i fabryki w Niemczech, Chinach, USA, Francji, Polsce oraz w Japonii. Dzięki wykorzystaniu najnowszych, innowacyjnych technologii współpracuje z wiodącymi światowymi markami. Fabryki baterii w Gliwicach oraz w Karlstein są jednymi z najbardziej nowoczesnych w Europie.Stacja Klasyki – pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej

Klasyczne samochody budzą zainteresowanie coraz większego grona pasjonatów, którzy chcą posiadać wyjątkowy pojazd z duszą. Kolekcjonowanie ich jest ponadto alternatywną formą inwestowania, co jest coraz częściej dostrzegane także w Polsce. Oczekiwania kolekcjonerów stale rosną i w odpowiedzi na nie w podwarszawskich Łomiankach powstaje pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej „Stacja Klasyki”.Motoryzacja rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie i to co jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu było wyłącznie wizją przyszłości obecnie jest codziennością. Samochody nafaszerowane najnowszymi zdobyczami techniki, wykonujące za nas szereg czynności czy też zupełnie nas zastępujące za kierownicą stają się standardem. Elektromobilność to także szybko rozwijający się proces od którego nie ma już w zasadzie odwrotu – już niebawem dźwięk mocnego silnika grającego niczym najlepiej zestrojona orkiestra także przejdzie do lamusa. Współczesne pojazdy pomimo tak ogromnego zaawansowania są do siebie bliźniaczo podobne stąd też coraz trudniej o wyróżnienie się na drodze, chyba że faktycznie posiadamy auto nietuzinkowe i bardzo drogie.

Dusza motoryzacji

Od wielu już lat na całym świecie samochody klasyczne budzą ogromne emocje ponieważ są wyjątkowe, posiadają często niezwykłe indywidualne życiorysy, są jedyne w swoim rodzaju. Mówi się, że posiadają duszę. Co rusz słyszymy także o aukcjach, na których kolekcjonerzy płacą za egzemplarz bajońskie sumy niejednokrotnie wyższe niż nawet najdroższe auta współczesne. Kolekcjonowanie i obrót klasykami stanowi bowiem intratną formę alternatywnego inwestowania.

W krajach Europy zachodniej rynek klasycznych pojazdów cechują wysokie, przez lata wypracowywane standardy. W Polsce zainteresowanie takimi pojazdami stale rośnie i obecnie możemy się pochwalić wzrostami naszego rynku o wartościach dwucyfrowych z roku na rok. Zmieniają się jednocześnie oczekiwania i wymagania miłośników old- i youngtimerów stąd też niezbędna jest jego profesjonalizacja.

Zmienia się także profil kolekcjonera. Obecnie obserwujemy pewne nasycenie niektórymi modelami aut, które sprzedają się wolniej niż np. dwa lata temu. Pojawia się zainteresowanie autami droższymi powyżej 150 tys. zł i z drugiej strony poniżej 45 tys. zł. Jest więcej osób które chcą mieć takie auto a wcześniej o tym nie myśleli, a jednocześnie posiadają fundusze które im na to pozwalają. Są i tacy, którzy mają oszczędności i chcą mieć ciekawy pojazd jako ten trzeci, czwarty w garażu ale coś właśnie klasycznego. Popularne do tej pory Mercedesy już ustępują miejsca innym markom i ten trend nie zatrzymuje się. Bogacimy się i interesujemy się czymś bardziej wyrafinowanym niż tylko Mercedesy. Ewoluujemy.

Jedyna taka Stacja

W odpowiedzi na rosnące potrzeby już w czerwcu w podwarszawskich Łomiankach swoje podwoje otworzy pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej - „Stacja Klasyki”. To wyjątkowe miejsce posiadające powierzchnię kilku tysięcy mkw. Oferować będzie skonsolidowane usługi zarówno wytrawnym kolekcjonerom jak i tym, którzy swoją przygodę rozpoczynają.

– Zawsze podobały mi się stare samochody, zawsze byłem ich fanem i obecnie sam jestem kolekcjonerem realizując młodzieńcze marzenia. – wyznaje pomysłodawca i założyciel Stacji Klasyki Tomasz Kwieciński. W miarę, gdy moja kolekcja rosła napotkałem na problemy gdzie je trzymać, gdzie je serwisować. Zdałem też sobie sprawę, że z podobnymi kłopotami borykają się inni. Biznesowe myślenie wzięło więc górę i postanowiłem stworzyć miejsce, które będzie odpowiedzią na wyzwania wielu fanów nietuzinkowej motoryzacji i pozwoli połączyć pasję z biznesem.
Centralnym miejscem Stacji będzie dostępny dla każdego salon sprzedaży w którym wyeksponowanych zostanie kilkadziesiąt pojazdów. Pozwoli to na możliwość kupna auta w godnych warunkach. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że chcąc zainwestować w obiekt kilkadziesiąt czy też kilkaset tysięcy złotych, oględzin dokonujemy na ulicy, czy w przydomowym garażu. Tak niestety często się odbywa w naszym kraju, co nijak nie wspomaga budowania pożądanych standardów. W salonie tym auto będzie mógł wystawić praktycznie każdy i tym samym w profesjonalny sposób zaoferować go potencjalnym nabywcom.

Nad Wisłą rynek jest rozproszony; warsztaty te mniejsze i większe zajmujące się renowacją i później sprzedażą klasyków często mieszczą się w najdalszych rejonach kraju. Kolekcjoner z Niemiec, Anglii czy Francji ma zatem duży problem z osobistą wizytą i zrobieniem rekonesansu interesujących go aut. Jeśli jednak będzie miał możliwość dokonania tego w jednym miejscu i to w dodatku w komfortowych warunkach z pewnością o wiele łatwiej podejmie decyzje o przyjeździe.

Powierzchnia salonu wynosić będzie ok 500 mkw., co oznacza, że nie wszystkie obiekty będą mogły być zaprezentowane jednocześnie, dlatego będzie też cześć garażowa. Jednym z dużych problemów osób gromadzących kolekcje klasyków jest ich przetrzymywanie. Często stają na parkingach apartamentowców, w przydomowych garażach wywołując rodzinne niesnaski o zajęte miejsce. Niektórzy posiadający swoje firmy gromadzą swoją kolekcję na ich terenach. Żadne z tych rozwiązań nie wydaję się jednak satysfakcjonujące. Pamiętać należy jeszcze o tym, że stare pojazdy wymagają zupełnie innego podejścia i troski niż współczesne, miejskie kompakty. Dlatego w Centrum Motoryzacji Klasycznej dostępna będzie także przestrzeń garażowa o powierzchni 2600 mkw. Kolekcjonerzy z całego kraju będą mogli przechowywać w nim swoje auta zarówno sezonowo jak i całorocznie.

Istotną zaletą garażu będzie to, że auto które jest na sprzedaż i nagle ma potencjalnego nabywcę zwiezione zostanie windą do części salonowej a tam odpowiednio wyeksponowane. Takie kompleksowe rozwiązanie zdecydowanie ułatwi obu stronom na dokonanie transakcji w profesjonalny sposób.

Do dyspozycji każdego klienta, który odwiedzi Stację Klasyki będzie rzeczoznawca z korporacji międzynarodowej, który oceni auto i wyda certyfikat. Wszystkie pojazdy będą ubezpieczone, a dostęp do tych umieszczonych w garażu będą miały wyłącznie osoby upoważnione.

Kompleksowość rozwiązań

Nadrzędną ideą przyświecającą stworzeniu Stacji Klasyki było zapewnienie wszystkich usług w jednym miejscu. Klienci, którzy poszukują konkretnego auta w Polsce czy za granicą będą też mogli skorzystać z usług doradczych. To nowe miejsce na motoryzacyjnej mapie naszego kraju będzie takowe świadczyła zachowując najwyższą jakość. To ukłon w kierunku tych, którzy nie mają czasu i niejednokrotnie odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, aby samemu się tym zająć i wyjeżdżać na poszukiwania do innych krajów i dlatego potrzebują kompetentnego partnera.

Nowi właściciele klasyków, o ile te są sprawne do jazdy w naturalny sposób chcą je przetestować. Często jednak są to egzemplarze nie zarejestrowane, albo mają sportowe zacięcie i sprawdzanie ich na drogach publicznych zwyczajnie nie jest możliwe. Wychodząc i temu naprzeciw Stacja zaoferuje możliwość takowych testów na pobliskim profesjonalnym torze.

Centrum będzie także świadczyło usługi wynajmu klasycznych aut. Będą to pojazdy bardzo interesujące, w pełni nadające się do jazdy, które użytkuje się w podobny sposób jak auta współczesne i które jednocześnie będą sprawiały radość z jazdy. Marki i modele będą legendarne np. Porsche 911.

Pierwsze w Polsce Centrum motoryzacji Klasycznej, stworzone przez pasjonatów dla pasjonatów poprzez kompleksowość rozwiązań i usług ma też szansę być miejscem konsolidującym całe środowisko stając się profesjonalnym „głosem” branży przeżywającej bardzo dynamiczny rozkwit.

Public Relations AgencyDlaczego opłaca się zostawiać samochód na parkingu przy lotnisku?

Dojazd na lotnisko stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie.

Jeśli nikt nie może nas akurat podwieźć lub lotnisko znajduje się w innym mieście, to zazwyczaj decydujemy się na dojazd własnym samochodem i pozostawienie go następnie na parkingu.
Na co trzeba zwrócić uwagę, pozostawiając auto na kilka dni lub tygodni na parkingu?

Zapraszamy: http://czest.info/odlotowyparking-plW wakacyjną podróż pewnym autem

BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE zaprasza do swoich Salonów:
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.


Skorzystaj z bogatej oferty Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń i wybierz się na wakacje swoim wymarzonym samochodem.

W firmie Rent Car dokonasz wszystkich niezbędnych formalności.

Salon posiada w swojej ofercie:

kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Salony Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń posiadają certyfikat:

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,
Tel. 34 324 30 72
AUTO KOMIS tel.: 601517788

Sprawdź ofertę dnia na:
http://www.rent-car.auto.com.pl/Przygotuj auto do wakacyjnych wyjazdów

Sprawdź czy szyby w Twoim samochodzie nie posiadą uszczerbków, zapewniają Ci dobrą widoczność, a tym samym gwarantują Ci bezpieczną podróż.

Przed dłuższym wyjazdem warto także sprawdzić stan wycieraczek.

Aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i będziesz podróżować bezpiecznie odwiedź firmę Szybex -Service w Częstochowie ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
lub w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Żelazna 7 tel 44 647 76 41

Zapraszamy: http://www.szybexservice.plSzukasz kredytu na auto? Skorzystaj z porównywarki!Kredyt bankowy to jedna z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych form finansowania zakupu samochodu. Nie każdego stać na kupno auta za gotówkę, z kolei odpowiednio wybrany kredyt – samochodowy lub gotówkowy – pozwala sfinansować zakup zarówno nowego, jak i kilkuletniego pojazdu. Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt na auto? Warto analizować oferty poszczególnych banków i instytucji, a jeśli brakuje nam fachowej wiedzy – wspomóc się porównywarką kredytów.

Zapraszamy: http://czest.info/Szukasz-kredytu-na-auto-Skorzystaj-z-porównywarkiSpodnie motocyklowe – w co się ubrać na motor?

Posiadanie motocyklu to nie tylko sama przyjemność. Trzeba też widzieć, jak się ubrać, jakie wyposażenie kupić i przy okazji nie wydać fortuny. Oprócz specjalistycznego stroju ważne są także różne dodatki typu: bagażniki, sakwy, pokrowce, stelaże czy narzędzia.

Jakie spodnie motocyklowe wybrać czytaj na:
http://czest.info/Spodnie-motocyklowe-co-ubrać-na-motorNa majówkę jedź czystym autem!

Zbliża się długi weekend.
Pierwsza prawdziwa majówka przed nami, a więc czas podróży, odwiedzin, spotkań wśród przyjaciół.
Warto zadbać by mieć czyste i zatankowane auto.

Skorzystaj z Myjni i Stacji Paliw WEGA przy ul. Żyznej 1 w Częstochowie

Szybko, sprawnie i dokładnie umyjesz i zatankujesz swój samochód, a w dodatku nawet nie ruszysz się zza kierownicy!Alkomat - niezbędny przed i po imprezie

Zbliża się dlugi weekend, a po nim powrót do codzienności.
Pilnuj, aby twoje powroty były bezpieczne dla Ciebie i innych.

Tak łatwo przecież sprawdzić, czy możemy prowadzić!
Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat.

Dzięki niemu:

przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - rano sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.
Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów. Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!Jak długo przydatna jest opona? 8 zasad przechowywania opon

Opony nie starzeją się w ten sam sposób jak artykuły spożywcze – w odpowiednich warunkach magazynowania nie tracą swoich właściwości. Kilkuletnia nieużywana opona jest tak samo dobra, jak ogumienie wyprodukowane wczoraj czy kilka miesięcy temu. Eksploatacja jest głównym czynnikiem wpływającym na żywotność opon, tym bardziej jeśli jest nieprawidłowa – co ma istotny wpływ na parametry, osiągi oraz poziom bezpieczeństwa podróżujących pojazdem.
Ze względu na fakt, że opony są jedynym elementem łączącym auto z nawierzchnią, sprawne ogumienie jest warunkiem koniecznym dla bezpiecznej jazdy. Jak więc dbać o stan opon, tak by długo służyły kierowcom?
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na spowolnienie zużycia opony jest prawidłowe ciśnienie w kole. Według badań Moto Data, aż 58% kierowców zbyt rzadko sprawdza ciśnienie w oponach. Wielu nie zdaje sobie sprawy z zalet wynikających z regularnego kontrolowania tego parametru, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo i ekonomię jazdy. Niedopompowanie ogumienia powoduje nadmierne przeciążenie kół, przegrzewanie się opony oraz utratę optymalnej przyczepności auta do jezdni. Ponadto, ciśnienie zmniejszone nawet o 0,5 bara w stosunku do wartości przewidzianych przez producenta, wydłuża drogę hamowania nawet o 4 metry i zwiększa męczący hałas. Wyrobienie w sobie nawyku sprawdzania ciśnienia przy każdym tankowaniu samochodu znacząco zmniejszy zużycie paliwa, a więc wygeneruje oszczędności.
– Opony podczas prawidłowego składowania w zasadzie w ogóle się nie starzeją. Zmiany fizykochemiczne opon zachodzą głównie podczas użytkowania i spowodowane są rozgrzewaniem w trakcie jazdy, napięciem wynikającym z ciśnienia, deformacjami oraz innymi czynnikami, które nie występują w procesie przechowywania. Kontrola ciśnienia trwa zaledwie kilka minut, a obniża zużycie paliwa i ogumienia, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo jazdy – wskazuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). – Niebezpiecznych zniszczeń warstw wewnętrznych opony spowodowanych jazdą ze zbyt małym ciśnieniem nie widać gołym okiem – dodaje.

Mądre magazynowanie – 8 zasad
Nowe opony mogą być magazynowane nawet przez kilka lat – przy właściwych warunkach ogumienie zachowa swoją fabryczną jakość. Stan opon i sposób ich przechowywania rzutuje bezpośrednio na bezpieczeństwo kierowców i żywotność ogumienia. Nie należy składować opon byle gdzie i byle jak – oto podstawowe zasady:

1.
Należy zaznaczyć położenie każdej zdejmowanej opony w samochodzie. Rozkład ogumienia nie jest przypadkowy – już przy demontażu powinno się oznaczyć ich umiejscowienie na osiach. Po magazynowaniu należy umieścić je zgodnie z regułami rotacji między osiami, co pozwoli na zrównoważenie stopnia zużycia bieżnika.

2.
Opony przygotowane do przechowywania to opony czyste. Wszelkie resztki olejów, paliw czy chemikaliów mają niszczący wpływ na ogumienie – dlatego szczególnie ważne jest oczyszczenie ich po całym sezonie.

3.
Magazynować można tylko opony suche. Po umyciu ogumienia trzeba więc poczekać, aż opony całkowicie wyschną lub osuszyć je, zanim włożymy je do pokrowca czy zostawimy zamknięte w garażu. Wilgoć może wnikać przez mikrouszkodzenia w gumie aż do stalowego opasania, powodując jego korozję.

4.
Podczas składowania, ciśnienie opony na felgach powinno być takie samo, jak przy eksploatacji – informację o prawidłowej wartości można znaleźć w instrukcji samochodu lub na naklejce na dole środkowego słupka.

5.
Promieniowanie UV nie służy oponom – ogród nie jest dobrym magazynem. Opony nie mogą być składowane w bezpośrednim świetle słonecznym i w silnym sztucznym świetle o wysokim natężeniu promieniowania UV. Uszkadza ono gumę, powodując drobne, ale widoczne spękania. Przy dalszym użytkowaniu w opony może wnikać woda lub sól, powodując korozję wewnętrzną.

6.
Ozon to wróg opon – gaz szybko niszczy mieszankę gumy, z której zbudowana jest opona i prowadzi do powstawania pęknięć. Nie powinno się przechowywać opon w pomieszczeniach z pracującymi transformatorami, prostownikami czy generatorami. Najlepiej magazynować je w zadaszonym, suchym i wentylowanym pomieszczeniu bez przeciągów, z odpowiednią temperaturą pomiędzy 10 a 30°C.

7.
Składowanie opon przy źródłach ciepła może spowodować nieodwracalne zmiany w strukturze cząsteczkowej gumy – wszelkiego rodzaju instalacje grzewcze, piecyki i urządzenia elektryczne nie powinny znajdować się w bliskiej odległości od opon.

8.
Istotna jest podłoga pomieszczenia, w którym przechowywane są opony. Umyte ogumienie może ponownie się zabrudzić, jeśli będzie miało styczność ze śladami oleju, smaru czy z innymi substancjami chemicznymi – struktura gumy koła przechowywanego w takich warunkach może ulec zniszczeniu.

Kupno używanych opony to hazard
Przed nadejściem wiosny wielu kierowców zastanawia się nad kupnem kolejnych opon. Poszukiwania najlepszych i sprawdzanie testów warto zacząć zawczasu. Pamiętajmy tylko o jednym – nie warto kupować używanych opon. Głębokość bieżnika to tylko powierzchowny aspekt. Największym problemem jest to, że nie wiadomo, jaka jest historia eksploatacji takiej gumy – czy nie jeździła notorycznie ze zbyt małym ciśnieniem, czy nie była nieprawidłowo naprawiana, a potem zamaskowano reperację. Nie można ocenić trwałości opony, która pochodzi z nieznanego źródła. Nie da się też na oko stwierdzić uszkodzeń wewnętrznych, które mogą prowadzić do pęknięcia opony w czasie jazdy. Używane ogumienie niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo nagłych awarii oraz uszkodzeń innych podzespołów samochodu. A opony stosunkowo łatwo uszkodzić – warstwy wewnętrzne mogą zostać poważnie naruszone już przy gwałtownym najechaniu na krawężnik przy wyższej prędkości czy jeździe przez kilkaset kilometrów z niedopompowanym ogumieniem.
– Wybór używanych opon to zakup kota w worku – kierowca nigdy nie może być pewny, że dojedzie bezpiecznie do celu. Trwałość ogumienia z niepewnego źródła jest niemożliwa do oszacowania. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie – zwłaszcza, że przy prędkościach 120-130 km/h opona o popularnym rozmiarze osiąga ponad 1000 obrotów na minutę. Wtedy nie może być pytań co do jej wytrzymałości – dodaje Piotr Sarnecki.
Więcej informacji na stronach pzpo.org.pl.Czy wiesz, że… czysty samochód to bezpieczny samochód?Prawie 70% polskich kierowców korzysta z myjni automatycznych

Regularne przeglądy u mechanika, zmiana opon, uzupełnianie płynów i wymiana oleju – to czynności, które wykonuje każdy kierowca, by zagwarantować bezpieczeństwo i sprawność swojego samochodu. Jednak mało kto wie, że dbanie o czystość samochodu wpływa nie tylko na jego estetykę, ale także na bezpieczeństwo jazdy.

Wbrew pozorom, dbanie o czystość auta nie wymaga wiele czasu i zaangażowania. Najwygodniejszym sposobem na umycie samochodu są myjnie automatyczne. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Circle K 68,4% Polaków korzysta z myjni automatycznych. Znaczna część z nich, bo aż 38%, decyduje się na taką usługę kilka razy w miesiącu.

Widzieć dobrze i być widocznym na drodze

Brudne szyby w samochodzie mogą być źródłem poważnych zagrożeń podczas jazdy. Po pierwsze, widoczność z wnętrza samochodu jest znacznie ograniczona, przez co kierowca w trudnych sytuacjach traci cenne ułamki sekund na reakcję. Przez brudną przednią szybę dostrzegalność jest niemal o połowę niższa niż przez szybę czystą. Jeśli do tego dojdzie jeszcze światło pojazdów jadących z naprzeciwka, widoczność wskutek silnego oślepienia zmniejsza się do nawet 16 metrów. Gdyby podobna sytuacja powstała z powodu mgły, media informowałyby bez wątpienia o skrajnie niebezpiecznych warunkach w ruchu drogowym.

Regularne czyszczenie szyb i lusterek znacznie wpływa na bezpieczeństwo na drodze i zapobiega wypadkom.

Brudne boczne szyby i lusterka są, zwłaszcza w terenie zabudowanym, zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Uczestników ruchu z boku i z tyłu własnego samochodu dostrzega się wtedy późno, a obraz jest niewyraźny.

Podobne ryzyko wynika z brudnych lusterek zewnętrznych i szyb bocznych oraz tylnej.
W przeciwieństwie do szyby przedniej, kierowca znacznie rzadziej zerka w tych kierunkach i w razie niebezpiecznej sytuacji dostrzega zagrożenie jeszcze później. Może to okazać się poważnym problemem przy manewrach takich jak parkowanie, skręcanie czy zmiana pasa jazdy. W ostatnim przypadku wielu kierowców liczy na szybki, rutynowy rzut oka na lusterko wewnętrzne lub boczne. Jeśli przez osady brudu niemożliwe będzie rozpoznanie konturów zbliżających się obiektów, zagrożenie drastycznie wzrasta.

Drugim istotnym problemem jest kwestia „bycia widocznym”. Im więcej zanieczyszczeń osadzi się na karoserii, tym trudniej wychwycić ludzkiemu oku sylwetkę pojazdu. W związku z mniejszym blaskiem lakieru, brudny pojazd dostrzegamy znacznie później, co zmniejsza czas reakcji potrzebny na ewentualne hamowanie lub ominięcie przeszkody. Na pogorszenie widoczności dodatkowo wpływ mają śnieg, osady soli na aucie czy też jazda po zmroku.

Przezorny kierowca regularnie dba o czyste reflektory dla większego zasięgu oświetlania. Zabezpieczenie reflektorów woskiem powoduje, że warstwa brudu powstaje wolniej

Lakier powleczony warstwą brudu słabo odbija światło. Skutek: Blask i możliwość rozpoznania auta na drodze spadają przy tym do 75%. Jeśli jeszcze dodatkowo reflektory są „zamglone”, pojazd jest w ruchu jak gdyby w „czapce niewidce”

Efekt hydrofobowy, czyli sposób na większą widoczność

Znaczną poprawę widoczności na drodze gwarantuje tzw. technologia „RainTecs” dostępna na myjniach Circle K. Jej działanie jest bardzo proste: dodatkowa warstwa ochronna lakieru aplikowana podczas mycia samochodu zawiera cząstki hydrofobowe, których główną właściwością jest zdolność do odpychania cząsteczek wody. W ten sposób krople deszczu szybko i sprawnie spływają z powierzchni auta, poprawiając tym samym jego widoczność na drodze. Warto również pamiętać o tym, że każdy lakier ulega mikroskopijnym ubytkom podczas codziennej eksploatacji samochodu – nie musi to być jednak efekt nieodwracalny. Technologia „ShineTecs” pozwala bowiem na wypełnienie mikroubytków bezbarwną warstwą ochronną, która zabezpiecza lakier i znacząco zwiększa jego połysk, a tym samym widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Bezpieczna wiosna

O czystość auta należy zadbać szczególnie w okresie wiosennym. Wielu kierowców wyrusza w dalszą trasę w rodzinne strony, dlatego warto zapewnić sobie najlepszą widoczność samochodu na drodze. Myjnie automatyczne na stacjach Circle K (dawniej Statoil) wyposażone są w najnowocześniejsze systemy myjące i wykorzystują elektroniczne sensory, które wyczuwają kształt samochodu, usuwając wszelkie zabrudzenia. Dzięki nowoczesnym szczotkom z technologią myjnie oferują wiele programów do wyboru w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzeń – od szybkiego płukania, po program premium np. z opcją mycia podwozia i są dostępne o każdej porze dnia.

Grayling PolandRENT CAR - SAMOCHODY Z GWARANCJĄ

Kupuj auta dobre i sprawdzone.

Sprawdź aktualną ofertę i odwiedź Salony RENT CAR
Częstochowa,
ul. Główna 56
ul. Główna 24

Tel. 34 324 30 72

RENT CAR Paweł Karoń - tu kupisz auto z gwarancją: VIP GWARANT*,

Zapraszamy na stronę:
http://www.rent-car.auto.com.pl

oraz

https://rent-car.otomoto.plProstsze płacenie za parkowanie w Częstochowie

System mPay udostępnił nową wersję usługi, dzięki której częstochowscy kierowcy mogą płacić za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. Aktualizacja darmowej aplikacji wprowadza szereg zmian i usprawnień, w tym znacznie poprawioną ergonomię użytkowania. Pozwala też na szybkie zlokalizowanie zaparkowanego pojazdu oraz łatwe kontrolowanie czasu postoju.Nowa wersja płatności za parkowanie w mPay stawia przede wszystkim na intuicyjność i szybkość transakcji. Po uruchomieniu aplikacji kierowcy mogą łatwo przełączać się pomiędzy trzema dostępnymi metodami parkowania i od razu wybrać tę, która jest dla nich w danej sytuacji najbardziej odpowiednia: bez limitu, na czas lub na kwotę. Z poziomu tego samego ekranu mają dostęp do wszystkich kluczowych funkcji usługi, jak dodawanie i edytowanie pojazdów, historia transakcji czy cennik strefy płatnego parkowania. Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Za postój kierowcy mogą płacić kartą płatniczą lub środkami, którymi wcześniej zasilili swoją elektroniczną portmonetkę.

Dodatkowym udogodnieniem w najnowszej wersji usługi jest możliwość korzystania z geolokalizacji. W ten sposób kierowcy nie musza samodzielnie określać właściwego miasta i strefy parkowania. W każdej chwili mogą też użyć funkcji „Znajdź auto”, która pozwala szybko zlokalizować zaparkowany samochód na podstawie współrzędnych GPS. Przydatną nowością jest również specjalny formularz, za pomocą którego można zamówić naklejkę potrzebną do oznaczenia pojazdu. Wystarczy wypełnić go swoimi danymi, aby otrzymać darmową przesyłkę.

– Nowe płatności za parkowanie powstały praktycznie od podstaw. Podczas ich projektowania uwzględniliśmy wiele sugestii naszych użytkowników, zarówno prywatnych, jak i flotowych - mówi Maciej Orzechowski, prezes zarządu mPay S.A. – Głównym elementem usługi pozostają płatności, ale chcemy, żeby aplikacja ułatwiała wykonywanie także innych czynności związanych z parkowaniem. Stąd m.in. szersze niż dotychczas wykorzystanie geolokalizacji. Już teraz pracujemy nad kolejnymi, przydatnymi funkcjami – dodaje Orzechowski.

Najszybszą z dostępnych w mPay metod płatności za parkowanie jest „Bez limitu”. Kierowcy mogą dzięki niej całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta rozpoczną naliczanie opłaty przyciskiem start, a po powrocie zatrzymają je dotykając przycisku stop. W każdej chwili mogą też sprawdzić, ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Jeżeli nie zatrzymają naliczania opłaty przed jego upływem, aplikacja zrobi to automatycznie o właściwej dla częstochowskiej strefy godzinie.
Dzięki nowemu interfejsowi graficznemu korzystanie z pozostałych metod rozliczania parkowania jest równie proste. Kierowcy nie muszą samodzielnie wpisywać w aplikacji planowanego czasu postoju, ani kwoty, którą zamierzają wydać. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie, aby za pomocą specjalnego wskaźnika określić odpowiednią wartość. Jeżeli kierowca wróci do pojazdu wcześniej niż planował, może zatrzymać naliczanie opłaty za pomocą jednego dotknięcia ekranu telefonu.

Nowa wersja usługi jest obecnie dostępna dla użytkowników telefonów z systemami Android oraz iOS. Poza Częstochową płatności za parkowanie mPay są obecnie dostępne w 22 miastach: Bydgoszczy, Chrzanowie, Gdańsku, Głogowie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Jaśle, Kielcach, Krośnie, Lesznie, Łodzi, Nysie, Ostrołęce, Ostrowie Wielkopolskim, Oświęcimiu, Piasecznie, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Sopocie, Wałbrzychu i Zielonkach. www.prconsultants.plUWAGA na szyby, wycieraczki, lusterka!Niesprawne szyby smochodowe zimą to wielkie niebezpieczeństwo w czasie podróżowania.

Wzmożony ruch spowodowany wyjazdami na zimowe ferie, niedogodne warunki pogodowe, zamarzanie szyb, odbryski od kawałków lodu, to wszystko sprawia, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na sprawnośc szyb, lusterek oraz wycieraczek w naszym samochodzie.


Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8 do firmy Szybex-Service, gdzie fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.Uważaj nie tylko w Karnawale!

Poznaj możliwości swojego organizmu.

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych
.

KARNAWAŁ to okres zabawy i hucznych imprez, często zakrapianych alkoholem.

Warto aprawdzić, czy po udanej imprezie można prowadzić samochód!

Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat.

Używając alkomatu dowiesz się ile możesz bezpiecznie wypić, a rano sprawdzisz, czy już możesz prowadzić.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!W Nowy Rok nowym, sprawdzonym autem

Najlepszym pomysłem na dobre rozpoczęcie Nowego Roku jest nowe i sprawdzone auto.

Wszystkich, którzy tak mają zamiar wkroczyć w Nowy 2018 Rok zapraszamy na ul. Główną 24 oraz Główną 56 , w Częstochowie, do Salonu Samochodów Bezwypadkowych:

RENT CAR - Paweł Karoń.

Tu kupisz: *SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*.

Kontakt: tel. 34 324 30 72, 601 51 77 88

Sprawdź OFERTĘ DNIA Salonu Rent Car:
http://www.rent-car.auto.com.pl/Czym zajmuje się branża car-audio?

Branża car-audio zajmuje się nagłośnieniem pojazdów oraz wyposażeniem ich w urządzenia GPS i konsole do gier. Dodatkowo zabudowuje urządzenia w samochodach, wygłusza i podświetla wnętrza pojazdów.Zawody w branży car-audio

Wyróżnia się trzy kategorie zawodów car-audio, w których jury wybiera najlepiej nagłośniony samochód:

Sound off
dBdrag Racing
ESPL
W Polsce odbywają się dwa rodzaje zawodów car-audio: dB Race i Propper Droppers.
dB Race, to turniej, w którym uczestnicy rywalizują między sobą o wytworzenie jak najwyższego poziomu ciśnienia akustycznego (SPL), korzystając ze swoich samochodów z technologią audio. Zawody odbywają się w systemie pucharowym, zawodnicy startują w parach, zwycięzca przechodzi do kolejnego etapu turnieju. Istnieją trzy kategorie w db Race: Amator, Profi i Ekspert, każda z nich ma określone zasady oceniania i kryteria udziału. W zależności od kategorii uczestnicy mają ustalony zakres dozwolonych modyfikacji samochodu, liczbę głośników, moc wykorzystanych wzmacniaczy. Zawodnicy odtwarzają dowolny materiał dźwiękowy, który zostaje poddany ocenie.
Propper Droppers, to rodzaj zawodów dla miłośników dźwięków o ultra niskiej częstotliwości. Zwycięzcą zostaje samochód, który najgłośniej i najbardziej równomiernie odtworzy sub-niskie dźwięki. W trakcie konkurencji dozwolone jest wykorzystanie efektów wizualnych, dzięki którym zawody są bardziej efektywne.

Organizacje car-audio

Na świecie działają trzy główne organizacje zajmujące się przeprowadzaniem i promowaniem zawodów car-audio:

EMMA – to europejska organizacja patronująca zawodom car-audio, która istnieje od 2000 roku, ma swoją siedzibę w 40 krajach na świecie. IASCA (International Auto Sound Challenge Association) – zajmuje się organizacją zawodów samochodowych w dziedzinie audio (tzw. Soundoffs), imprezy odbywają się w 34 krajach na całym świecie, celem jest wprowadzanie nowych standardów dla jakości dźwięku. dbDRA - organizacja międzynarodowa, zajmująca się zawodami car-audio.
W Polsce zawody przeprowadza PASCA, która zrzesza miłośników nagłośnienia w pojazdach.

Gdzie kupić sprzęt car audio?

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w nagłaśnianiu pojazdów. Obecnie wiele z nich poza usługami stacjonarnymi prowadzi również sprzedaż internetową. Firma centrumaudio.pl oferuje szeroką gamę produktów związanych z nagłośnieniem samochodu. Dodatkowo w swojej ofercie ma również usługę montażu osprzętu. Posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży, działa na rynku od 2005 roku. Zyskała zaufanie wielu polskich i zagranicznych klientów, w swoim asortymencie posiada produkty najwyższej jakości od czołowych światowych producentów car-audio.

Zmiana pogody, weekend - przygotuj swoje autoW każdą pogodę, a szczególnie w weekend przyjemnie jest mieć umyte i zatankowane auto. Gdy dokucza ci brak czasu, pośpiech i zmęczenie skorzystaj z nowoczesnej MYJNI i STACJI PALI na ul. Żyznej 1.

Tu zatankujesz i umyjesz swoje auto bez wysiadania. Zapraszamy na ul. Żyzną1, na Stację Paliw WEGA.

Szyby samochodowe - gwarancją bezpieczeństwa jazdy

Jesień i zima to pory roku, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy zarówno wygody jak i bezpieczeństwa naszego podróżowania.Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

Mgła, deszcz, przymrozki, śnieg szybkie zmiany pogodowe są powodem , by mieć bezpieczną szybę i sprawne wycieraczki.
Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.
Z kolei, aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. Poprawi to zabezpieczenie zarówno przed nagłym , niskim teraz słońcem jak i wścibskim okiem.

Wszystkie potrzeby związane z szybami w samochodzie zaspokoi firma

Szybex -Service
Częstochowa, ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524

Bezpieczna jazda zimą – jak zadbać o pojazd?Zima zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo zaczną pojawiać się mrozy, a drogi zrobią się śliskie. Jest to okres, w którym nikomu nie chce wychodzić się z domu i znacznie wygodniejsze jest poruszanie się autem. Jednak, aby móc się nim poruszać, trzeba o taki pojazd zadbać przed zimą.

Bardzo często, osoby młode, które dopiero co, kupiły pierwszy samochód, myślą, że jedynym obowiązkiem w zimie jest zmiana opon z letnich na zimowe. To jednak nie wszystko. Trzeba zadbać również o inne elementy, aby pojazd po zimie nie wyglądał dużo gorzej, nie zniszczył go mróz, śnieg czy grad. Jak pielęgnować samochód w zimie, aby nas nie zawiódł w czasie drogi i nie stracił na wyglądzie przez niesprzyjające warunki atmosferyczne?

Po pierwsze – opony
Według ekspertów z https://smartmoto.pl/, wymiana opon na zimowe jest podstawową kwestią. Po pierwsze, nie wolno wyjeżdżać na drogę w zimie, mając założone opony letnie, gdyż grozi to mandatem. Po drugie, jest to niebezpieczne zarówno dla zdrowia i życia Twojego, jak i pasażerów i innych uczestników drogi. Musisz zdawać sobie sprawę, że opony letnie, nie mają praktycznie żadnej przyczepności, ponieważ stają się bardzo twarde. W takim wypadku, jeśli trafisz na lód na drodze, nie dasz rady wyprowadzić na prostą samochodu. Dlatego, tak ważną rolę odgrywają opony zimowe. Zapewniają one przyczepność, nie twardnieją i ułatwią wyprowadzenie samochodu w razie poślizgu.

Pamiętaj o skrobaczce
Najważniejszym elementem, jaki powinien znaleźć się w samochodzie w zimie jest skrobaczka i miotełka. Warto skrobaczkę mieć w aucie już jesienią, gdyż pojawiają się już przymrozki i może się okazać, że wstaniesz do pracy rano i trzeba będzie skrobać lód z szyb. Miotełka jest praktyczna do omiatania śniegu z samochodu. Znacznie lepiej jest to zrobić miotełką, niż rękami przy okazji marznąc. Nawet mając podgrzewaną bardzo dobrze szybę, trzeba czekać, aż się ona odmrozi. Zaś skrobaczka sprawdza się doskonale, gdyż nie trzeba wtedy czekać na podgrzanie szyby do takiego stopnia.

Zadbaj o lakier
Jeśli chcesz, by Twój samochód nie tylko jeździł po zimie, ale też ładnie się prezentował, trzeba zadbać o jego lakier. Proces zaczynamy od mycia samochodu. Musimy to zrobić dokładnie, aby wszelkie zabrudzenia usunąć. Doskonale sprawdza się myjka ciśnieniowa. Dobrze jest wykonać wszelkie poprawki lakiernicze jak: odpryski, korozja itp. następnie zabieramy się za glinkowanie. Jest to bardzo dokładne i porządne czyszczenie karoserii. Następnym krokiem jest polerowanie. Na końcu zabezpieczamy lakier poprzez woskowanie. Dzięki temu, nie straszne mu będzie błoto, niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Konserwacja podjazdu – kilka praktycznych rad przed nadejściem zimyOstatnie pogodne dni jesieni to doskonały czas na porządki w ogrodzie i wokół domu. Warto nieco energii poświęcić naszej kostce brukowej. Odpowiednia pielęgnacja podjazdu o tej porze roku pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek wiosną.

Dokładne oczyszczenie nawierzchni

Pielęgnację betonowej kostki brukowej należy zacząć od prac porządkowych, które wykonujemy bezpośrednio na nawierzchni oraz w jej otoczeniu. Tradycyjne zamiatanie nie gwarantuje pełnego sukcesu. Należy pamiętać o innych niezbędnych czynnościach takich jak usuwanie liści, igieł, pozostałości po owocach, koszeniu trawy, kwiatach, które po deszczu staną się śliskie i niebezpieczne. Wszelkie pozostałości organiczne w kontakcie z wodą rozkładają się i mogą pozostawić po sobie trudne do usunięcia brunatne przebarwienia. Ponadto należy usunąć plamy po oleju silnikowym i tłuszczu. Skutecznie pozbędziemy się ich sięgając po specjalistyczne środki do czyszczenia płyt chodnikowych i kostki brukowej oraz myjkę ciśnieniową, która dokładnie wypłucze wszelkie zanieczyszczenia.

Odchwaszczenie nawierzchni

Kolejnym istotnym krokiem jest usunięcie chwastów i mchów, które rozwijają się w przestrzeniach (fugach) elementów tworzących ogrodowe nawierzchnie. Ich korzenie mogą przyczynić się do osłabienia struktury bruku, a także ułatwiają wnikanie wody pod powierzchnię, która podczas zamarzania może uszkodzić nawierzchnię. Chwasty usuwamy ręcznie lub za pomocą specjalnych preparatów chwastobójczych, które nanosimy przy pomocy spryskiwaczy lub specjalnych aplikatorów. Użycie środków chemicznych pomoże zapewnić trwały efekt, nie narażając nawierzchni na niepożądane uszkodzenia mechaniczne.

Impregnacja kostki

Oczyszczoną nawierzchnię warto impregnować. Zabieg ten zabezpieczy kostkę brukową przed nadmiernym wchłanianiem wody i innych zanieczyszczeń. Dodatkowo impregnacja pozytywnie wpływa na trwałość materiału oraz podwyższa jego odporność na zarysowania i ścieranie. Warto sięgać po sprawdzone preparaty dedykowane do aplikacji na elementy betonowe. Dobrym przykładem jest Polbruk Efekt, który wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię, jest odporny na alkalia, a jednocześnie umożliwia oddychanie betonu. Impregnacja stanowi dodatkową gwarancję utrzymania nawierzchni w dobrej kondycji przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać, aby wykonywać ją w odpowiednim momencie, czyli gdy na kostce nie ma wykwitów wapiennych. Zaleca się aby zaimpregnować nawierzchnię z kostki brukowej nie wcześniej niż miesiąc po ułożeniu.

Odśnieżanie i odladzanie

Gdy po dokonaniu niezbędnych prac porządkowych nadejdzie zima, należy pamiętać, aby nie usuwać śniegu i lodu metalowymi narzędziami. Używanie ich może doprowadzić do powstania na kostce odprysków i zarysowań. Wygodnym sposobem na odśnieżanie jest wykorzystanie dostępnych na rynku preparatów przeznaczonych do rozpuszczania śniegu. Do zimowego utrzymania nawierzchni nie powinniśmy stosować soli kamiennej. W dłuższej perspektywie może ona doprowadzić do odbarwienia kostki, a w skrajnych przypadkach trwale ją uszkodzić. Alternatywą dla soli kamiennej jest chlorek magnezu, który można stosować na nawierzchniach wykonanych z betonu. Jest bezpieczny dla kostki, a dodatkowo skutecznie eliminuje powstawanie błota pośniegowego.

Wykonanie kilku podstawowych czynności sprawi, że podjazd, chodnik i wejście do domu będą dla nas bezpieczne, a nasze ogrodowe aranżacje bezpiecznie przetrwają sezon zimowy.

Konsultacja merytoryczna: Krzysztof Wilk, Technolog/Kierownik ds. Kontroli Jakości/Technolog z firmy Polbruk SA.

www.polbruk.pl

Royal Brand Pr

Kup ALKOMAT i nie ryzykuj!

Ile razy wsiadaliśmy rano do samochodu, po suto zakrapianej kolacji, myśląc, że w naszym organizmie nie ma już grama alkoholu?

Ile razy byliśmy w błędzie?


Tak łatwo przecież sprawdzić, czy możemy prowadzić!
Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat i korzystając z niego, sprawdzić dużo wcześniej ile możemy wypić, aby rano, nie było w nas ani kropli alkoholu lub też szobaczyć rano ile tego alkoholu w nas pozostało.
Musimy wiedzieć , jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

Płatności w serwisie obsługiwane są przez CTM Mobiltek