Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe


Kup ALKOMAT i nie ryzykuj!

Ile razy wsiadaliśmy rano do samochodu, po suto zakrapianej kolacji, myśląc, że w naszym organizmie nie ma już grama alkoholu?

Ile razy byliśmy w błędzie?


Tak łatwo przecież sprawdzić, czy możemy prowadzić!
Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat i korzystając z niego, sprawdzić dużo wcześniej ile możemy wypić, aby rano, nie było w nas ani kropli alkoholu lub też szobaczyć rano ile tego alkoholu w nas pozostało.
Musimy wiedzieć , jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!Ponad połowa polskich kierowców samochodów z silnikami diesla nie może odpalić auta w zimie. Pomóc może odpowiednie paliwo.

Uruchomienie auta jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się polscy kierowcy w okresie zimowym – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Problem ten staje się jeszcze bardziej powszechny, gdy temperatura spada do kilkunastu stopni poniżej zera. Od 16 listopada stacje paliw, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, wprowadzają do sprzedaży paliwa zimowe charakteryzujące się lepszymi właściwościami niskotemperaturowymi. Wyjaśniamy, co dzieje się z olejem napędowym w naszym silniku podczas mrozów i na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego paliwa.Podczas zeszłorocznej zimy problem z odpaleniem samochodu z silnikiem diesla miało aż 55% kierowców – wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie sieci stacji Circle K (dawniej Statoil). 48% z nich deklaruje, że sytuacja taka miała miejsce od czasu do czasu, a 6% przyznaje, że przy każdej podjętej próbie. Wśród głównych przyczyn wskazywano słaby akumulator (35%), a tylko 14% kierowców przyczyny z odpaleniem auta upatruje w niskiej jakości tankowanego paliwa. Tymczasem paliwo wyższej klasy ma duży wpływ na pracę silnika przy niskich temperaturach powietrza. Już przy kilku stopni poniżej zera w oleju napędowym mogą wytrącać się kryształy parafiny, które utrudniają przepływ paliwa przez filtr, co może powodować problemy z równomierną pracą silnika, a w skrajnym przypadku doprowadzić do zablokowania filtra paliwa i zatrzymania pracy silnika. Olej napędowy o wysokojakościowym składzie i polepszonych właściwościach niskotemperaturowych ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.

16 listopada wszystkie stacje paliw w Polsce mają obowiązek wprowadzenia zimowych gatunków paliw, dla których Temperatura Zablokowania Zimnego Filtra (TZZF) zgodnie z normami obowiązującymi dla naszej szerokości geograficznej wynosi maks. -20°C. W oleju napędowym występuje jednak jeszcze jeden niezwykle istotny parametr, tzw. Temperatura Mętnienia (TM), określający moment kiedy w oleju napędowym rozpoczyna się proces krystalizacji parafin, blokujących swobodny przepływ paliwa przez filtr. Oznacza to, że nawet po zatankowaniu zimowego oleju napędowego, auto może mieć problem z odpaleniem już nawet gdy temperatura osiągnie -10°C. A co się stanie, gdy kreska na termometrze spadnie jeszcze niżej? W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie paliwa o lepszych parametrach.

Czym jest diesel arktyczny?

milesPLUS® diesel arktyczny, w odróżnieniu od standardowych paliw zimowych, charakteryzuje się gwarantowaną Temperaturą Mętnienia maks. -22°C oraz obniżoną do -32°C Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra, dzięki czemu uruchomienie pojazdu możliwe jest nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Circle K (dawniej Statoil) jako jedyna sieć stacji paliw w Polsce posiada w swojej ofercie diesel arktyczny w ciągłej sprzedaży w trakcie całego sezonu zimowego (od 16 listopada do końca lutego).

– Paliwo arktyczne jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego auta w warunkach zimowych.
W przypadku standardowych paliw zimowych kryształki parafiny mogą wytrącać się już nawet przy kilku stopniach poniżej zera. Tankując milesPLUS® diesel arktyczny mamy pewność, że paliwo zachowa swoje właściwości nawet, gdy słupki rtęci osiągną -32°C. Warto jednak pamiętać, by zawsze tankować do pełna. Zapobiegniemy w ten sposób skraplaniu się powietrza w zbiorniku, które może powodować przedostawanie się wody do paliwa – radzi Rafał Droździak, ekspert ds. paliw w Circle K.

milesPLUS® diesel arktyczny posiada również dodatek uszlachetniający, który oczyszcza silnik z osadów, właściwie go zabezpiecza i pozwala dojechać nawet do 3% dalej. Ponadto paliwo to nie zawiera biokomponentów, które pogarszają właściwości niskotemperaturowe.

Czy Polacy wiedzą jak zadbać o auto zimą?

Mimo że trudności z uruchomieniem auta to zjawisko spotykane w polskich warunkach dość powszechnie, kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy jak duże znaczenie odgrywa jakość oraz odpowiednia specyfikacja tankowanego paliwa, szczególnie w okresie mrozów. Aż 43% kierowców biorących udział w badaniu deklaruje, że problem z zapłonem rozwiązują poprzez wymianę akumulatora, natomiast 26% parkuje auto w garażu. Co czwarta osoba tankuje auto na renomowanych, dbających o jakość paliwa stacjach, natomiast tylko 16% decyduje się na tankowanie paliwa premium.

- Świadomość polskich kierowców na temat zalet diesla arktycznego jest wciąż relatywnie niska. Aż 23% ankietowanych nie potrafi wskazać korzyści wynikających ze stosowania tego paliwa podczas zimy. Tymczasem odpowiednie paliwo dostosowane do warunków atmosferycznych nie tylko zapobiega problemom z uruchomieniem auta podczas mrozów, ale także oczyszcza silnik i wpływa na komfort jazdy. Dlatego dokładamy wielu starań, aby edukować polskich kierowców, poprzez kampanię informacyjną na naszych stacjach oraz w środkach masowego przekazu – wyjaśnia Rafał Droździak.

Grayling PolandFleet Market 2017 - targi motoryzacyjne i biznesowe.

Samochody dla biznesu - osobowe, użytkowe i z napędami alternatywnymi na targach Fleet Market 2017.22 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędą się Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe FLEET MARKET 2017.

To już dziewiąta edycja targów dedykowanych przede wszystkim przedsiębiorcom i właścicielom firm, którzy są obecnymi lub potencjalnymi nabywcami samochodów firmowych i usług flotowych. W tym roku zostanie pokazanych blisko 200 samochodów osobowych i dostawczych, w tym luksusowe auta z segmentu premium, samochody ekologiczne – z napędem elektrycznym i hybrydowym oraz samochody koncepcyjne.

Już od dziewięciu lat Importerzy wybierają targi Fleet Market jako miejsce do zaprezentowania premier motoryzacyjnych. W tym roku, po raz pierwszy w Polsce, właśnie na targach Fleet Market, zostanie pokazanych min. 15 premierowych modeli, m.in. AUDI A8, Citroën C3 Aircross, DS 7 Crossback, Ford GT, Hyundai Kona, Hyundai i30N, KIA Stinger, KIA Stonic, Mercedes Klasy X, Nissan Leaf, Opel Insignia GSi, SEAT Arona, Škoda Karoq, Volkswagen Polo, Volkswagen T-Roc oraz specjalna niespodzianka BMW. Nie lada gratką będą modele koncepcyjne, które na targach motoryzacyjnych w Polsce pojawiają się niezwykle rzadko.BMW szykuje dla Gości Targów Fleet Market 2017 specjalną niespodziankę.
Targom Fleet Market towarzyszy także rozbudowana część konferencyjna odbywająca się niezależnie na I piętrze głównego budynku EXPO XXI. Tym razem największy nacisk zostanie położony na elementy związane z ofertą finansową skierowaną do przedstawicieli firm z sektora MŚP. Przedstawione zostaną oferty programów finansowych importerów, a także firm leasingowych i car fleet management. Eksperci omówią zalety fiskalne tego typu rozwiązań. Jak zawsze nie zabraknie analizy nadchodzących w 2018 roku zmian prawnych i podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w podatku VAT, PIT i CIT. Na specjalne zaproszenie magazynu Fleet przyjedzie Steven Schoefs - redaktor naczelny magazynu Fleet Europe, który podzieli się z gośćmi najlepszymi praktykami europejskimi w zakresie elektromobilności i pojazdów autonomicznych.

Podczas targów Fleet Market wspólnie z PZPM będziemy obchodzić finał obchodów 25-lecia Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Prezes Związku – pan Jakub Faryś przygotował na tę okoliczność specjalne wystąpienie.

Szczegóły dotyczące targów, harmonogram konferencji oraz lista premier i nowości motoryzacyjnych, jakie zostaną zaprezentowane podczas targów, na bieżąco są aktualizowane na stronie internetowej www.fleetmarket.pl.

TERMIN TARGÓW: 22 listopada 2017 (środa), od godz. 8:00 do 16:00

MIEJSCE TARGÓW: Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa (hale nr 1 i 3 - ekspozycje wystawców oraz sala konferencyjna na I piętrze - panel konferencyjny).

UDZIAŁ W TARGACH: jest bezpłatny dla osób powiązanych z branżą flotową (na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na: www.fleetmarket.pl).

Fleet.com
DNI OTWARTE NOWEGO FORDA FIESTA

Firma "Frank -Cars" Autoryzowany Dealer Forda zaprasza na:DNI OTWARTE NOWEGO FORDA FIESTA

7-8 października

Częstochowa, ul. Jagiellońska 147

tel.: 34 365 05 75
Szyby w w samochodzie dla wygody i bezpieczeństwa

Wszystko czego potrzebują szyby w w Twoim aucie, abyś podróżował wygodnie i bezpiecznie zapewni firma Szybex Service

AWARIA SZYBY W SAMOCHODZIE?

POTRZEBA PRZYCIEMNIENIA?

SZYBEX SERWIS zaprasza:

szyberdachy, folie przyciemniające z atestem, antywłamaniowe, okienne, pleksi;
sprzedaż, montaż i naprawa szyb samochodowych.
dorabianie i polerowanie szyb;
lusterka i wycieraczki samochodowe;
przeszklenia busów, szyby panoramiczne, samochodowe;
montaż lusterek samochodowych, folii antywłamaniowych, przeciwsłonecznych i termoizolacyjnych; szyberdachy, polerowanie szyb;
folie samochodowe odblaskowe, przyciemniające, dachowe.

Wszystko czego potrzebują szyby, aby Twoje podróżowanie było wygodne i bezpieczne znajdziesz w firmie:

SZYBEX SERWIS:

Częstochowa, ul. Zaciszańska 8,
tel.:34 365 07 88, tel. 602 36 01 38
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7s,
tel.:44 647 76 41, tel. 531 245 524
http://www.szybexservice.pl
Szybko i dokładnie umyj auto na nowoczesnej myjni.

Dokładnie i bez wysiadania umyjesz i zatankujesz samochód na Stacji Paliw Wega i nowoczesnej myjni samochodowej, przy ul. Żyznej 1. Nie musisz wysiadać, aby wyjechać czystym i zatankowanym autem.

Gdy planujesz przeprowadzkę wypożyczysz też profesjonalną przyczepę.

Korzystaj zatem z wygód jakie oferuje ze Stacji Paliw i Auto Myjni na ul. Żyznej 1.

Stacja Paliw WEGA zaprasza.

Tu załatwisz wszytko w komfortowych warunkach.
Kup ALKOMAT i bądź pewien, że możesz prowadzić

Ile razy wsiadaliśmy rano do samochodu, po suto zakrapianej kolacji, myśląc, że w naszym organizmie nie ma już grama alkoholu?

Ile razy byliśmy w błędzie?


Tak łatwo przecież sprawdzić, czy możemy prowadzić!

Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat.

Dzięki niemu:

przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - rano sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.
Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!
Kupuj auta z gwarancją

Chcesz kupić używane auto, lecz boisz się niepewności związanej z możliwością jego awarii?

Przyjdź do Salonu Aut Bezwypadkowych RENT CAR i kup AUTO Z GWARANCJĄ.


Zapraszamy do zapoznania się z programem

VIP GWARANT.

Sprawdź ofertę: https://www.rent-car.auto.com.pl

Przyjdź i zobacz:
Częstochowa, ul. Główna 56 oraz Główna 24.
Tel. 34 324 30 72

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.
Oferuje: kredyty, ubezpieczenia, zamiany,realizuje indywidualne zamówienia.
Gdzie kupujemy opony?

16%kierowców kupuje opony na giełdzie lub szrocie

57%badanych nabywa opony w sklepach lub serwisach

Większość polskich kierowców ceni sobie bezpośredni kontakt ze sprzedawcą w czasie zakupu opon – 57% spośród badanych w celu kupienia nowego kompletu ogumienia udaje się do warsztatów, autoryzowanych serwisów lub sklepów. Nawet 25% kierowców korzysta z kolei z internetu, gdzie można znaleźć wyszukiwarki oraz porównywarki produktów. Niestety, aż 16% respondentów badania Moto Data deklaruje, że kupuje opony na szrocie lub giełdzie.

Kierowcy nabywający ogumienie w takich miejscach ryzykują jazdę na oponach niskiej jakości, wadliwych, a w przypadku opon używanych, w dużym stopniu już nienadających się do jazdy. Odpowiednio dobrane ogumienie to istotny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.

Kupowanie opon z niesprawdzonego źródła naraża na niebezpieczeństwo wszystkie osoby poruszające się po drogach.„Zakup nowych opon to ważna decyzja dla wszystkich kierowców. Odpowiednio dopasowane opony dobrej jakości z legalnego źródła, wybrane pod okiem fachowca, to większe bezpieczeństwo na drodze. Niepokojący dla wszystkich użytkowników dróg jest fakt, że aż 16% kierowców kupuje opony na giełdzie lub szrocie – gdzie kierowca nie zna historii takiej opony, czy ma ona niebezpieczne uszkodzenia wewnętrzne. Nie ma jak tego sprawdzić. Kupno opony używanej to ruletka na drodze” – mówi Tadeusz Kuncy z Moto Data.

25%badanych kupuje opony przez internet, gdzie w ostatnich latach powstały nowoczesne serwisy poświęcone tematyce oponiarskiej. Można tam znaleźć także informacje technicznie na temat opony – jest to jeden z warunków bezpiecznych zakupów w internecie.

Podczas decyzji o kupnie pamiętajmy, że opony to niech chleb i nie starzeją się szybko. Zakupione, nieużywane opony mogą być wyprodukowane nawet kilka lat temu. Taka opona, przechowywana w magazynie fabrycznym czy hurtowni, posiada identyczne parametry jak ta, która wyjechała z fabryki przed paroma dniami. Głównym czynnikiem wpływającym na stan ogumienia jest jego eksploatacja, a nie czas przechowywania.

Dla wszystkich kierowców, którzy kupują nowe opony w serwisach oponiarskich oraz warsztatach samochodowych, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego przygotował specjalny materiał informacyjny. 5.000 największych serwisów motoryzacyjnych zostało wyposażone w grafiki opisujące oznaczenia na oponach.

Pomogą one kierowcom oraz pracownikom serwisów w doborze odpowiedniego ogumienia do warunków oraz typu samochodu.
Znaczenie używanych oznaczeń:

205 – szerokość opony w mm
55 – profil (% wysokości boku do szerokości)
16 – średnica osadzenia na feldze
91T – indeks nośności oraz indeks prędkości

Wśród elementów, które znajdują się na oponie są także:
numer DOT – dane o producencie: fabryka, data produkcji
symbol E.C.E – homologacja europejska, czyli informacja o dopuszczeniu do użytkowania na terenie Unii Europejskiej
symbol alpejski – inaczej symbol płatka śniegu na tle góry w przypadku opon zimowych lub całorocznych oznacza homologację zimową opon zarówno pod względem bieżnika jak i mieszanki gumowej

Źródło: Moto Data 2017, GENESIS PRSprawdź najnowsze oferty w Salonach Aut Bezwypadkowych RENT CAR

Zapoznaj się z najnowszymi ofertami Salonów Samochodowych Rent-Car Karoń Paweł.
Tu znajdziesz samochody z GWARANCJĄ-VIP GWARANT

BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE

zaprasza:

Częstochowa, ul. Główna 56 i 24,
tel.: 601 517 788, 343 243 072
http://www.rent-car.auto.com.pl
Sprawne szyby samochodowe
gwarantują bezpieczną podróż

WAKACJE, PODRÓŻE to czas, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy zarówno wygody jak i bezpieczeństwa naszego podróżowania.

Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.
Mgła, deszcz, a przede wszystkim mocne i rażące w oczy słońce są powodem, by mieć gładką szybę i sprawne wycieraczki.
Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.

Aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. To o tej porze roku skutecznie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo naszego podróżowania.

- Ciemne szyby zabezpieczą na zarówno przed nagłym, intensywnym słońcem jak i wścibskim okiem- doradzają specjaliści z firmy Szybex-Service, z ul. Zaciszańskiej 8 , w Częstochowie.

Szybex -Service zapspokoi wszystkie Państwa potrzeby związane z szybami w samochodzie oraz rozwieje wszelkie wątpliwości.

W ofercie:

Szyberdachy, folie przyciemniające (atest), antywłamaniowe, okienne, pleksi.
Sprzedaż, montaż i naprawa szyb samochodowych.
Dorabianie i polerowanie szyb.
Lusterka i wycieraczki samochodowe.
Przeszklenia busów, szyby panoramiczne, samochodowe.
Montaż lusterek samochodowych, folii antywłamaniowych, przeciwsłonecznych i termoizolacyjnych.

Zapewnij sobie bezpieczną podróż dzięki firmie Szybex-Service:
Częstochowa , ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524
Stacje Statoil w Częstochowie zmieniają nazwę na Circle K

21 lipca w Częstochowie przy al. Wojska Polskiego odbędzie się wielkie otwarcie pierwszej z czterech stacji Circle K, a z końcem lipca na wszystkich stacjach Statoil w mieście będzie widniało już nowe logo.Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiego procesu zmiany marki Statoil na Circle K, który docelowo obejmie sieć stacji na terenie całego kraju. W ten sposób 4 częstochowskie stacje staną się częścią międzynarodowej sieci Circle K obecnej w ponad 20 krajach na całym świecie.

– Zmiana nazwy to bardzo ważny moment w historii naszej firmy, który chcemy świętować wspólnie z naszymi klientami. Polska dołącza właśnie do grona ponad 20 krajów w Europie i na całym świecie, w których marka Circle K funkcjonuje z dużym powodzeniem już od wielu lat. Możemy zapewnić, że pod nowym logotypem oferta produktowa naszych stacji zachowa swoją dotychczasową jakość, do której polscy kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić – mówi Mirosław Caputa, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska. W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Norwegii, Szwecji i w Dani. Prace związane z rebrandingiem prowadzone są nadal w sieci stacji paliw na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firmy, a na stacjach będzie nadal pracował ten sam zespół pomocnych pracowników.

Właściciel Circle K Polska, czyli Grupa Alimentation Couche-Tard, jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego. Po zakupie Statoil Fuel & Retail w 2012 r. Grupa otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas. Niedługo później, w 2015 r., Couche-Tard podjęła decyzję, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu Grupy, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach.

Zmiana nazwy bez wpływu na dotychczasową ofertę produktową

Zmiana marki nie będzie miała żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Na stacjach Circle K nadal będą oferowane tej samej wysokiej jakości paliwa miles® i milesPLUS® oraz najwyższej jakości kawy pod marką Simply Great Coffee, a także hot dogi pod marką Prawdziwe hot dogi prosto z grilla. Bez zmian pozostaną także zasady funkcjonowania programu lojalnościowego Statoil Extra, który obecnie nosi nazwę Circle K Extra Club.

Wielkiemu otwarciu będą towarzyszyć specjalne wydarzenia i atrakcje. Dla klientów przygotowano rabaty na paliwo, kawę, hot-dogi czy płyn do spryskiwaczy.

Harmonogram otwarć poszczególnych stacji:

21 lipca: stacja przy al. Wojska Polskiego

27 lipca: otwarcie stacji przy al. Wyzwolenia i ul. Jagiellońskiej

28 lipca: otwarcie stacji przy ul. Bardowskiego

***

Przewidziane rabaty podczas wielkiego otwarcia:

Rabat 15 gr/l na paliwa milesPLUS z kartą programu EXTRA
Rabat 10 gr/l na paliwa miles i SupraGas z kartą programu EXTRA
Rabat 50 % na dowolną kawę, hot dogi, usługę myjni automatycznej (myjnia dotyczy stacji własnych)
Rabat 50% na letni płyn do spryskiwaczy (oferta sezonowa)

***

O firmie:
Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 352 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard) jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 12 500 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE). Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://corpo.couche-tard.com/en/

Circle K Polska5 najczęstszych mitów dotyczących olejów silnikowych

Jak w każdej dziedzinie, tak i w przypadku olejów silnikowych krążą wśród obiektywnych, potwierdzonych faktów, także i pewne mity. Moglibyśmy je z powodzeniem bagatelizować, gdyby nie to, że czasem owe mity prowadzą do naprawdę problemowych sytuacji. Co zatem zrobić? Może po prostu rozprawić się z niebezpiecznymi mitami na temat olejów silnikowych i je obalić?Mit nr 1: czarny kolor oleju silnikowego świadczy o jego zużyciu

Jak się okazuje, to całkiem powszechne wśród użytkowników aut stwierdzenie jest błędne. Niektóre oleje silnikowe od samego początku mają kolor czarny. Z kolei w przypadku silników wysokoprężnych, nowy olej o innym kolorze zmieni swoje zabarwienia właśnie na kolor czarny już po przejechaniu przez nas pierwszych kilkuset kilometrów. Dlaczego tak się dzieje? Wytłumaczeniem jest tutaj fakt, że olej miesza się z sadzą. Nie wpływa to jednak na jakość i parametry oleju, a jego wymiana powinna dokonać się zgodnie z zaleceniem producenta (najczęściej jest to przebieg około 15 tysięcy kilometrów).

Mit nr 2: jeśli samochód wyposażony jest w stary silnik, powinno się zmienić olej syntetyczny na mineralny

Takie stwierdzenie to kolejny mit godny obalenia. Otóż w przypadku jeśli samochód, a tym samym jego silnik od początku użytkowany jest przy zastosowaniu oleju syntetycznego, nie ma przesłanek do tego, aby dokonywać wymiany oleju na jakikolwiek inny. Czasem tego typu zamiana może mieć całkiem poważne konsekwencje i zakończyć się zdecydowanie pogorszonym stanem i prać silnika.
Jeśli zamiana oleju syntetycznego na półsyntetyczny lub mineralny jest możliwa, taka informacja powinna znaleźć się w instrukcji obsługi samochodu przygotowanej przez jego producenta.

Mit nr 3 – od naszej jazdy zależy częstotliwość wymiany oleju

Czy jeśli będziemy jeździć delikatnie i spokojnie, nie „żyłując” zanadto naszego auta, to czy opóźni to konieczność wymiany oleju silnikowego? Otóż nie. Żaden olej nie jest wieczny, każdy, nawet najlepszy po prostu się starzeje. I niezależnie od tego, jak prowadzimy nasze auto, olej będzie trzeba wymienić. Kwestia ta zależy bowiem nie tylko od przebiegu, ale i czasu, przez jaki olej był eksploatowany.

Mit nr 4 – dolewanie dodatków do oleju niczemu nie służy

Błąd. Otóż jak się okazuje, dolewanie do oleju silnikowego odpowiednich dodatków może wpłynąć na zmniejszenie współczynnika tarcia, może pomóc w regeneracji zniszczonych uszczelnień, a także wyciszyć pracę popychaczy hydraulicznych.

Mit nr 5 – olejów nigdy nie mieszamy

Owszem – mieszamy. Dzisiejsze oleje silnikowe dostępne na rynku są ze sobą mieszalne. Zatem w wyjątkowej sytuacji możesz uzupełnić poziom oleju praktycznie każdym innym. Warto tutaj jednak pamiętać, że jeśli oleje różniły się pomiędzy sobą poszczególnymi parametrami może to nieco rzutować na ogólna jakość powstałej mieszanki. Dlatego warto wtedy dokonać wymiany oleju na nowy. Najlepiej wcześniej wchodząc na petrostar.plNad morze dojedziesz SuperPKS!

Do Łeby, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Karwii, Kołobrzegu, Sianożęt i wielu innych nadmorskich miejscowości dojadą od dziś SuperPKS-em mieszkańcy Częstochowy.

Komfort na dłuższej i krótszej trasie zapewnią jej użytkownikom m.in. wygodne fotele, klimatyzowane wnętrze, darmowe wi-fi oraz doświadczeni polscy przewoźnicy – w tym przypadku PKS Częstochowa.
Częstochowa – Łeba, Częstochowa –Mrzeżyno, to nowe trasy, na których mogą od dziś podróżować pasażerowie SuperPKS. Pierwsze kursy ruszyły już w lipcu. Połączenia na tych trasach są realizowane przez flotę PKS Częstochowa, składającą się z wysokiej klasy autokarów marki Volvo, wyposażonych m.in. w komfortowe fotele, Wi-Fi, oraz klimatyzację.

Bilety na podróże SuperPKS można nabywać na stronie www.superpks.pl – gdzie są one zawsze tańsze niż te kupowane na dworcu czy u kierowcy.
Projekt SuperPKS to odpowiedź polskich przewoźników na rosnące wymagania podróżujących, którzy oczekują wygodnych i nowocześnie wyposażonych autobusów, także na krótszych trasach. Obecnie w przedsięwzięciu bierze udział 8 PKS-ów obsługujących 13 tras w całej Polsce. Dzięki połączeniu sił z firmą technologiczną Teroplan S.A. pasażerowie mają okazję korzystać z pełni nowoczesnych usług transportowych – profesjonalnych przejazdów, biletów online i dynamicznych cen. Wszystkim partnerom przedsięwzięcia daje to szansę na odniesienie sukcesu rynkowego, w zetknięciu z konsolidującymi się grupami już istniejącymi na polskim rynku czy też zamierzającymi na niego wejść.

SuperPKS kursuje na nowych trasach:

Częstochowa - Mrzeżyno 21:30 (czwartek, sobota) i powrót (piątek i niedziela) o 20:20: przez Kłobuck, Krzepice, Praszka, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Szczecinek, Koszalin, Mielno, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Sianożęty, Kołobrzeg, Grzybowo, Dźwirzyno, Mrzeżyno

Częstochowa - Łeba 20:30 (piątek i niedziela) i powrót o 18:30 (sobota i poniedziałek) – przez Łódź, Włocławek, Toruń, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Władysławowo, Jastrzebia Góra, Karwia, Dębki, Żarnowiec, Łeba

Przykładowe ceny biletów:

Częstochowa - Łeba – od 59,99 zł

Częstochowa - Kołobrzeg – od 69,99 zł

******

SuperPKS to innowacyjny projekt realizowany od marca 2016 przez grupę doświadczonych, polskich przewoźników z różnych regionów Polski oraz firmę nowych technologii Teroplan S.A. Przewoźnicy pod wspólną marką SuperPKS oferują pasażerom, także z mniejszych miejscowości, podróż w komfortowych i bezpiecznych warunkach, w dobrej cenie oraz stale podnoszą standardy świadczonych usług. Pasażerowie otrzymują także możliwość zakupu biletów online oraz planowania swojej podróży na stronie www.superpks.pl. W projekcie obecnie udział biorą: PKS Elbląg, PKS Nova, PKS Polonus, Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Tarnobrzeg, PKS Bytów, PKS Częstochowa, PKS Ostrowiec Świętokrzyski.Nareszcie wakacje!
Wyrusz w podróż zatankowanym i czystym autem.

Koniec roku szkolnego, początek lata, urlopy - to czas wzmożonych podróży, a tym samym pośpiechu i zmiennej pogody. Wybieramy się w drogę, więc trzeba zatankować samochód i przyjemnie byłoby podróżować autem czystym. Jednak masz mało czasu, a zmęczenie powoduje, że nie chce Ci się wysiadać z auta podczas jego mycia i tankowania. Przyjedź na Stację Paliw i Myjnię WEGA, na ul. Żyzną 1 w Częstochowie. Tu zatankujesz, umyjesz auto w nowoczesnej myjni i możesz wyruszać w drogę!

Życzymy przyjemnego podróżowania.Wakacyjna podróż sprawdzonym autem

BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE

zaprasza do swoich Salonów:

Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.


Skorzystaj z bogatej oferty Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń i wybierz się na wakacje swoim wymarzonym samochodem.

W firmie Rent Car dokonasz wszystkich niezbędnych formalności.

Salon posiada w swojej ofercie:

kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Salony Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń posiadają certyfikat:

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,

Tel. 34 324 30 72
AUTO KOMIS tel.: 601517788
Sprawdź ofertę dnia na:

http://www.rent-car.auto.com.pl/Przygotuj się na słoneczne dni

Pogoda co raz piękniejsza.
Dłuższy dzień, więcej słońca.


Przyjemnie byłoby jeździć umytym, lśniącym i zatankowanym autem.
Czy jednak mamy na to siłę i ochotę w ferworze wiosennych porządków?

Jest na to sposób!

Zabiegani i zapracowani mogą zatankować i umyć swoje auto bez wysiadania.
Wystarczy przujechać na ul. Żyzną1, na Stację Paliw WEGA.
Tu zatankujsz i umyjesz auto wygodnie, bez wysiadania.Sprawdź oferty Salonu RENT CAR.

Zmień auto na wiosnę!

Zapraszamy do Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń
*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,

rok założenia 1994.


BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.
Salon posiada w swojej ofercie:
kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Czynne w godz.:
pon-piąt. 09 : 00 - 17 : 00
sobota 09 : 00 - 15 : 00
niedziela 11 : 00 - 13 : 00

RENT CAR,
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz 56.
Tel. 34 324 30 72
AUTO KOMIS tel.: : 601517788
http://www.rent-car.auto.com.pl/Sprawne auto po zimie

Wiosna tuż tuż.
Czy Twoje szyby przetrwały zimę bez uszczerbku?


Powinny być bez skazy, nawet najmniejszy odprysk może być fatalny w skutkach, a zużyte wycieraczki nie zapewnią nam doskonałej widoczności, a tym samym bezpieczeństwa.
Sprawdź to koniecznie!

SZYBEX SERVICE zaprasza.
Częstochowa ul. Zaciszańska 8
Piotrków Trybunlaski, ul. Żelazna 7

Tel.: 34 365 07 88; 44 647 76 41;
http://www.szybexservice.pl/Polak spokojny za kółkiem

Siła spokoju, czyli droga do pracy w woj. śląskim
Warszawa, 23 stycznia 2017 r. – Mniej niż 17% pracowników w woj. śląskim odczuwa stres dojeżdżając do pracy samochodem. Z badania „Dojazdy Polaków do pracy” (część europejskiego projektu „Commute Survey”, przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną PageGroup), wynika, że o takim spokoju może tylko pomarzyć wielu pracowników z innych regionów. Odwrotnie jest jednak w przypadku równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.

Spokojnie, to tylko droga do pracy
Ok. 35% pracowników w woj. śląskim spędza w drodze do pracy więcej niż trzy kwadranse. Co dziesiąty poświęca na to mniej niż 15 minut. Mieszkańcy regionu chętnie dojeżdżają do pracy samochodem. Mniej niż co piąty odczuwa stres za kółkiem (dla porównania w przypadku woj. dolnośląskiego prawie co czwarty, a mazowieckiego – więcej niż co czwarty).

Zdaniem 7 na 10 mieszkańców woj. śląskiego, którzy wybierają prywatny środek transportu, auto pozwala dotrzeć do pracy w najkrótszym czasie. Mimo to prawie połowie wszystkich ankietowanych (46,6%) zdarza się spóźniać do pracy, choć nadal jest to wynik lepszy niż średnia dla Polski (52%). Dwóch na trzech ankietowanych z regionu za swoje spóźnienia obwinia korki, czterech na dziesięciu przyznaje, że nie przyjeżdżają do pracy na czas z powodu problemów z porannym wstawaniem.

Nie(równowaga) w życiu
Z badania przeprowadzonego przez PageGroup wynika, że mieszkańcy woj. śląskiego nie są zadowoleni z poziomu równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Ankietowani oceniali ten aspekt w skali od 1 do 10. Prawie co trzeci pracownik z woj. śląskiego wybrał stopień z przedziału 1-3, podobny odsetek badanych wskazał na stopnie z przedziału 7-10. Znacznie bardziej zadowoleni z podziału swojego czasu okazali się pracownicy z woj. mazowieckiego i dolnośląskiego. W obu przypadkach najniższe stopnie skali wskazało mniej niż 20% ankietowanych, a najwyższe – ponad połowa.

Polak spokojny za kółkiem
W badaniu PageGroup uczestniczyli pracownicy z kilkunastu krajów europejskich, w tym z całej Polski. Polakom korzystającym z samochodu droga do pracy mija spokojnie. Tylko 23% odczuwa stres, podczas gdy średnia dla wszystkich przebadanych krajów to 34%. Jako główne powody wyboru prywatnego transportu, Polacy wskazują na szybkość (53%), niezależność jaką zapewnia samochód (44%) i ograniczone możliwości korzystania z transportu publicznego (43%).

O badaniu „Commute Survey”
Badanie „Commute Survey” (polska odsłona: „Dojazdy Polaków do pracy”), sprawdzające preferowany przez pracowników środek transportu oraz poziom stresu związany z dojazdem do pracy, zostało przeprowadzone przez PageGroup w 11 krajach europejskich. W ankiecie internetowej odpowiedzi udzieliło niemal 12 500 respondentów, w tym 1 072 osoby z Polski.

Szyby samochodowe
- gwarancją bezpieczeństwa jazdy

Jesień i zima to pory roku, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy zarówno wygody jak i bezpieczeństwa naszego podróżowania.

Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

Mgła, deszcz, przymrozki, śnieg szybkie zmiany pogodowe są powodem , by mieć bezpieczną szybę i sprawne wycieraczki.

Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.
Z kolei, aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. Poprawi to zabezpieczenie zarówno przed nagłym , niskim teraz słońcem jak i wścibskim okiem.
Wszystkie potrzeby związane z szybami w samochodzie zaspokoi firma Szybex -Service.
Częstochowa , ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38 Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524 Więcej http://czest.info/motoryzacjaNajnowsze oferty w Salonie Rent Car

Zapoznaj się z najnowszymi ofertami Salonu Samochodowego Rent-Car Karoń Paweł. Tu znajdziesz smochody z GWARANCJĄ-VIP GWARANT

BEZPOŚREDNI IMPORTER
SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH
Z UE

zaprasza:

Częstochowa, ul. Główna 56 i 24, Kawodrza
tel.: 601 517 788, 343 243 072
http://www.rent-car.auto.com.pl
http://rent-car.otomoto.pl/Zaopatrz się w alkomat i nie ryzykuj!

Na pewno wiele razy wieczorem zdarzyło nam się widzieć ludzi pijanych.
Ilu z nich rano wsiadło do samochodu i rozpoczęło pracę?
Ilu z nich było przekonanych, że rano nie było już alkoholu w ich organizmach?

Tak łatwo to przecież sprawdzić!

Wystarczy, między innymi zaopatrzyć się w porządny alkomat i korzystając z niego, sprawdzić dużo wcześniej ile możemy wypić, aby rano, nie było w nas ani kropli alkoholu.

Musimy uświadomić sobie, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.

Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!Odstaw auto, wsiądź do autobusu, jedź rowerem.

Częstochowa znów włączy się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Pod hasłem „Inteligentny i zrównoważony transport – inwestycją dla Europy”
od 16 do 22 września odbywać się będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Z tej okazji Częstochowa przygotowała wiele atrakcji.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest dobrą okazją do spotkań i dyskusji w gronie lokalnych interesariuszy na tematy związane z mobilnością, jakością powietrza, ograniczaniem ruchu samochodowego i emisji spalin, a także do testowania nowych technologii i metod planowania.

W ramach akcji w tym roku w Częstochowie odbędą się m.in. bieg rekreacyjny, marsz nordic walking, rodzinny przejazd rowerowy z ogniskiem, darmowe warsztaty rolkowe i wiele innych.

Pełny program:Tradycyjnie już 22 września w ramach promocji publicznego transportu zbiorowego 22 września właściciele i współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli skorzystać ze 100 proc. ulgi w przejazdach komunikacją miejską. Dokumentem uprawniającym darmowego przejazdu jest ważny dowód rejestracyjny, który należy okazać osobom upoważnionym do kontroli biletów. W odróżnieniu do lat ubiegłych kierowcy nie będą wydawać biletów zerowych.

Źródło: UM CzęstochowyPrestiżowy Salon Aut Bezwypadkowych zaprasza

Chcesz kupić dobre, pewne
i sprawdzone auto?


Sprawdź tutaj:

RENT CAR Paweł Karoń *SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,

ul. Główna 56 oraz Główna24

Tel. 34 324 30 72

Obecnie firma uzyskała także certyfikat UCD Elite Club, co oznacza że Komis Samochodowy Rent-Car Karoń Paweł należy do prestiżowego grona najlepszych Komisów Partnerskich Liberty Ubezpieczenia.

http://czest.info/motoryzacja

http://www.rent-car.otomoto.pl/Razem Bezpiecznie 2016

Masz dużo energii, adrenaliny, nie chcesz dostać mandatu, a chcesz się sprawdzić?
Weź udział w szóstej edycji wyścigów na 1/4 mili o puchar prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, które odbędą się 28 sierpnia. Po raz czwarty zawody zostaną rozegrane w Alei Marszałkowskiej (korytarz północny) na osiedlu Północ przy Lasku Aniołowskim.

Oprócz samych wyścigów organizatorzy Festynu Motoryzacyjnego Razem Bezpiecznie 2016 przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Będą pokazy ratownictwa drogowego i pierwszej pomocy. Podczas imprezy będzie można podziwiać i testować: symulator zderzeniowy (skutki zderzenia czołowego już przy niskich prędkościach), symulator jazdy samochodem (możliwość sprawdzenia czasu reakcji), symulator dachowania (urządzenie obrazujące jak istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa), alkogogle, narkogogle, policyjny sprzęt - samochód i motocykl.

Wyścigi na 1/4 mili będą podzielone na kategorie samochodów z silnikami wolnossącymi, doładowanymi (turbo) i diesla.

W ubiegłym roku odbyła się piąta edycja wyścigów na 1/4 mili organizowanych przez Stowarzyszenie Razem Bezpiecznie. Pierwszą zorganizowano w Ostrowach, drugą przy ul. Fieldorfa-Nila w Częstochowie, a trzecią, czwartą i piątą w korytarzu północnym. Rok temu wzięło w niej 210 udział uczestników. Zawody z kładki i skarp po obu stronach odcinka obserwowało tysiące widzów. Przekrój samochodów był ogromny od fiatów 126p, po porsche, bmw, mitsubishi, nissany GTR, audi, maserati, czy replikę ariela atom.

Początek imprezy o godz. 14.

Źródło: wczestochowie.plRusza kolejna edycja Pucharu Częstochowy w Rally Sprincie

W niedzielę, 7 sierpnia na Torze Wyrazów ruszy IV runda rajdów samochodowych o Puchar Częstochowy w Rally Sprincie.

Puchar Częstochowy w Rally Sprincie to cykl popularnych imprez samochodowych rozgrywanych na terenie Wyrazowa – miejscowości zlokalizowanej 10 km od Częstochowy. Wydarzenie organizowane jest w formule otwartej imprezy samochodowej dla osób, które nie posiadają licencji kierowcy sportu samochodowego z wyjątkiem licencji kartingowej. Poprzednie wydarzenia odbyły się w marcu, kwietniu oraz maju br., a już w najbliższą niedzielę będzie miała miejsce kolejna runda tych rajdów samochodowych.

„Z niecierpliwością oczekujemy IV rundy Pucharu Częstochowy w Rally Sprincie 2016. Wierzymy, że ciężka praca oraz pozytywne nastawienie przyniosą nam wysokie miejsce na podium. To będzie doskonała okazja, aby zmierzyć się z najlepszymi” – mówi Maciej Świeboda, kierowca Macar, drużyny należącej do zespołu kierowców rajdowych STAG Rally Team.

Zawodnicy IV rundy Pucharu Częstochowy w Rally Sprincie wystartują o godzinie 10.40 na Torze Wyrazów przy ul. Wyścigowej 100. Dwuosobowe drużyny (pilot – kierowca) zmierzą się z rywalami na 7,4-kilometrowej trasie o nawierzchni asfaltowej.

Kibiców oraz pasjonatów sportów motoryzacyjnych, którzy przybędą obserwować emocjonujące zmagania zespołów z czasem i konkurencją, czekają ogromne sportowe emocje i niezapomniane wrażenia. Kolejne rundy Pucharu Częstochowy w Rally Sprincie 2016 odbędą się we wrześniu oraz listopadzie.

Źródło: wczestochowie.plSzyby samochodowe - gwarancją bezpieczeństwa jazdy.

WAKACJE, PODRÓŻE to czas, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy zarówno wygody jak i bezpieczeństwa naszego podróżowania.

Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.
Mgła, deszcz, a przede wszystkim mocne i rażące w oczy słońce są powodem, by mieć gładką szybę i sprawne wycieraczki.
Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.

Aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. To o tej porze roku skutecznie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo naszego podróżowania.

- Ciemne szyby zabezpieczą na zarówno przed nagłym, intensywnym słońcem jak
i wścibskim okiem
- doradzają specjaliści z firmy Szybex-Service, z ul. Zaciszańskiej 8,
w Częstochowie.

Szybex -Service zapspokoi wszystkie Państwa potrzeby związane z szybami w samochodzie o rozwieje wszelkie wątpliwości.

W ofercie:

Szyberdachy, folie przyciemniające (atest), antywłamaniowe, okienne, pleksi.
Sprzedaż, montaż i naprawa szyb samochodowych.
Dorabianie i polerowanie szyb.
Lusterka i wycieraczki samochodowe.
Przeszklenia busów, szyby panoramiczne, samochodowe.
Montaż lusterek samochodowych, folii antywłamaniowych, przeciwsłonecznych
i termoizolacyjnych.

Zapewnij sobie bezpieczną podróż dzięki firmie Szybex-Service:
Częstochowa , ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524
W wakacje podróżuj bezpiecznie! Odwiedź salony RENT CAR przed wyjazdem!

Gdy wybierasz się na wakacje własnym samochodem, chcesz mieć pewność ze samochód Cię nie zawiedzie.

Aby w każdą podróż wybrać się autem pewnym
i sprawdzonym kup samochód w Salonie RENT CAR

Tu kupisz każde
AUTO Z GWARANCJĄ!

Nie musisz już obawiać się możliwych awarii używanych samochodów.


****************

Od kilkunastu lat Rent Car sprzedaje wyłącznie auta wyselekcjonowane z krajów Unii Europejskiej.
Znając stan i pochodzenie samochodu, oraz opierając się na wieloletnim doświadczeniu w Salonach otrzymamy 3 lub 12 miesięczną gwarancję w formie pisemnej.
Klienci, którzy zamierzają nabyć sprawny samochód do długiej eksploatacji, a nie w okazyjnych cenach po przejściach, na pewno znajdą coś dla siebie.
W celu ułatwienia weryfikacji stanu auta przed zakupem w Salonach Rent Car do dyspozycji Klienta na miejscu jest:

- wykwalifikowany personel serwisu,
- miernik laserowy grubości lakieru.

Salony RENT CAR zapraszają do zapoznania się z programem VIP GWARANT.

VIP GWARANT to możliwość zakupu z 3-miesięczną lub 12-miesięczną gwarancją, która obejmuje:

- wszystkie usterki techniczne (związane z gwarancją) wynikłe po nabyciu pojazdu,
- jednostkę napędową - silnik,
- skrzynię biegów manualną
- skrzynię biegów automatyczną,
- przednie i tylne zawieszenie - amortyzatory, sprężyny itp.
- mechanizmy różnicowe,
- paski rozrządu,
- wały pędne,
- obudowy - skrzyni biegów, silników, mostów, miski olejowej itd.
- diagnostykę komputerową,
- naprawa i wszystkie części w okresie gwarancji usuwane będą bezpłatnie.
- na czas naprawy gwarantujemy pojazd zastępczy.

Dodatkowo każde auto objęte jest:

- gwarancją legalności pochodzenia,
- gwarancją bez wypadkowości.

W Salonach Rent Car PRZYJMOWANE W ROZLICZENIU SĄ TYLKO POJAZDY BEZWYPADKOWE.

****************

Salony Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,
Częstochowa, ul. Główna 56 oraz Główna 24.

Tel. 34 324 30 72; 601 517 788; http://www.rent-car.otomoto.pl/
Drogowcy już dzień przed wizytą papieża Franciszka w Częstochowie całkowicie zamkną centrum miasta.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że zmiany w organizacji ruchu w związku z przyjazdem papieża do Częstochowy będą obowiązywać od 27 lipca od godz. 10 do następnego dnia do godz. 18. W mieście powstanie strefa "0" z całkowitym zakazem ruchu. - Wyznaczyło ją Biuro Ochrony Rządu - mówi Stanisław Słyż, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych UM Częstochowy.
- Będzie ona biegła od ul. Klasztornej do 7 Kamienic, następnie do pasażu Bareły, od pasażu do ul. 3. Maja, potem znów do pasażu i dalej pod murami Jasnej Góry.


Strefa zamknięta dla ruchu kołowego będzie otoczona ulicami: św. Barbary, św. Kazimierza, Pułaskiego, Sobieskiego, al. Wolności, Kościuszki, Armii Krajowej, Jana Pawła II, ul. Rynek Wieluński, św. Rocha i św. Jadwigi. W przeddzień przyjazdu papieża, tj. 27 lipca mieszkańcy oraz dostawcy będą mogli poruszać się w tym obszarze w godz. 15-18.

Przejezdne na terenie Częstochowy będą z kolei wszystkie drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe. Wokół strefy zamkniętej poruszać będzie się można ulicami: Jana Pawła II, Kościuszki, Wolności, Sobieskiego, św. Kazimierza/Augustyna, Główną, św. Jadwigi. Ul. św. Rocha od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z al. Jana Pawła II będzie wyłączona z ruchu.

Na kilkunastu ulicach w mieście będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy w celu umożliwienia tam parkowania autokarów. Będą to ulice: Łódzka (w kierunku od Sejmowej do Okulickiego), Mirowska (w kierunku od Srebrnej do Morenowej), Morenowa (w kierunku od Mirowskiej do Komornickiej), Srebrna (w kierunku od Komornickiej do Mirowskiej), droga na południe od Hurtowni Center (w kierunku od Bojemskiego do Korfantego), Równoległa (w kierunku od Jagiellońskiej do Niepodległości), Źródlana (w kierunku od Niepodległości do Jagiellońskiej), Piastowska (w kierunku od Zaciszańskiej do Przestrzennej), Przestrzenna (w kierunku od Konwaliowej do Głównej), Tatrzańska (w kierunku od Lwowskiej do Wielkoborskiej), Dobrzyńska (w kierunku od Wielkoborskiej do Lwowskiej), Lwowska (w kierunku od Dobrzyńskiej do Tatrzańskiej), Białostocka (w kierunku od Legnickiej do Radomskiej) i równoległa do niej droga wzdłuż cmentarza (w kierunku od Radomskiej do Legnickiej).

- Szacujemy, że do Częstochowy przyjedzie od ok. 2,5 do 3 tys. autokarów z pielgrzymami - twierdzi Stanisław Sosnowski, zastępca dyrektora MZDiT w Częstochowie. - Wyznaczyliśmy w mieście 11 stref, gdzie te pojazdy będą mogły parkować.

Autobusy MPK kursujące pierwotnie przez teren zamknięty pojadą w tych dniach objazdami. Al. Wolności i Kościuszki będzie kursowało tymczasowo aż trzynaście linii autobusowych. Częstotliwość kursów niektórych z nich będzie zwiększona, podobnie jak tramwajów. - 27 lipca zachowane będą sobotnie rozkłady jazdy z tą różnicą, że w miasto wyjedzie więcej autobusów przegubowych - informuje Robert Madej, zastępca prezesa MPK w Częstochowie.
- W dniu wizyty papieża planujemy zwiększyć częstotliwość na liniach 10, 11, 12, 16, 17, 22, 24 i 26. Autobusy będą jeździć co kwadrans, a tramwaje na głównych odcinkach co 4 minuty.

Jeszcze przed wizytą papieża miasto chce poddać liftingowi Plac Rady Europy, a także położyć nową nawierzchnię w ciągu ulic Wyszyńskiego, Jadwigi, Krzysztofa. W tym drugim przypadku wszystko zależeć będzie jednak od uzyskania środków zewnętrznych. - Jeśli do końca czerwca otrzymamy potwierdzenie, że otrzymamy te środki, to cykl technologiczny pozwala nam na to, żeby położyć te nawierzchnię do 24 lub 25 lipca - przekonuje Sosnowski

Mapa zamknięcia ruchu w czasie wizyty Papieża:http://czest.info/wizyta-Papieża-mapa-zamknięcia-ruchu

Źródło: MZDiT w Częstochowie
KOCOT BIKE zaprasza:

Kupując u nas wspierasz częstochowskie kolarstwo!

Firma KOCOT BIKE Autoryzowany Dealer GIANT poleca:
rowery, akcesoria rowerowe, naprawa rowerów, opony, kaski, widelce, obręcze.

KOCOT BIKE ul. Okólna 76. Tel.: 34 368 31 48

Wspieraj częstochowskie kolarstwo!
Strona 2 >>>


Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay