Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe


Czym zajmuje się branża car-audio?

Branża car-audio zajmuje się nagłośnieniem pojazdów oraz wyposażeniem ich w urządzenia GPS i konsole do gier. Dodatkowo zabudowuje urządzenia w samochodach, wygłusza i podświetla wnętrza pojazdów.Zawody w branży car-audio

Wyróżnia się trzy kategorie zawodów car-audio, w których jury wybiera najlepiej nagłośniony samochód:

Sound off
dBdrag Racing
ESPL
W Polsce odbywają się dwa rodzaje zawodów car-audio: dB Race i Propper Droppers.
dB Race, to turniej, w którym uczestnicy rywalizują między sobą o wytworzenie jak najwyższego poziomu ciśnienia akustycznego (SPL), korzystając ze swoich samochodów z technologią audio. Zawody odbywają się w systemie pucharowym, zawodnicy startują w parach, zwycięzca przechodzi do kolejnego etapu turnieju. Istnieją trzy kategorie w db Race: Amator, Profi i Ekspert, każda z nich ma określone zasady oceniania i kryteria udziału. W zależności od kategorii uczestnicy mają ustalony zakres dozwolonych modyfikacji samochodu, liczbę głośników, moc wykorzystanych wzmacniaczy. Zawodnicy odtwarzają dowolny materiał dźwiękowy, który zostaje poddany ocenie.
Propper Droppers, to rodzaj zawodów dla miłośników dźwięków o ultra niskiej częstotliwości. Zwycięzcą zostaje samochód, który najgłośniej i najbardziej równomiernie odtworzy sub-niskie dźwięki. W trakcie konkurencji dozwolone jest wykorzystanie efektów wizualnych, dzięki którym zawody są bardziej efektywne.

Organizacje car-audio

Na świecie działają trzy główne organizacje zajmujące się przeprowadzaniem i promowaniem zawodów car-audio:

EMMA – to europejska organizacja patronująca zawodom car-audio, która istnieje od 2000 roku, ma swoją siedzibę w 40 krajach na świecie. IASCA (International Auto Sound Challenge Association) – zajmuje się organizacją zawodów samochodowych w dziedzinie audio (tzw. Soundoffs), imprezy odbywają się w 34 krajach na całym świecie, celem jest wprowadzanie nowych standardów dla jakości dźwięku. dbDRA - organizacja międzynarodowa, zajmująca się zawodami car-audio.
W Polsce zawody przeprowadza PASCA, która zrzesza miłośników nagłośnienia w pojazdach.

Gdzie kupić sprzęt car audio?

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w nagłaśnianiu pojazdów. Obecnie wiele z nich poza usługami stacjonarnymi prowadzi również sprzedaż internetową. Firma centrumaudio.pl oferuje szeroką gamę produktów związanych z nagłośnieniem samochodu. Dodatkowo w swojej ofercie ma również usługę montażu osprzętu. Posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży, działa na rynku od 2005 roku. Zyskała zaufanie wielu polskich i zagranicznych klientów, w swoim asortymencie posiada produkty najwyższej jakości od czołowych światowych producentów car-audio.

Zmiana pogody, weekend - przygotuj swoje autoW każdą pogodę, a szczególnie w weekend przyjemnie jest mieć umyte i zatankowane auto. Gdy dokucza ci brak czasu, pośpiech i zmęczenie skorzystaj z nowoczesnej MYJNI i STACJI PALI na ul. Żyznej 1.

Tu zatankujesz i umyjesz swoje auto bez wysiadania. Zapraszamy na ul. Żyzną1, na Stację Paliw WEGA.

Szyby samochodowe - gwarancją bezpieczeństwa jazdy

Jesień i zima to pory roku, gdy szyby samochodowe, sprawne wycieraczki, brak odprysków to bardzo ważne elementy zarówno wygody jak i bezpieczeństwa naszego podróżowania.Przed każdym wyjazdem sprawdź i zadbaj o szyby w samochodzie.
Są one bowiem istotnym elementem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

Mgła, deszcz, przymrozki, śnieg szybkie zmiany pogodowe są powodem , by mieć bezpieczną szybę i sprawne wycieraczki.
Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.
Z kolei, aby poprawić komfort jazdy możemy pokusić się o przyciemnienie szyb. Poprawi to zabezpieczenie zarówno przed nagłym , niskim teraz słońcem jak i wścibskim okiem.

Wszystkie potrzeby związane z szybami w samochodzie zaspokoi firma

Szybex -Service
Częstochowa, ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524

Bezpieczna jazda zimą – jak zadbać o pojazd?Zima zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo zaczną pojawiać się mrozy, a drogi zrobią się śliskie. Jest to okres, w którym nikomu nie chce wychodzić się z domu i znacznie wygodniejsze jest poruszanie się autem. Jednak, aby móc się nim poruszać, trzeba o taki pojazd zadbać przed zimą.

Bardzo często, osoby młode, które dopiero co, kupiły pierwszy samochód, myślą, że jedynym obowiązkiem w zimie jest zmiana opon z letnich na zimowe. To jednak nie wszystko. Trzeba zadbać również o inne elementy, aby pojazd po zimie nie wyglądał dużo gorzej, nie zniszczył go mróz, śnieg czy grad. Jak pielęgnować samochód w zimie, aby nas nie zawiódł w czasie drogi i nie stracił na wyglądzie przez niesprzyjające warunki atmosferyczne?

Po pierwsze – opony
Według ekspertów z https://smartmoto.pl/, wymiana opon na zimowe jest podstawową kwestią. Po pierwsze, nie wolno wyjeżdżać na drogę w zimie, mając założone opony letnie, gdyż grozi to mandatem. Po drugie, jest to niebezpieczne zarówno dla zdrowia i życia Twojego, jak i pasażerów i innych uczestników drogi. Musisz zdawać sobie sprawę, że opony letnie, nie mają praktycznie żadnej przyczepności, ponieważ stają się bardzo twarde. W takim wypadku, jeśli trafisz na lód na drodze, nie dasz rady wyprowadzić na prostą samochodu. Dlatego, tak ważną rolę odgrywają opony zimowe. Zapewniają one przyczepność, nie twardnieją i ułatwią wyprowadzenie samochodu w razie poślizgu.

Pamiętaj o skrobaczce
Najważniejszym elementem, jaki powinien znaleźć się w samochodzie w zimie jest skrobaczka i miotełka. Warto skrobaczkę mieć w aucie już jesienią, gdyż pojawiają się już przymrozki i może się okazać, że wstaniesz do pracy rano i trzeba będzie skrobać lód z szyb. Miotełka jest praktyczna do omiatania śniegu z samochodu. Znacznie lepiej jest to zrobić miotełką, niż rękami przy okazji marznąc. Nawet mając podgrzewaną bardzo dobrze szybę, trzeba czekać, aż się ona odmrozi. Zaś skrobaczka sprawdza się doskonale, gdyż nie trzeba wtedy czekać na podgrzanie szyby do takiego stopnia.

Zadbaj o lakier
Jeśli chcesz, by Twój samochód nie tylko jeździł po zimie, ale też ładnie się prezentował, trzeba zadbać o jego lakier. Proces zaczynamy od mycia samochodu. Musimy to zrobić dokładnie, aby wszelkie zabrudzenia usunąć. Doskonale sprawdza się myjka ciśnieniowa. Dobrze jest wykonać wszelkie poprawki lakiernicze jak: odpryski, korozja itp. następnie zabieramy się za glinkowanie. Jest to bardzo dokładne i porządne czyszczenie karoserii. Następnym krokiem jest polerowanie. Na końcu zabezpieczamy lakier poprzez woskowanie. Dzięki temu, nie straszne mu będzie błoto, niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Konserwacja podjazdu – kilka praktycznych rad przed nadejściem zimyOstatnie pogodne dni jesieni to doskonały czas na porządki w ogrodzie i wokół domu. Warto nieco energii poświęcić naszej kostce brukowej. Odpowiednia pielęgnacja podjazdu o tej porze roku pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek wiosną.

Dokładne oczyszczenie nawierzchni

Pielęgnację betonowej kostki brukowej należy zacząć od prac porządkowych, które wykonujemy bezpośrednio na nawierzchni oraz w jej otoczeniu. Tradycyjne zamiatanie nie gwarantuje pełnego sukcesu. Należy pamiętać o innych niezbędnych czynnościach takich jak usuwanie liści, igieł, pozostałości po owocach, koszeniu trawy, kwiatach, które po deszczu staną się śliskie i niebezpieczne. Wszelkie pozostałości organiczne w kontakcie z wodą rozkładają się i mogą pozostawić po sobie trudne do usunięcia brunatne przebarwienia. Ponadto należy usunąć plamy po oleju silnikowym i tłuszczu. Skutecznie pozbędziemy się ich sięgając po specjalistyczne środki do czyszczenia płyt chodnikowych i kostki brukowej oraz myjkę ciśnieniową, która dokładnie wypłucze wszelkie zanieczyszczenia.

Odchwaszczenie nawierzchni

Kolejnym istotnym krokiem jest usunięcie chwastów i mchów, które rozwijają się w przestrzeniach (fugach) elementów tworzących ogrodowe nawierzchnie. Ich korzenie mogą przyczynić się do osłabienia struktury bruku, a także ułatwiają wnikanie wody pod powierzchnię, która podczas zamarzania może uszkodzić nawierzchnię. Chwasty usuwamy ręcznie lub za pomocą specjalnych preparatów chwastobójczych, które nanosimy przy pomocy spryskiwaczy lub specjalnych aplikatorów. Użycie środków chemicznych pomoże zapewnić trwały efekt, nie narażając nawierzchni na niepożądane uszkodzenia mechaniczne.

Impregnacja kostki

Oczyszczoną nawierzchnię warto impregnować. Zabieg ten zabezpieczy kostkę brukową przed nadmiernym wchłanianiem wody i innych zanieczyszczeń. Dodatkowo impregnacja pozytywnie wpływa na trwałość materiału oraz podwyższa jego odporność na zarysowania i ścieranie. Warto sięgać po sprawdzone preparaty dedykowane do aplikacji na elementy betonowe. Dobrym przykładem jest Polbruk Efekt, który wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię, jest odporny na alkalia, a jednocześnie umożliwia oddychanie betonu. Impregnacja stanowi dodatkową gwarancję utrzymania nawierzchni w dobrej kondycji przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać, aby wykonywać ją w odpowiednim momencie, czyli gdy na kostce nie ma wykwitów wapiennych. Zaleca się aby zaimpregnować nawierzchnię z kostki brukowej nie wcześniej niż miesiąc po ułożeniu.

Odśnieżanie i odladzanie

Gdy po dokonaniu niezbędnych prac porządkowych nadejdzie zima, należy pamiętać, aby nie usuwać śniegu i lodu metalowymi narzędziami. Używanie ich może doprowadzić do powstania na kostce odprysków i zarysowań. Wygodnym sposobem na odśnieżanie jest wykorzystanie dostępnych na rynku preparatów przeznaczonych do rozpuszczania śniegu. Do zimowego utrzymania nawierzchni nie powinniśmy stosować soli kamiennej. W dłuższej perspektywie może ona doprowadzić do odbarwienia kostki, a w skrajnych przypadkach trwale ją uszkodzić. Alternatywą dla soli kamiennej jest chlorek magnezu, który można stosować na nawierzchniach wykonanych z betonu. Jest bezpieczny dla kostki, a dodatkowo skutecznie eliminuje powstawanie błota pośniegowego.

Wykonanie kilku podstawowych czynności sprawi, że podjazd, chodnik i wejście do domu będą dla nas bezpieczne, a nasze ogrodowe aranżacje bezpiecznie przetrwają sezon zimowy.

Konsultacja merytoryczna: Krzysztof Wilk, Technolog/Kierownik ds. Kontroli Jakości/Technolog z firmy Polbruk SA.

www.polbruk.pl

Royal Brand Pr

Kup ALKOMAT i nie ryzykuj!

Ile razy wsiadaliśmy rano do samochodu, po suto zakrapianej kolacji, myśląc, że w naszym organizmie nie ma już grama alkoholu?

Ile razy byliśmy w błędzie?


Tak łatwo przecież sprawdzić, czy możemy prowadzić!
Wystarczy, zaopatrzyć się w porządny alkomat i korzystając z niego, sprawdzić dużo wcześniej ile możemy wypić, aby rano, nie było w nas ani kropli alkoholu lub też szobaczyć rano ile tego alkoholu w nas pozostało.
Musimy wiedzieć , jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!Ponad połowa polskich kierowców samochodów z silnikami diesla nie może odpalić auta w zimie. Pomóc może odpowiednie paliwo.

Uruchomienie auta jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się polscy kierowcy w okresie zimowym – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Problem ten staje się jeszcze bardziej powszechny, gdy temperatura spada do kilkunastu stopni poniżej zera. Od 16 listopada stacje paliw, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, wprowadzają do sprzedaży paliwa zimowe charakteryzujące się lepszymi właściwościami niskotemperaturowymi. Wyjaśniamy, co dzieje się z olejem napędowym w naszym silniku podczas mrozów i na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego paliwa.Podczas zeszłorocznej zimy problem z odpaleniem samochodu z silnikiem diesla miało aż 55% kierowców – wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie sieci stacji Circle K (dawniej Statoil). 48% z nich deklaruje, że sytuacja taka miała miejsce od czasu do czasu, a 6% przyznaje, że przy każdej podjętej próbie. Wśród głównych przyczyn wskazywano słaby akumulator (35%), a tylko 14% kierowców przyczyny z odpaleniem auta upatruje w niskiej jakości tankowanego paliwa. Tymczasem paliwo wyższej klasy ma duży wpływ na pracę silnika przy niskich temperaturach powietrza. Już przy kilku stopni poniżej zera w oleju napędowym mogą wytrącać się kryształy parafiny, które utrudniają przepływ paliwa przez filtr, co może powodować problemy z równomierną pracą silnika, a w skrajnym przypadku doprowadzić do zablokowania filtra paliwa i zatrzymania pracy silnika. Olej napędowy o wysokojakościowym składzie i polepszonych właściwościach niskotemperaturowych ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.

16 listopada wszystkie stacje paliw w Polsce mają obowiązek wprowadzenia zimowych gatunków paliw, dla których Temperatura Zablokowania Zimnego Filtra (TZZF) zgodnie z normami obowiązującymi dla naszej szerokości geograficznej wynosi maks. -20°C. W oleju napędowym występuje jednak jeszcze jeden niezwykle istotny parametr, tzw. Temperatura Mętnienia (TM), określający moment kiedy w oleju napędowym rozpoczyna się proces krystalizacji parafin, blokujących swobodny przepływ paliwa przez filtr. Oznacza to, że nawet po zatankowaniu zimowego oleju napędowego, auto może mieć problem z odpaleniem już nawet gdy temperatura osiągnie -10°C. A co się stanie, gdy kreska na termometrze spadnie jeszcze niżej? W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie paliwa o lepszych parametrach.

Czym jest diesel arktyczny?

milesPLUS® diesel arktyczny, w odróżnieniu od standardowych paliw zimowych, charakteryzuje się gwarantowaną Temperaturą Mętnienia maks. -22°C oraz obniżoną do -32°C Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra, dzięki czemu uruchomienie pojazdu możliwe jest nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Circle K (dawniej Statoil) jako jedyna sieć stacji paliw w Polsce posiada w swojej ofercie diesel arktyczny w ciągłej sprzedaży w trakcie całego sezonu zimowego (od 16 listopada do końca lutego).

– Paliwo arktyczne jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego auta w warunkach zimowych.
W przypadku standardowych paliw zimowych kryształki parafiny mogą wytrącać się już nawet przy kilku stopniach poniżej zera. Tankując milesPLUS® diesel arktyczny mamy pewność, że paliwo zachowa swoje właściwości nawet, gdy słupki rtęci osiągną -32°C. Warto jednak pamiętać, by zawsze tankować do pełna. Zapobiegniemy w ten sposób skraplaniu się powietrza w zbiorniku, które może powodować przedostawanie się wody do paliwa – radzi Rafał Droździak, ekspert ds. paliw w Circle K.

milesPLUS® diesel arktyczny posiada również dodatek uszlachetniający, który oczyszcza silnik z osadów, właściwie go zabezpiecza i pozwala dojechać nawet do 3% dalej. Ponadto paliwo to nie zawiera biokomponentów, które pogarszają właściwości niskotemperaturowe.

Czy Polacy wiedzą jak zadbać o auto zimą?

Mimo że trudności z uruchomieniem auta to zjawisko spotykane w polskich warunkach dość powszechnie, kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy jak duże znaczenie odgrywa jakość oraz odpowiednia specyfikacja tankowanego paliwa, szczególnie w okresie mrozów. Aż 43% kierowców biorących udział w badaniu deklaruje, że problem z zapłonem rozwiązują poprzez wymianę akumulatora, natomiast 26% parkuje auto w garażu. Co czwarta osoba tankuje auto na renomowanych, dbających o jakość paliwa stacjach, natomiast tylko 16% decyduje się na tankowanie paliwa premium.

- Świadomość polskich kierowców na temat zalet diesla arktycznego jest wciąż relatywnie niska. Aż 23% ankietowanych nie potrafi wskazać korzyści wynikających ze stosowania tego paliwa podczas zimy. Tymczasem odpowiednie paliwo dostosowane do warunków atmosferycznych nie tylko zapobiega problemom z uruchomieniem auta podczas mrozów, ale także oczyszcza silnik i wpływa na komfort jazdy. Dlatego dokładamy wielu starań, aby edukować polskich kierowców, poprzez kampanię informacyjną na naszych stacjach oraz w środkach masowego przekazu – wyjaśnia Rafał Droździak.

Grayling PolandStrona 4 >>>


Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay