Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Zmień auto przed wakacjami! Sprawdź ofertę Salonów Samochodów Bezwypadkowych Rent Car

Sprawdź najnowsze oferty Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń,
Częstochowa, ul Główna 56 i 24 oraz rent-car


Tu kupisz:

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*!

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE. (rok założenia 1994)
Salony posiadają w swojej ofercie:

kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Zapraszamy:
RENT CAR Paweł Karoń, Częstochowa,
ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.
Tel. 34 324 30 72 AUTO KOMIS tel.: 601 51 77 88
rent-car
Jazda bolidem Formuły 1 już jest możliwa w PolsceSzukając możliwości poprowadzenia bolidu F1, dotrzemy do Szwecji, Finlandii czy Włoch. Po raz pierwszy taka okazja narodziła się również w Polsce — już tego lata odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.

To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji oraz niecodzienna okazja, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams F29 lub skorzystać z jazdy bolidem BMW Sauber 06 X2 jako pasażer z kierowcą wyścigowym.

Event Formula Drive to wydarzenie dla prawdziwych fanów motorsportu.

Będzie ono niecodzienną okazją, aby poprowadzić maszynę z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych — bolid F1 Williams FW29, przejść całodzienny pakiet szkoleń z jazdy torowej, jazdy bolidami Renault 2000 oraz jazdy bolidami F1.
Pomysłodawcą i twórcą eventu jest Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy, pasjonat sportów ekstremalnych.

Niepowtarzalne i ekstremalne emocje na Torze Anderstorp przerodziły się w decyzję — jeśli realizacja takich jazd jest możliwa w Szwecji oraz Finlandii, to jest ona też możliwa w Polsce. Po blisko roku wytężonych prac pozostało nam już tylko, razem z innymi pasjonatami F1, zasiąść za kierownicą i poczuć emocje niczym Nico Rosberg i Alexander Wurz. — mówi w Grzegorz Rożalski, CEO Emotivo Sp. z o.o.

Jazdy realizowane są na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Doskonała asfaltowa nawierzchnia stwarza warunki niezbędne do bezpiecznej jazdy. Przed jazdą każdy uczestnik zostanie zaopatrzony w profesjonalny kombinezon, kask i rękawice oraz przejdzie gruntowne szkolenie z zasad obowiązujących na torze, obsługi pojazdu oraz działania systemów bezpieczeństwa.

Tor wyścigowy Silesia Ring, na którym odbędzie się wydarzenie jest najnowocześniejszym obiektem motorsportowym tego typu w Polsce.

Drugim obiektem w Polsce posiadającym homologację Polskiego Związku Motorowego, która daje uprawnienia do organizowania wyścigów rangi Mistrzostw Polski. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Oferuje nitkę o długości 3,6 kilometra, która w najwęższym miejscu ma aż 12 metrów szerokości. Formula Drive, czyli event umożliwiający poprowadzenie bolidu F1 odbędzie się już tego lata (2-4 czerwca oraz 9-11 lipca) na Torze Silesia Ring - Lotnicza 5-7, 47-325 Kamień Śląski.

Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce.

Innovation PR
Świąteczny imprezowy niezbędnik

Długi weekend, święta, urlop, relaks, wypoczynek czasami brawura. Tak najłatwiej przecenić swoje siły.
Nie trać czujności!
Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w alkomat.

A dzięki temu:

przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.
Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

Polecamy na: motoryzacja
Częstochowa 2. na liście miast, w których OC najbardziej potaniało

W ciągu ostatnich dwóch lat średnie składki OC obniżyły się o ok. 18%. Ceny spadają pomimo pandemii i kryzysu gospodarczego. Jednak nie we wszystkich regionach obniżki są na takim samym poziomie. W Częstochowie różnica między średnią składką OC w 2020 roku a tą z 2021 roku wyniosła 13,8%. Tym samym w rankingu miasto zajęło miejsce na podium.

Eksperci porównywarki rankomat.pl przeanalizowali dane pochodzące z kalkulacji cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Na ich podstawie przygotowali listę 84. miast powyżej 50 tys. mieszkańców, w których OC potaniało najbardziej.

Częstochowa znalazła się w zestawieniu na 2. miejscu, tuż za innym miastem położonym w województwie śląskim – Bielskiem-Białą (13,9%). Jednak nie tylko kierowcy z tych dwóch miast mają powody do zadowolenia. Również kilka innych miast regionu znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu. Należą do nich: Bytom (8. miejsce, 11,2%), Gliwice i Katowice (9. miejsce, 11,1%). Najmniejsza obniżka cen OC w śląskim miała miejsce w Świętochłowicach, które uplasowały się na 80. miejscu (5,4%). W skali całego kraju najmniejszą obniżkę odczuli mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego (3,9%).

Częstochowa na tle innych miast województwa śląskiego

W 2021 roku średnia cena OC w Częstochowie wyniosła 550 zł i była niższa o 88 zł niż rok wcześniej. Z miast województwa śląskiego uwzględnionych w rankingu na zakup OC najmniej wydawali kierowcy z Raciborza (517 zł), a najwięcej właściciele aut ze Świętochłowic (616 zł). Wszystkim miastom tego regionu daleko jednak do Mielca, w którym kierowcy na zakup OC wydawali średnio 469 zł.

Częstochowa na tle kraju i województwa śląskiego

Średnia cena OC w Częstochowie była niższa o 5 zł od przeciętnej składki, którą musieli zapłacić kierowcy z województwa śląskiego (555 zł). Jednocześnie mieszkańcy tego regionu odczuli w 2021 roku obniżkę, która wyniosła 10,3% w porównaniu do roku 2020. Najmniej obowiązkowe ubezpieczenie potaniało w województwie świętokrzyskim. W skali całego kraju kierowcy z Częstochowy płacą o 52 zł mniej od statystycznego kierowcy, ponieważ średnia cena OC w Polsce w 2021 roku wyniosła 602 zł.

299 zł za najtańsze OC w Częstochowie

Najczęściej zgłaszane do ubezpieczenia auto w Częstochowie to Opel Astra z 2005 roku. W 2021 roku najtańsza polisa na taki pojazd kosztowała 363 zł. Ofertę tę otrzymał 56-letni doświadczony kierowca (prawo jazdy od 1983 roku, OC od co najmniej 10 lat, w historii ubezpieczenia brak szkód). Nie jest to jednak najtańszy w ubezpieczeniu model samochodu.

Oferta najniższej składki OC w Częstochowie trafiła do właściciela innego pojazdu. Obowiązkowe ubezpieczenie Renault Clio z 2012 roku (benzyna, poj. silnika 898 cm3) kosztowało zaledwie 299 zł. Taką propozycję ubezpieczenia otrzymał 28-letni mężczyzna, który zadeklarował co najmniej 3-letnią bezszkodową historią ubezpieczeniową.

- Rok 2021 zakończył się największą od czterech lat obniżką średniej składki OC. Jeśli dynamika obniżek utrzyma się na podobnym poziomie, w 2022 roku może dojść do powrotu wojny cenowej. Przy historycznie wysokiej inflacji oraz stale rosnących kosztach likwidacji szkód, rodzi to obawy zarówno o wpływ takiej polityki cenowej na jakość oferowanych produktów, jak i późniejszy szybki wzrost cen OC, który może się okazać koniecznością. Najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć nadmiernego przepłacania oraz aby dopasować polisę do swoich potrzeb, jest porównanie ofert wszystkich ubezpieczycieli – komentuje Stefania Stuglik, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl.
AWARIA ZAMKA? Nie przejmuj się - jest pomoc!

Zgubiłeś, zatrzasnąłeś, złamałeś kluczyki w samochodzie lub w domu? Firma AUTO-ZAMKI wyratuje Cię z opresji.Do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic telefon czynny całą dobę:

tel. 602 666 218, 602 257 390

Firma Auto-Zamki specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu wszystkich typów samochodów, dorabianiu kluczy samochodowych, naprawie zamków i stacyjek po włamaniach.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z Auto-Zamków nie stanową problemu!
W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

AUTO-ZAMKI, Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12 zaprasza:

Awaryjne otwieranie wszystkich typów samochodów.
Dorabianie kluczy samochodowych.
Naprawa zamków i stacyjek po włamaniu.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM
KODOWANIE KLUCZY
Polecamy na: motoryzacja
Planujesz dłuższą trasę? Specjaliści radzą, co sprawdzić, aby uniknąć kosztownych awarii

Migające kontrolki na desce rozdzielczej, stukanie i skrzypienie w zawieszeniu, zmiana pracy silnika – nie należy lekceważyć tych niepokojących sygnałów, ponieważ mogą być one zwiastunem poważnej awarii. Systematyczne wizyty w warsztacie samochodowym pozwolą uniknąć wysokich kosztów naprawy, które mogą zostać wygenerowane przez niezauważoną wcześniej usterkę. Liczba awarii w samochodzie, z którymi można spotkać się podczas codziennego użytkowania pojazdu, jest właściwie nie do oszacowania. Mogą to być usterki związane z pracą silnika, zużytym zawieszeniem, a także uszkodzenia dotyczące układów elektrycznego czy hamulcowego.

 - Przyczyny awarii poszczególnych elementów samochodu mogą mieć różny przebieg. Uszkodzenie silnika najczęściej sygnalizuje zmiana jego pracy, niepokojące ostrzeżenia kontrolek na desce rozdzielczej, a także charakterystyczne wycieki. Problemy z zawieszeniem są zupełnie inne – w tym przypadku można mieć do czynienia z nadmiernymi szumami, a także stukaniem i skrzypieniem podczas jazdy. Z kolei awarie układu elektrycznego rządzą się swoimi prawami – zupełnie niespodziewanie może pojawić się zwarcie sygnalizowane dymem, a nawet zapaleniem się instalacji elektrycznej – tłumaczy właściciel serwisu Zakład Elektromechaniki Pojazdowej Pomoc Drogowa Wiesław Łatka w Unisławiu, należącym do sieci Q Service Castrol.

  Regularna kontrola to podstawa

Okresowe i regularne wizyty w serwisie samochodowym są kluczowe w przypadku chęci uniknięcia niespodziewanej awarii – zarówno w okresie zimowym, gdy nawierzchnia jest śliska, jak również przed nadejściem lata, gdy udajemy się w dłuższą wakacyjną podróż samochodem.

 - Standardowym interwałem wymiany oleju powinno być 15 tys. przejechanych kilometrów, natomiast paska rozrządu, w zależności od specyfiki, maksymalnie po 100-120 tys. przejechanych kilometrach. Warto również udać się na przegląd olejowy przed wyjazdem na wakacje bądź ferie zimowe. Przed dłuższymi wyjazdami sugerujemy również szybkie przeglądy zużytych opon, jak również zbadanie stanu hamulców, podzespołów pasków osprzętu oraz zawieszenia – podkreśla Zbigniew Wiśniewski – kierownik serwisu Auto Service Żukowski – Q Service Castrol z Koszalina.

 Mechanicy podkreślają również konieczność samodzielnej kontroli stanu oleju silnikowego i płynów hamulcowych.  

 Alternatory częstą przyczyną awarii na trasie 

Wymiana oleju, sprawdzenie zawieszenia, klocków hamulcowych, filtrów, paska rozrządu oraz klimatyzacji to sprawy podstawowe. Często zapomina się jednak o kontroli alternatora, która jest kluczowa, zwłaszcza przed dłuższą podróżą. Zaniedbanie może skutecznie utrudnić zaplanowany wcześniej wyjazd.

 – W naszym warsztacie przyjmowaliśmy już klientów po awarii alternatora, którzy byli zdziwieni faktem, że samochód w pewnym momencie po prostu przestał jechać. Przegląd techniczny alternatora powinien mieć miejsce po przejechaniu około 150 tys. kilometrów i jeżeli diagnoza wykaże problem, to należy dokonać regeneracji bądź w razie konieczności, wymiany zużytego urządzenia - zaznacza Tomasz Kroll – właściciel Q Service Castrol Kroll w Kurzętniku.

 Naprawy usterek to spory wydatek

Koszt naprawy usterek poniesionych podczas awarii wciąż pozostaje kwestią indywidualną i wiele zależy od stopnia uszkodzenia pojazdu. Typowe usługi, jak np. wymiana akumulatora, to kwota rzędu 200-300 zł. Cena poważniejszych awarii, podczas których do serwisu samochodowego trzeba przewieźć auto lawetą, zazwyczaj przekracza 1 tys. złotych. Często jeszcze więcej trzeba zapłacić za wymianę pasków wieloklinowych w silniku.

 Jedyną możliwością, która zminimalizuje ryzyko nieprzyjemnych sytuacji na drodze, są regularne przeglądy w warsztacie samochodowym. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnego stresu w najmniej oczekiwanej sytuacji, a także na zaoszczędzenie sporych kosztów naprawy niespodziewanej usterki. Wak.pl
Prestiżowe Salony Aut Bezwypadkowych RENT CAR w Częstochowie zapraszają

Kupuj auta dobre i sprawdzone.
SALONY RENT-CAR zapraszają!


Chcesz kupić auto, ale boisz się niepewności związanej z możliwą awarią używanego samochodu?

Odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie i kup AUTO Z GWARANCJĄ.
Sprawdź aktualną ofertę i zapoznaj się z programem VIP GWARANT

Prestiżowe Salony Aut Bezwypadkowych zapraszają:

ul. Główna 56
ul. Główna 24
Tel. 34 324 30 72

Polecamy na: motoryzacja
Myj samochód jak lubisz: bezdotykowo lub bez wychodzenia z auta

Różne możliwości dbania o samochód znajdziemy na Stacji Paliw WEGA, ul. Żyzna 1 w Częstochowie.

Tu skorzystasz z wielostanowoskowej myjni bezdotykowej oraz nowoczesnej myjni WashTec - bez konieczności wysiadania z auta.
Na stacji oczywiście zatankujesz swój samochód korzystając z tankterminala lub pomocy obsługi!
W sklepie zrobisz najpotrzebniejsze zakupy.

Zapraszamy do korzystania z nowej myjni bezdotykowej na Stacji Paliw Wega, ul. Żyzna 1, Częstochowa.

Do Państwa dyspozycji
6 stanowisk mycia z pełnym pakietem programów: turbopiana, turboszczotka, antyinsekt.
4 stanowiska odkurzania.
dla stałych Klientów - rabaty
Wszystkich zmotoryzowanych i dbających o czystość swych samochodów, którzy podczas mycia wolą pozostać w środku auta, WEGA zaprasza także do nowoczesnej, automatycznej myjni WashTec.

Tankuj i myj samochód w komfortowych warunkach
Stacja Paliw i nowoczesna Myjnia zaprasza:
Częstochowa, ul. Żyzna 1.

Polecamy: https://czest.info/motoryzacja
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Szybex Service zaprasza!

Przed nami zmienna pogoda: opady, przymrozki, mgły, ostre, rażące słońce.
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo.Przed każdą podróżą sprawdź szyby, wycieraczki, lusterka!

Szyby to bardzo ważne elementy pojazdu, wpływające na jakość i bezpieczeństwo podróżowania.
Izolują przed hałasem, zapewniają dobrą widoczność.
Szybko i profesjonalnie wymienisz szybę w swoim samochodzie w firmie SZYBEX-SERVICE w Częstochowie, ul. Zaciszańska 8, http://www.szybexservice.pl/

Zadbaj o szyby w Twoim samochodzie.

Zadzwoń i umów się na wymianę:
34 365 07 88 602 36 01 38
Tu też zakupisz wycieraczki, skontrolujesz jakość lusterek.

Pamiętaj!

Szyby i lusterka powinny być czyste, bez odprysków.
Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność
Odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.

Z wszelkimi problemami związanymi z szybami zapraszamy do firmy Szybex Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim.
Tel.: 34 365 07 88; 44 647 76 41.
Polecamy: http://czest.info/motoryzacja
Korzystaj z wygód nowoczesnej Stacji Paliw i Auto Myjni WEGA

Szybko, dokładnie i komfortowo umyj, zatankuj samochód na ul. Żyznej 1, na Stacji Paliw WEGA.
Dokładnie i bez wysiadania umyjesz i zatankujesz samochód na Stacji Paliw Wega i nowoczesnych myjni samochodowych, przy ul. Żyznej 1.

Nie musisz wysiadać, aby wyjechać czystym i zatankowanym autem.
Jeśli wolisz skorzystasz także z nowoczesnej myjni samoobsługowej.
Dla dbających o swoje bezpieczeństwo na Stacji znajduje się #tankterminal
Na terenie stacji do dyspozycji Klientów jest całodobowy sklep, gdzie można zaopatrzyć się w artykuły motoryzacyjne, spożywcze, leki OTC, alkohole itp.

Korzystaj z aktualnych promocji: wega sklep
Gdy planujesz przeprowadzkę wypożyczysz tutaj profesjonalną przyczepę.
Korzystaj zatem z wygód jakie oferują nowoczesne:

Stacja Paliw
Auto Myjnie
Wypożyczalnia Przyczep WEGA na ul Żyznej 1 w Częstochowie.

Stacja Paliw WEGA zaprasza: https://wega.cze.pl

Tu załatwisz wszystko w komfortowych warunkach. Polecamy na: motoryzacja
Sprawdź, czy masz sprawne szyby, wycieraczki, lusterka w samochodzie.

Dobre wycieraczki , sprawne szyby i przejrzyste lusterka to gwarancja Twojego bezpieczeństwa i wygody!
Niesprawne szyby samochodowe zimą to wielkie niebezpieczeństwo w czasie podróżowania.


Wzmożony ruch spowodowany wyjazdami rodzinnymi, niedogodne warunki pogodowe, zamarzanie szyb, odpryski od kawałków lodu, to wszystko sprawia, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na sprawność szyb, lusterek oraz wycieraczek w naszym samochodzie.

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim do firmy Szybex-Service, gdzie fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

http://www.szybexservice.pl

Polecamy na: motoryzacja
Aplikacja mPay umożliwia opłacenie przejazdu autostradą A4 (Katowice-Kraków)

Użytkownicy wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej mPay mogą już wygodnie płacić za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków. Usługa działa na zasadzie videotollingu i jest dostępna zarówno dla prywatnych użytkowników samochodów, jak i firmowych flot.

Na podstawie umowy podpisanej z operatorem autostrady Stalexport Autostrada Małopolska, zmotoryzowani dzięki korzystaniu z aplikacji mPay mogą już wygodnie opłacać przejazd autostradą A4 (między Katowicami a Krakowem).

- To kolejne poszerzenie katalogu usług mPay, które wpisuje się w oczekiwania naszych zmotoryzowanych klientów. Celem mPay jest dostarczanie na rynek kompleksowych usług związanych z szeroko pojętymi płatnościami i finansami osobistymi. Konsekwentnie dążymy do tego, by oszczędzać czas naszych użytkowników i ułatwiać im regulowanie tego typu należności, a co za tym idzie zwiększać komfort podróżowania. Wkrótce posiadacze aplikacji będą mogli przy jej pomocy opłacać również przejazd autostradą A1 (między Toruniem a Trójmiastem) – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Na autostradzie A4 (Katowice- Kraków) jedną z form płacenia za przejazd jest aplikacja mobilna. Poza tradycyjną formą opłaty pobieraną przez inkasentów na bramkach autostradowych, działa tu elektroniczny pobór opłat A4Go oraz videotolling, który odczytuje numery rejestracyjne pojazdu, a system poboru opłat sprawdza, czy samochód z konkretną tablicą został zarejestrowany. Warto przypomnieć, że 1 grudnia 2021 roku na płatnych odcinkach państwowych autostrad nie ma już szlabanów.

Rejestracja konta w mPay jest łatwa i szybka. Nie wymaga potwierdzenia profilem zaufanym. Posiadacze aplikacji mPay mogą również podróżować płatnymi odcinkami państwowych autostrad na odcinkach A4 Sośnica-Wrocław i A2 Konin-Stryków, gdzie działa system płatności e-Toll bez potrzeby zakupu elektronicznego biletu autostradowego w punktach stacjonarnych. Całą transakcję zrealizują w mPay.

Ponadto aplikacja umożliwia płacenie za parkowanie w ponad 60 miastach w całej Polsce, a dzięki wprowadzonym innowacjom, kierowca wie, w jakiej strefie płatnego parkowania się znajduje i jaka w związku z tym obowiązuje opłata. Ciekawą opcją jest również możliwość skorzystania z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych oraz zakup najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia.
Kierowco - zima to nie lada wyzwanie dla Twoich oczu . Przekieruj się na szkła okularowe EyeDrive

Długie, krótkie, dzienne nocne - odblaski są różne, ale zawsze groźne dla kierowcy!

Przekieruj się na szkła okularowe EyeDrive.
Zredukuj niebezpieczne odblaski w okularach w nocy i w dzień.

Zobacz więcej dzięki wizycie w PROMED OPTYK Częstochowa.
Al. NMP 9

Umów się na wizytę i prowadź bezpiecznie! Tel.: 34 361 57 67

Zima w pełni!
Zmienne warunki pogodowe, zła widoczność na drodze, nagłe odblaski, zamglenia.
Krótki dzień - bardzo wcześniej robi się ciemno.
To wszystko powoduje poczucie dyskomfortu widzenia podczas prowadzenia samochodu.
Z badań wynika, że prawie co drugi kierowca czuje się niekomfortowo przez olśnienia pojawiające się podczas prowadzenia samochodu. Doskonałym rozwiązaniem dla kierowców są nowe szkła z technologia Reflect Control.
Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, a w szczególności w nocy.

EYEDRIVE - SZKŁA DLA KIEROWCÓW gwarantują:
znaczną redukcję odblasków powodowaną przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz przez pojazdy jadące z naprzeciwka (w nocy o ponad 40% skuteczniej redukują odbicia, w stosunku do klasycznego antyrefleksu!)
lepszą widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie
mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż

Szkła EyeDrive są dostępne zarówno w wersji jednoogniskowej jak i progresywnej.

Jesteś kierowcą?
Zapraszamy po okulary do profesjonalnego
Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9

Polecamy na: motoryzacja
Szukasz dobrego kanału samochodowego?

Wybieraj tylko sprawdzone i przetestowane produkty

Jeśli znasz się i lubisz naprawiać samochody lub planujesz otworzyć garaż, wybierz profesjonalny kanał betonowy.

Solidna, wodoodporna konstrukcja ze swobodnym dostępem do podwozia samochodu: to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie!

Więcej: https://czest.info/dobry-kanal-samochodowy
Skutery śnieżne: nowy wymiar poruszania się po śniegu

Wyobraź sobie głęboką ciszę zimowego krajobrazu. Wokół przyroda, biały, bezkresny śnieg i błękitne niebo. I nagle tę ciszę przerywa szum skutera śnieżnego.

Przejażdżka skuterem śnieżnym po zimowym lesie to doskonała propozycja dla miłośników sportów ekstremalnych, którzy zimą szukają również zastrzyku adrenaliny.

Nie należy jednak zapominać, że skutery śnieżne to także doskonały środek transportu, który jest niezastąpiony w trudnych warunkach pogodowych.

Jak dokładnie działają skutery śnieżne i kiedy się ich używaj czytaj: skutery sniezne.
Zrób sobie świąteczny prezent!

Odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie!
Wybierz samochód dla siebie!


Zapraszamy do Salonów Samochodów Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*,

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.
Salon posiada w swojej ofercie:
kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

RENT CAR,
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz Główna 56.
Tel. 34 324 30 72
AUTO KOMIS tel.: 601517788
http://www.rent-car.auto.com.pl/
Polecamy na: motoryzacja
Zadbaj o: PEWNOŚĆ WYBORU W TRUDNYM TERENIE

Autoryzowany Dealer Forda FRANK CARS zaprasza do FORD SERVICE. W ofercie:
Kompletne koła i opony zimowe Ford

Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel.: 34 365 055 75Polecamy na motoryzacja

Pojemność silnika reliktem przeszłości przy wyliczaniu składki OC?

Posiadając samochód z dużym silnikiem, należy liczyć się z wyższą nawet o kilkanaście procent składką OC w porównaniu do mniejszej jednostki z turbo o tej samej mocy.

Pojemność skokowa silnika spalinowego wciąż pozostaje jednym z głównych czynników mających wpływ na wysokość ubezpieczenia samochodu. Na początku trzeciej dekady XXI wieku, w dobie downsizingu i turbin, sugerowanie się pojemnością jednostki napędowej, a nie jedynie jej mocą jest niekorzystne dla właścicieli samochodów z silnikami wolnossącymi.

Producenci samochodów osobowych od kilkunastu lat forsują modę na mniejsze jednostki napędowe. Jedną z głównych przyczyn “kurczenia się” silników jest postawa Unii Europejskiej i jej wyśrubowane normy spalin. Aby je spełniać, nowe generacje samochodów muszą mieć bardziej ekologiczne silniki, coraz częściej wyposażone w filtry cząstek stałych.

- Nie tylko długowieczność silników jest dyskusyjna, ale też podejście ubezpieczycieli do pojazdów z turbodoładowanymi i większymi motorami o tej samej lub bardzo zbliżonej mocy. Na chwilę obecną tylko nieliczni biorą pod uwagę moc silnika. Zdecydowana większość wciąż niestety sugeruje się jego pojemnością, Z reguły, im większa pojemność, tym droższą ofertę OC otrzymuje właściciel samochodu - mówi Marcin Szermański, ekspert rankomat.pl.

Downsizing w modzie

Eksperci rankomat.pl sprawdzili na przykładzie 10 modeli, jak zmienia się cena OC samochodu w zależności od pojemności silnika. Pod uwagę wzięto ten sam model z identycznego rocznika w dwóch różnych konfiguracjach: z mniejszym silnikiem i z większą (często wolnossącą) jednostką. W efekcie porównano pojazdy o tej samej lub podobnej mocy. Składkę liczono dla tego samego hipotetycznego żonatego kierowcy z jednym dzieckiem w wieku 10 lat, zamieszkałego w Łodzi (rocznik urodzenia 1986), posiadającego prawo jazdy kat. B od 2006 r. Jego samochód ma przebieg 200 tys. km, a średni roczny wynosi do 12,5 tysięcy. Nigdy nie miał szkody, a samochody ubezpiecza od 10 lat i parkuje je na ulicy.

Do wyliczenia składki OC wystarczy sama moc silnika

Różnice między silnikami o tej samej lub podobnej mocy w badanych samochodach wynoszą od 4,3 do 15,0%. Nie jest to zależność liniowa - na rozbieżności te mogą mieć wpływ także marka i rocznik pojazdu. Jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku nikogo nie dziwiły jednostki V6 o pojemności ponad 2, a nawet 3 litrów w klasie średniej. Dziś dominują mniejsze motory R4 nierzadko o porównywalnych osiągach, a w segmencie B coraz częściej do sprzedaży trafiają silniki z trzema cylindrami o niewielkiej pojemności, ale o stosunkowo wysokiej mocy, jak np. w nowej generacji VW Polo:

VW Polo IV 2003 1.9 TDI 100 KM - OC od 508 zł
VW Polo VI 2018 1.0 TSI 95 KM - OC od 400 zł

Składki OC starszych modeli z dużymi silnikami mogą nie należeć do najniższych, ale w ich przypadku spory udział w cenie ma też ich zaawansowany wiek. U podobnych modeli z podobnych roczników nie tylko moc, ale też pojemność silnika - mająca coraz rzadziej bezpośrednie przełożenie na ową moc - ma niestety znaczenie na wysokość ubezpieczenia.

Rankomat.pl
Stacja Paliw WEGA zaprasza na MYJNIE: BEZDOTYKOWĄ oraz BEZ WYSIADANIA - myj auto tak jak lubisz!

Zapraszamy do korzystania z myjni bezdotykowej oraz myjni bez wysiadania na Stacji Paliw Wega, ul. Żyzna 1, w Częstochowie.

Myj auto tak jak lubisz - w komfortowych warunkach i wygodnie!

Na myjni możemy skorzystać z 6 stanowisk mycia z pełnym pakietem programów, między innymi: turbopiana, turboszczotka, antyinsekt. Do naszej dyspozycji są także 4 stanowiska odkurzania.

A jeśli zostaniesz stałym Klientem myjni bezdotykowej na Stacji Paliw WEGA otrzymasz 5% rabatu! Dla wygody Klientów dostępne są klucze doładowujące. Po doładowaniu klucza za dowolną kwotę możemy korzystać z myjni, odkurzaczy i otrzymać fakturę za usługę.

Wszystkich zmotoryzowanych i dbających o czystość swych samochodów, którzy podczas mycia wolą pozostać w środku auta, WEGA zaprasza także do nowoczesnej, automatycznej myjni WashTec.

Tankuj i myj samochód w komfortowych warunkach

Stacja Paliw i nowoczesne myjnie zapraszają:
Częstochowa, ul. Żyzna 1. Polecamy motoryzacja
Bezpieczna jazda o każdej porze roku

Zmienne warunki pogodowe, zła widoczność na drodze, nagłe odblaski i olśnienia to uroki obecnej pory roku. Dzień jest co raz krótszy, bardzo szybko robi się ciemno. To wszystko powoduje dyskomfort widzenia podczas prowadzenia samochodu, znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

Ale jest na to sposób.......

Doskonałym rozwiązaniem dla kierowców są #okulary ze specjalnymi szkłami.

EYEDRIVE - SZKŁA DLA KIEROWCÓW

Szkła EyeDrive gwarantują:
znaczną redukcję odblasków powodowaną przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz przez pojazdy jadące z naprzeciwka (w nocy o ponad 40% skuteczniej redukują odbicia, w stosunku do klasycznego antyrefleksu!)
lepszą widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż

Szkła EyeDrive z technologią Reflect Control pozwalają na ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jesteś kierowcą?

ZREDUKUJ NIEBEZPIECZNE ODBLASKI W DZIEŃ I W NOCY!

Zapraszamy po okulary zapewniające bezpieczną jazdę do

Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9 Polecamy na motoryzacja
UWAGA idzie ZIMA!! Zadbaj o szyby, wycieraczki, lusterka!

Niesprawne szyby samochodowe zimą, lub nieodpowiednie wycieraczki to wielkie niebezpieczeństwo w czasie podróżowania.

Wzmożony ruch spowodowany wyjazdami rodzinnymi, niedogodne warunki pogodowe, zamarzanie szyb, odpryski od kawałków lodu, to wszystko sprawia, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na sprawność szyb, lusterek oraz wycieraczek w naszym samochodzie.

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim do firmy Szybex-Service, gdzie fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

szybexservice.pl

Polecamy na motoryzacja
Ile za ubezpieczenie auta? Analizujemy koszty OC i Ac dla różnych marek

Ile za ubezpieczenie zapłaci właściciel Golfa VI a ile Opla Corsy? Analizujemy koszty OC i AC dla najbardziej popularnych marek samochodów.

Eksperci CUK Ubezpieczenia na podstawie wewnętrznych danych wskazali najczęściej ubezpieczane marki samochodów osobowych. W zakresie kompleksowego ubezpieczenia OC i AutoCasco są to: VOLKSWAGEN Golf VI 08-13, OPEL Corsa D Hatchback 10-15, AUDI A4 Avant [8K] 08-11, SKODA Octavia III 13-17 oraz TOYOTA Yaris 14-17.

Posiadanie własnych czterech kółek to z pewnością niezależność i swoboda, ale też wydatki, które nie kończą się wraz z zakupem samochodu. W domowym budżecie należy uwzględnić koszty przeglądów i napraw, wymiany płynów i opon oraz ubezpieczenia, które może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Eksperci multiagencji CUK Ubezpieczenia porównali oferty topowych Towarzystw Ubezpieczeniowych dla najpopularniejszych marek samochodów osobowych. Do kalkulacji zostały przyjęte dane mężczyzny, w wieku 36 lat, który jest bezszkodowym kierowcą i posiada z tego tytułu pełne zniżki – 60%.

Najmniejszy koszt związany z pakietowym ubezpieczenie OC i AC poniesie właściciel OPLA Corsy D Hatchback – 804 zł, na drugim miejscu ze składką 879 zł jest TOYOTA Yaris. Powyżej 900 zł trzeba zapłacić za ubezpieczenie SKODY Octavii III – 903 zł i VOLKSWAGENA Golfa VI – 917 zł. Najdroższe w ubezpieczeniu jest AUDI A4 Avant [8K] – 1132 zł.

Należy jednak zwrócić uwagę, że podane wyżej kwoty są najtańszymi ofertami spośród przeglądu kluczowych towarzystw na rynku. Różnice w składkach dla tego samego pojazdu, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego mogą sięgać ponad tysiąca złotych.

Najdroższa oferta ubezpieczenia dla TOYOTY Yaris wynosi 1555zł, co daje różnicę w składce na poziomie 676 zł. Jeszcze większa różnica jest w przypadku OPLA Corsy D Hatchback – 742 zł z najwyższą składką 1546 zł. Dla SKODY Octavii III i VOLKSWAGENA Golfa VI różnice są na podobnym poziomie – odpowiednio 776 zł i 783 zł z maksymalnymi składkami 1679 zł i 1700 zł. Najwięcej za ubezpieczenia samochodu może zapłacić kierowca AUDI A4 Avant [8K]. Najdroższa polisa dla tego pojazdu to koszt 2387 zł, czyli 1255 zł różnicy między najtańszą ofertą.

Na końcową składkę za ubezpieczenie pojazdu wpływ ma szereg czynników poddawanych analizie przez towarzystwa ubezpieczeniowe, jak między innymi kwestie natężenia ruchu, czy statystycznej liczby wypadków bądź kradzieży w danym regionie. Dlatego składki mogą się różnic w zależności od województwa. Zdecydowanie więcej za ubezpieczenie zapłacą młodzi kierowcy, poniżej 25 roku życia z racji mniejszego doświadczenia.

- Kluczem do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia jest porównanie ofert – zarówno pod względem ceny, jak i zakresu ubezpieczenia. Jak widać na przedstawionych przykładach różnice w składce za ubezpieczenie tego samego pojazdu mogą sięgać ponad tysiąca złotych. Oczywiście najniższa cena nie powinna determinować decyzji o zakupie polisy, ale doświadczony doradca spośród ofert 30 towarzystw wybierze taką, która będzie miała szeroki zakres ochrony i składkę na rozsądnym poziomie. – Paweł Bukowski, Starszy Specjalista ds. Komunikacji i PR, CUK Ubezpieczenia

lovebrandsgroup.pl
AWARIA ZAMKA? Nie przejmuj się - jest pomoc!

Zgubiłeś, zatrzasnąłeś, złamałeś kluczyki w samochodzie lub w domu? Firma AUTO-ZAMKI wyratuje Cię z opresji.

Do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic telefon czynny całą dobę:
tel. 602 666 218, 602 257 390

Firma Auto-Zamki specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu wszystkich typów samochodów, dorabianiu kluczy samochodowych, naprawie zamków i stacyjek po włamaniach.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z Auto-Zamków nie stanową problemu!
W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

AUTO-ZAMKI, https://autozamki.com.pl, Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12 zaprasza:

Awaryjne otwieranie wszystkich typów samochodów.
Dorabianie kluczy samochodowych.
Naprawa zamków i stacyjek po włamaniu.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM
KODOWANIE KLUCZY

Polecamy na motoryzacja
Czas, kiedy kierowcy chętniej sięgają po alkohol

Większość wszystkich nietrzeźwych kierowców porusza się po drogach w czasie długich weekendów, dni wolnych od pracy, Świąt.

Nie daj się skusić.
Dbaj o swoje bezpieczeństwo.
Pamiętaj o życiu i zdrowiu najbliższych.
Gdy przed Tobą więcej wolnych dni, szczególnie uważaj na ilość spożywanego alkoholu.
Pamiętaj - alkohol może na długo pozostać w Twoim organizmie.
Czy możesz prowadzić sprawdź kupując ALKOMAT
Używając alkomatu dowiesz się, ile możesz bezpiecznie wypić, bez ujemnych skutków dla swojego zdrowia.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16 w częstochowie.

Tu znajdziesz najlepsze ALKOMATY w dużym wyborze!

Polecamy na: motoryzacja oraz alkomaty
Samochód na letnich oponach zahamuje 6 metrów dalej Okres jesienno-zimowy to szczególny czas dla kierowców.

Szybko zapadający zmrok, zmienna aura, skoki temperatur, mgły, opady deszczu oraz przygruntowe przymrozki utrudniają kierowanie. Sprawiają też, że jazda na oponach letnich z przyjemności staje się bardzo ryzykowna. Najnowszy test PZPO przeprowadzony przez Grzegorza Dudę pokazuje, że już na mokrej nawierzchni, bez śniegu, w temperaturze 6°C samochód osobowy klasy kompakt na letnich oponach jadący z prędkości 85 km/h zahamuje o 6 metrów dalej niż na zimowych.

Dlatego z wymianą letniego ogumienia na zimowe lub całoroczne nie warto czekać na pierwszy śnieg – tylko umawiać się do serwisu, kiedy poranne temperatury spadają poniżej 7°C.

Zapewnią one pewne prowadzenie i bezpieczeństwo.

Opady deszczu, zalegające na drogach liście, chłodne a niekiedy wręcz zimne wieczory. To tylko niektóre z wyróżników jesiennej słoty, niesprzyjające bezpiecznemu kierowaniu pojazdem. Warto pamiętać, że zły stan techniczny auta oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to przepis na wypadek. Brak właściwego ogumienia lub jego niedostatki, w sytuacji nagłego hamowania czy utraty kontroli na skutek poślizgu, z pewnością poszerzą policyjną statystykę. W niesprzyjających warunkach pogodowych właściwe opony są na wagę złota, bo podczas nagłego hamowania liczy się dosłownie każdy metr.

Dobra opona to krótsza droga hamowania

Ogumienie dedykowane niższym temperaturom oraz zwiększonym opadom deszczu i śniegu ma szereg zalet. Przede wszystkim poprawia bezpieczeństwo i pewność prowadzenia – nawet wtedy, gdy za oknem nie ma jeszcze prawdziwej zimy. Nawet przy temperaturze 10°C hamowanie na suchej drodze będzie dorównywać oponom letnim. Jednak już na ranem czy wieczorem i w nocy, gdy temperatura dodatkowo spadnie, a nawierzchnia będzie mokra, sytuacja się odmieni. Przy letnim wariancie opon droga hamowania wydłuży się o dwie długości auta. Różnica może wynieść do 7 metrów z 80 km/h oraz do 11 metrów z 90 km/h.

– Niskie temperatury powietrza mogą być zdradliwe. Wystarczy lekki uślizg i droga hamowania wydłuży się o kilka metrów, a przecież to właśnie w końcowej fazie tego manewru wytracamy najwięcej prędkości. Odwlekanie wymiany opon letnich może kosztować nawet życie. Kiedy temperatura powietrza spada poniżej 7°C to jasny sygnał, by nie czekać i umówić wizytę w profesjonalnym serwisie oponiarskim – komentuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Miękka mieszanka to lepsza przyczepność!

Zimowe ogumienie jest tworzone z innej mieszanki gumowej – m.in. zawierającej domieszkę krzemionki, żywice oraz polimery – które sprawiają, że opona ma mniejszą sztywność i nie traci swojej elastyczności przy niższych niż letnie temperaturach. To przekłada się na lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania bez względu na stan nawierzchni (sucha i mokra). Ponadto producenci opon stosują agresywniejsze wzory i bieżniki poprzecinane lamelkami dbającymi o przyczepność także na ośnieżonej drodze. Warto też podkreślić, że nowoczesne, wysokiej jakości opony zimowe zapewnią bezpieczną jazdę także w nieco cieplejsze dni. Dzięki temu sprawdzą się w okresie przejściowym, kiedy w ciągu dnia temperatura przekracza 10°C., a wieczorem spada nawet w okolice zera.

Dobry warsztat ma certyfikat

Decyzja o zmianie opon na czas to tylko połowa sukcesu. Drugą stanowi ich wybór – zakup oraz jakość wymiany. W pierwszym przypadku trzeba pamiętać, że markowe ogumienie to pewność jakości i wytrzymałości. Renomowani producenci dbają o to, by ich produkty charakteryzowały się dobrymi parametrami. Europejskie rankingi oraz niezależne testy redakcji motoryzacyjnych jasno wskazują, że pod względem m.in. przyczepności na mokrej i suchej nawierzchni, odporności na poślizg czy drogi hamowania, sprawdzone firmy oferują produkty o najlepszych parametrach. Nie należy kupować opon używanych, bo nie wiadomo w jakim są stanie technicznym.

– Używane ogumienie jest niczym znoszona bielizna. Niby wszystko z nią w porządku, ale po licznych praniach uszkodzenia struktury są nieodwracalne. Podobnie jest z oponami. Choć wizualnie wydają się sprawne, to nie ma pewności, czy nie mają wewnętrznych uszkodzeń spowodowanych np. jazdą na zbyt małym ciśnieniu – co niestety jest powszechne. Co gorsza bez specjalistycznej aparatury, w praktyce używanej jedynie w fabrykach, nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Jeżeli taki felerny produkt trafiłby do naszego samochodu – to ryzyko rozerwania lub eksplozji gumy podczas jazdy jest więcej niż prawdopodobne – podkreśla Piotr Sarnecki. – Dużo lepiej kupić opony nowe, nawet klasy budżetowej, niż używane klasy premium – dodaje Sarnecki.

Równie ważny, co wybór opon, jest proces ich wymiany. Warsztat warsztatowi nie równy. Brak odpowiednich szkoleń pracowników i niezbędnego wyposażenia może spowodować, że w trakcie zmiany ogumienia dojdzie do jego uszkodzenia – co w skrajnych przypadkach może wiązać się nawet z koniecznością zakupu nowego kompletu. Niepotrzebnych kosztów można jednak uniknąć. Wystarczy wybrać certyfikowany serwis. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego – widząc skalę problemu – wspólnie z niezależną firmą certyfikacyjną TÜV SÜD wprowadził system oceny i wyróżnienia profesjonalnych serwisów w oparciu o niezależny audyt wyposażenia i kwalifikacji personelu technicznego. Mapę warsztatów, które przeszły audyt TÜV SÜD i otrzymały Certyfikat Oponiarski można znaleźć na stronie certyfikatoponiarski.pl.

– Chcemy wspierać i promować serwisy, które z jednej strony dbają o klientów z drugiej zaś stosują najwyższe standardy pracy. Certyfikat jest tego dowodem. Żeby go dostać serwis musi przejść audyt wyposażenia i umiejętności oraz obsługi klientów, dokumentowany zdjęciami. To właśnie tam nie dojdzie do uszkodzenia ogumienia i kierowca będzie miał pewność, że praca została wykonana wzorcowo – podsumowuje Piotr Sarnecki.

Więcej informacji na stronie oponymajamoc.pl, https://oponymajamoc.pl/porzadne-opony/

Genesis PR
Przygotuj auto na jesienne podróżowanie

Gdy w planach wyjazdy rodzinne pamiętaj o swojej wygodzie i bezpieczeństwie! WEGA - stacja paliw z nowoczesnym tankterminalem, myjnie: bez wysiadania oraz bezdotykowa, wypożyczalnia przyczep zapraszają na ul. Żyzną 1 w Częstochowie.
Tu możesz samodzielnie zatankować swój samochód oraz skorzystać z komfortowych myjni samochodowych.

Tankterminal na Stacji Paliw Wega akceptuje płatność gotówką i kartą płatniczą oraz wystawia paragony, faktury i bony paliwowe.

Ty także wypożyczysz profesjonalną przyczepę.

Korzystaj zatem z wygód jakie oferuje Stacja Paliw WEGA na ul. Żyznej 1.

Tu załatwisz wszystko w komfortowych warunkach.

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
RENT- CAR - Salony Samochodów Bezwypadkowych zapraszają!

Salony #RENTCAR Paweł Karoń - tu kupisz SAMOCHODY Z GWARANCJĄ!

Salon oferuje: SKUP, SPRZEDAŻ, ZAMIANĘ, SPROWADZENIE Z ZAGRANICY, KREDYTY I UBEZPIECZENIA.


Sprawdź aktualną ofertę http://www.rent-car.auto.com.pl i odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie:
ul. Główna 56
ul.Główna 24
Tel. 34 324 30 72 oraz 601 51 77 88

W Salonach RENT CAR #Paweł Karoń kupisz auta z gwarancją: #VIPGWARANT*

Zawsze kupuj auta dobre i sprawdzone.
Zapraszamy https://rent-car.otomoto.pl

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
FRANK CARS DEALEREM ROKU!

ZADOWOLONY KLIENT TO NAJLEPSZA STRATEGIA BIZNESOWA – kierując się tym mottem Autoryzowany Dealer Forda z Częstochowy, firma Frank Cars, nadąża za oczekiwaniami najbardziej wymagającego Klienta.

Już po raz drugi Frank Cars został wybrany Dealerem Roku, spośród Dealerów wszystkich marek w całej Polsce! Tytuł ten świadczy o tym, że jest to firma wiarygodna, o ugruntowanej pozycji na rynku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Motoryzacja

Źródło: www.frank-cars.pl
Podnośnik nożycowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Do każdej czynności jest odpowiednie narzędzie. Można oczywiście wszędzie używać tej samej drabiny, ale ma ona swoje duże ograniczenia.

Praca przy pomocy zautomatyzowanego podnośnika będzie nie tylko lżejsza i bezpieczniejsza, ale też wygodniejsza, a co za tym idzie – szybsza.

Dlaczego warto zdecydować się na odpowiedni podnośnik czytaj na:

https://czest.info/podnosnik-nozycowy
Szyby w samochodzie - podstawa bezpiecznej jazdy nie tylko jesienią

Jesień to zmienna pogoda, opady, przymrozki, mgły.

Zadbaj więc o szyby w Twoim samochodzie.

Szyby w samochodzie to niezwykle ważny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.

Powinny być czyste, bez odprysków.
Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność Odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.
Gdy dbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów zapraszamy do firmy Szybex-Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim.

W ofercie Szybex-Servis znajdziesz:
sprzedaż, montaż, naprawa szyb samochodowych (montaż na miejscu i u klienta)
foliowanie - przyciemnianie (atest)
dorabianie szyb płaskich (szkło klejone, hartowane)
przeszklenie busów, aut dostawczych
polerowanie szyb i reflektorów

szyberdachy: sprzedaż, montaż, naprawa, serwis lusterka
wycieraczki

Tel.: 34 365 07 88; 602 36 01 38
www.szybexservice.pl/auto_szyby_oferta.htm

Polecamy: http://czest.info/motoryzacja
Przywitaj jesień lepszym spojrzeniem

Przyszła jesień.

Zmienne warunki pogodowe, zła widoczność na drodze, nagłe odblaski - to wszystko przed nami.

Co raz wcześniej robi się ciemno.
Czujemy dyskomfort widzenia podczas prowadzenia samochodu.
Większość prowadzących pojazdy boleśnie odczuwa olśnienia pojawiające się na drodze.

Jest na to rozwiązanie!

Pokonaj złe warunki na drodze nowym, lepszym spojrzeniem!

Sięgnij po nowe szkła okularowe EYEDRIVE z technologią Reflect Control.
Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, a w szczególności w nocy.
Jesteś kierowcą?

Na wszystkie pytania uzyskasz odpowiedzi w Salonie Promed Optyk w Częstochowie
Tu specjaliści rozwieją Twoje wątpliwości, doradzą z jakich szkieł powinieneś korzystać.

Zadbaj o swoje lepsze i zdrowe spojrzenie jesienią.

Przyjdź koniecznie do:
Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9
https://optyk-promed.pl
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja


Czwarty w sezonie triumf Marczyka i Gospodarczyka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) po raz drugi w karierze wygrali Rajd Śląska. Triumf w piątej rundzie ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pozwolił im umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji cyklu. Zawody zostały przerwane po tragicznym wypadku na OS4.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przyjechali do Chorzowa jako zdecydowani liderzy punktacji ProfiAuto RSMP. Załoga ORLEN Team wygrała trzy z czterech pierwszych rund sezonu, zgromadziła 147 punktów i miała szansę już na Śląsku przypieczętować swój drugi tytuł mistrzów Polski. Ich główni rywale – załogi Tomasz Kasperczyk/Damian Syty oraz Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski – tracili do nich odpowiednio 64 i 66 punktów.

Marczyk i Gospodarczyk od początku dyktowali tempo rywalizacji. W piątek (10 września) wieczorem ta załoga wygrała Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – wieczorny superoes pod Stadionem Śląskim w Chorzowie. Na drugim miejscu uplasowali się Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (+1,1 s), a trzeci czas wywalczyli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (+1,8 s, obie załogi w Skodach Fabia Rally2 evo).

Sobotnie zmagania otworzył OS Wyry. Najlepszy czas na 6-kilometrowej próbie w powiecie mikołowskim zanotowali Jarosław i Marcin Szejowie (Hyundai i20 R5). Marczyk był drugi ze stratą 0,4 s., dalej uplasowali się Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (+0,6 s, Skoda Fabia Rally2 Evo) i Chuchała z Rozwadowskim (+1,4 s). Marczyk utrzymał prowadzenie w rajdzie.

Powiększył je wygrywając pewnie OS ARCHE. Na niespełna 10-kilometrowym odcinku w Bestwinie wyprzedził o 3,9 s. Grzyba i 5,4 s. Chuchałę. Załoga ORLEN Team powtórzyła ten wynik na liczącym aż 24 km odcinku Chybie. Znakomitym, drugim czasem popisał się Wróblewski (+7,8 s), który dzięki temu wskoczył na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Ponownie błysnęli także bracia Szejowie notując trzeci czas na tej próbie (+10 s.).

Po tragicznym wypadku na OS4, w którym śmierć poniosła pilotka załogi nr 40, organizatorzy rajdu zadecydowali o przerwaniu zawodów. Wyniki po czwartej próbie uznano za końcowe. Z uwagi na krótki dystans, jaki został pokonany, zwycięzcy rajdu otrzymali jednak tylko 1/3 punktów.

Za liderami w klasyfikacji generalnej toczyła się walka w klasach. W kategorii Rally3 tempo narzucali Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar (Ford Fiesta Rally3) – tylko na OS2 ustąpili załodze Kamil Bolek/Łukasz Jastrzębski w identycznym Fordzie Fiesta. Po czterech oesach Byśkiniewicz miał 29 s. przewagi nad Bolkiem.

W klasie Rally4 (samochody przednionapędowe) początkowo prowadzenie objęli Adam Sroka i Patryk Kielar (Peugeot 208 Rally4). Jednak od OS3 to ich rywale – Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat (Ford Fiesta Rally4) zaczęli nadawać tempo. Ostatecznie na pierwszej pozycji uplasował się Brzeziński z przewagą 6,3 s. W łącznej klasyfikacji wszystkich załóg w samochodach z napędem na jedną oś najlepsi okazali się Jacek Sobczak i Michał Marczewski w bardzo mocnym Porsche 911 RGT.

Kolejną rundą mistrzostw Polski będzie 49. Rajd Świdnicki-Krause, zaplanowany na 1-3 października.
AUTO-ZAMKI zawsze wyratują Cię z opresji

Strata, zguba, zatrzaśnięcie, złamanie kluczyka? To żaden problem.

Auto-Zamki awaryjnie otworzą wszystkie samochody, dorobią zgubione klucze, naprawią zamki i stacyjki po włamaniach. KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z firmy Auto-Zamki nie stanową problemu!

W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

Serwis Mobilny firmy z wieloletnią tradycją Auto-Zamki zawsze do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic.

AWARYJNE 24h
tel.: 602 666 218, 602 257 390<
br />
https://autozamki.com.pl;
Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12

Awaryjne otwieranie wszystkich typów samochodów.
Dorabianie kluczy samochodowych.
Naprawa zamków i stacyjek po włamaniu.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM
KODOWANIE KLUCZY

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Wykorzystaj urlop i wakacje na zmianę samochodu

Sprawdź ofertę Salonu RENT CAR w Częstochowie. Tu znajdziesz:
SAMOCHODY Z GWARANCJĄ - VIP GWARANT!
Salon posiada w swojej ofercie: kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.
RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.
rok założenia 1994

Salon Samochodów Bezwypadkowych
RENT CAR Paweł Karoń zaprasza:
http://www.rent-car.auto.com.pl

Częstochowa, ul. Główna 56.

Tel. 34 324 30 72

AUTO KOMIS tel.: 601 517 788


Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Doskonała widoczność podczas letnich wyjazdów

Lato, wakacje, podróże, wyjazdy.
Przed nami ostre, rażące słońce, burze i wiele kilometrów do pokonania.
Spraw, aby Twoje wakacyjne wycieczki były bezpieczne.Zadbaj o szyby w Twoim samochodzie.
Szyby w samochodzie to niezwykle ważny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.


Powinny być czyste, bez odprysków. Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność, a odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.

Z problemami związanymi z szybami zapraszamy do firmy Szybex-Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelaznej 7 w Piotrkowie Trybunalskim.

Tel.: 34 365 07 88; 44 647 76 41;
http://www.szybexservice.pl/
Polecamy: http://czest.info/motoryzacja

NOWO OTWARTA MYJNIA BEZDOTYKOWA NA STACJI PALIW WEGA ZAPRASZA!

Zapraszamy do korzystania z nowej myjni bezdotykowej na Stacji Paliw Wega, ul. Żyzna 1, Częstochowa.Na myjni możemy skorzystać z 6 stanowisk mycia z pełnym pakietem programów, między innymi: turbopiana, turboszczotka, antyinsekt. Do naszej dyspozycji są także 4 stanowiska odkurzania.

A jeśli zostaniesz stałym Klientem myjni bezdotykowej na Stacji Paliw WEGA otrzymasz 5% rabatu! Dal wygody Klientów dostępne są klucze doładowujące.
Po doładowaniu klucza za dowolną kwotę możemy korzystać z myjni, odkurzaczy i otrzymać fakturę za usługę.

Wszystkich zmotoryzowanych i dbających o czystość swych samochodów, którzy podczas mycia wolą pozostać w środku auta, WEGA zaprasza także do nowoczesnej, automatycznej myjni WashTec.

Tankuj i myj samochód w komfortowych warunkach
Stacja Paliw i nowoczesna Myjnia zaprasza:
Częstochowa, ul. Żyzna 1.


Polecamy: https://czest.info/motoryzacja
Okulary słoneczne do jazdy - dużo lepsze widzenie

Przeszkadza Ci rażące słońce podczas jazdy samochodem?
Sprawdź jakie okulary są najlepsze do samochodu!

ZREDUKUJ NIEBEZPIECZNE ODBLASKI!

Zadbaj o swoje dobre widzenie!Jeśli nie widzisz dobrze za kierownicą - możesz zapłacić za to życiem swoim lub swoich bliskich!
Dzięki dobrze dobranym okularom możesz ostro widzieć w pełnym słońcu, po zmierzchu i w deszczu.
Przy złych warunkach oświetleniowych ryzyko wypadku wzrasta nawet do 90%.
Na drodze o każdej porze twoje oczy są w pełni uzależnione od wpływu środowiska.
Blask świateł zbliżających się pojazdów, rażące słońce, światła miejskie mogą spowodować zmęczenie oczu i przejściowe niewyraźne widzenie.

Zwykłe okulary przeciwsłoneczne utrudniają dobre widzenie, a wieczorem są całkowicie bezużyteczne.
Co możesz zrobić, jeśli chcesz lepiej widzieć w pełnym słońcu, wieczorem lub po zmierzchu?
Zapytaj w Salonie Promed -Optyk w Częstochowie!

Tu dowiesz się więcej na temat nowych szkieł EyeDrive z technologią Reflect Control.
EyeDrive zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Nie ryzykuj!
Zadbaj o lepszą widoczność w każdej sytuacji!

Zapraszamy do Salonu PROMED-OPTYK w Częstochowie, Al. NMP 9

Zadbaj o swoją wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem - dołącz do wielu zadowolonych Klientów!

Zapraszamy: motoryzacja
Przed wakacyjnym wyjazdem łatwo o awarię

Urlopy, wakacje wyjazdy przed nami.

Pośpiech, zamyślenie w wirze wakacyjnych przygotowań.
W tej sytuacji o awarię lub zgubę nie trudno.
Zgubiłeś, zatrzasnąłeś, złamałeś kluczyki w samochodzie lub w domu?

Zapamiętaj: firma AUTO ZAMKI wyratuje Cię z opresji.
Ten adres i telefon mogą Ci się przydać.
Ze spokojną głową i świadomością, że masz kontakt z fachowcami - pakuj się spokojnie!

Auto-Zamki awaryjnie otworzą samochód, dorobią klucze, naprawią zamek i stacyjkę po włamaniu.

Klucze z immobiliserem - TO NIE PROBLEM!!

W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

Do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic telefon czynny całą dobę:
tel. 602 666 218, 602 257 390

AUTO-ZAMKI, zapraszają także do swojego punktu w Częstochowie, na pl. Daszyńskiego 12, autozamki. Polecamy na: buduj-remontuj-urządzaj
Mała liczba fotoradarów w Polsce w przeliczeniu na tys. km2. Wśród 30 europejskich krajów zajmujemy dopiero 22. miejsce

W Belgii na 1000 km2 przypada 30 fotoradarów, w Polsce… niecałe dwa. Choć w naszym kraju planowany jest montaż kolejnych urządzeń do pomiaru prędkości, to i tak daleko nam jeszcze do większości państw europejskich. Problem stanowi nie tylko liczba urządzeń, ale również warunki organizacyjne i prawne, potrzebne do skutecznego ich funkcjonowania.Polska od lat zaliczana jest do krajów, w których notuje się najwyższe liczby ofiar śmiertelnych wypadków. Z ostatniego raportu NIK wynika, że w przeliczeniu na milion mieszkańców wynosi ona ok. 76, a w całej Unii Europejskiej 49. Projekt rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nadzorowany przez GITD to jedno z narzędzi, które mają to zmienić. Kolejnym jego etapem jest m.in. montaż nowych fotoradarów i rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle.

Dodatkowo, z raportów NIK oraz Instytutu Transportu Samochodowego dotyczących skuteczności istniejących już fotoradarów wynika, że 21% z nich nie działa poprawnie. Dlatego eksperci rankomat.pl przeanalizowali, jak polskie fotoradary wypadają na tle Europy.

Gdzie w Europie zainstalowano najwięcej fotoradarów?

Polska, pod względem liczby urządzeń monitorujących prędkość pojazdów na drodze, nie wypada zbyt dobrze na tle innych państw europejskich. Na liście 30 państw zajmujemy dopiero 12. pozycję. Z danych SCDB.info wynika, że najwięcej fotoradarów zainstalowano do tej pory w Rosji, Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Niesłusznym byłoby jednak stwierdzenie, że nasi rosyjscy sąsiedzi są najczęściej monitorowani na drodze. Wprawdzie w tym kraju jest 21 razy więcej radarów niż na przykład w Polsce, ale pod uwagę należy wziąć ogromną powierzchnię Rosji (ponad 17 mln. km2).

Po przeliczeniu liczby urządzeń na 1000 km2 okazuje się, że w naszym kraju stosunkowo częściej może dojść do zarejestrowania przekroczenia prędkości na drodze niż w Rosji. W porównaniu do innych państw europejskich spadamy jednak na bardzo niską, bo 22. pozycję w rankingu.

W Polsce, na 1000 km2 przypadają niecałe dwa urządzenia monitorujące, podczas gdy np. w Belgii jest ich 30. Niemcy posiadają 6-krotnie więcej radarów, a i nawet Białoruś jest pod tym względem zdecydowanie lepsza.

Gdzie w Polsce zostaną zamontowane nowe fotoradary?

W przyszłości zamierzamy jednak nadrobić straty. W kolejnym etapie realizowanego projektu rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym założono zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących. Obecnie, w nowych lokalizacjach instalowanych jest 26 fotoradarów.

Dlaczego nadzorem objęte są proste odcinki drogi i skrzyżowania?

Fotoradary i urządzenia monitorujące zachowanie kierowców podczas przejazdów przez skrzyżowania montowane są w takich miejscach w Polsce, w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W 2020 roku na prostych odcinkach drogi i na skrzyżowaniach dochodziło 5-krotnie częściej do wypadku niż np. na zakręcie, łuku drogi czy na wzniesieniu.

Wytypowanie nowych lokalizacji poprzedzone jest oczywiście nie tylko analizą liczby wypadków, ale również stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oddelegowane do tego instytucje weryfikują m.in. obecność potencjalnych źródeł zagrożeń oraz czynników zwiększających prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku. Pod uwagę brana jest np. obecność takich obiektów jak ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych czy też miejsca użyteczności publicznej generujące największy ruch (zazwyczaj w promieniu 500 m od miejsca koncentracji zdarzeń).

Argumentem do ustawienia w danym miejscu stacjonarnego urządzenia rejestrującego jest także geometria przebiegu drogi pod kątem jej wpływu na prawidłowość pomiaru oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jednak nie można całkowicie wyeliminować pomyłek w tej kwestii.

21% fotoradarów nie spełnia dostatecznie swojej roli

Pod koniec 2019 roku Instytut Transportu Samochodowego przeprowadził analizę stanu bezpieczeństwa drogowego na potrzeby instalacji nowych urządzeń rejestrujących i ocenił skuteczność 247 działających fotoradarów. Metoda oceny skupiała się na dwóch zestawach parametrów. Pierwszy uwzględnia liczbę zdarzeń drogowych w obszarze oddziaływania fotoradaru, drugi natomiast intensywność wypadków i prędkość pojazdów. Jako miarę wybrano wskaźnik intensywności wypadków.

Podczas analizy liczby zdarzeń pod uwagę brano tylko takie miejsca, w których przez co najmniej 5 miesięcy fotoradar był uruchomiony oraz co najmniej 5 miesięcy fotoradar nie funkcjonował. Warunki te spełniło 10 lokalizacji. Okazuje się, że tylko 6 z nich funkcjonowało skutecznie.

Warto jednak podkreślić, że nie zawsze adaptacja kierowców do nowych fotoradarów jest natychmiastowa. Wnioski z przeprowadzonej analizy mogły się zmienić podczas dalszej obserwacji wypadków dla wymienionych punktów.

Dla każdej z 247 lokalizacji określono również przynależność do jednej z czterech grup, oceniając skuteczność fotoradaru ze względu na intensywność wypadków i prędkość pojazdów. Analiza wykazała, że tylko 79% wszystkich badanych fotoradarów działała poprawnie. Pozostałe wymagały przeprowadzenia dodatkowych badań lub nawet korekty lokalizacji.

Również NIK informowała w swoim raporcie o niedociągnięciach w realizacji Projektu Rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Jej zdaniem, już na etapie planowania nie stworzono odpowiednich warunków organizacyjnych i prawnych do skutecznego funkcjonowania odcinkowych pomiarów prędkości. Z jej badań wynikało, że jedynie 18 z 29 odcinkowych pomiarów prędkości rozmieszczono właściwie. Dopuszczono również do przedawnienia karalności ponad połowy wykroczeń zarejestrowanych na tych urządzeniach.

Czy kary za przekroczenie prędkości będą lepiej egzekwowane?

O konieczności wprowadzenia zmian prawnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poinformował 17 stycznia 2020 r. wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Infrastruktury pracują obecnie nad zmianami przepisów, które mają skuteczniej egzekwować zapłatę mandatów karnych z fotoradarów. Mówi się także o podwyższeniu wysokości kar za przekroczenie prędkości oraz wprowadzeniu możliwości powiązania ceny ubezpieczenia OC z punktami karnymi za niektóre wykroczenia – komentuje Stefania Stuglik, ekspert rankomat.pl.
Prestiżowe Salony Aut Bezwypadkowych RENT CAR w Częstochowie zapraszają

Kupuj auta dobre i sprawdzone. SALONY RENT-CAR zapraszają!

Chcesz kupić auto, ale boisz się niepewności związanej z możliwą awarią używanego samochodu?

Odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie i kup AUTO Z GWARANCJĄ.
Sprawdź aktualną ofertę i zapoznaj się z programem VIP GWARANT

Prestiżowe Salony Aut Bezwypadkowych zapraszają:

ul. Główna 56
ul. Główna 24
Tel. 34 324 30 72

RENT-CAR Polecamy na: motoryzacja
Sezon rowerowy rozpoczęty - o czym należy pamiętać?

Sezon rowerowy się rozkręca i coraz więcej cyklistów wyjeżdża na ulice, traktując rower już nie tylko jako formę sportu.

Coraz częściej rezygnujemy z samochodu, na rzecz roweru, który stał się dla nas wygodnym, tańszym i bardziej ekologicznym środkiem transportu. I bardzo dobrze – jak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Oksfrodzkim, wystarczy raz dziennie wybrać rower zamiast samochodu, aby zmniejszyć średnią emisję CO2 na osobę o 67%. Popularność rowerów doskonale pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego – wynika z nich, że 61,6 proc. gospodarstw domowych w Polsce posiada rower. Nikogo już nie dziwi widok osoby w casualowym stroju, jadącej rowerem do pracy, czy rodzica odwożącego dziecko do przedszkola.

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo

Rowerem oczywiście najlepiej poruszać się po wyznaczonych ścieżkach i drogach, których, jak podaje Główny Urząd Statystyczny w 2019 było w Polsce 15 538,7 km. Jednak, nawet korzystając ze ścieżek rowerowych musimy pamiętać o bezpieczeństwie i zasadach ruchu. Przede wszystkim zawsze informujmy pozostałych uczestników ruchu dokąd zmierzamy. Zamiar skrętu sygnalizujemy poprzez wyciągnięcie ręki w stronę, w którą zamierzamy skręcić. Powinniśmy także unikać rozpraszaczy w postaci muzyki w słuchawkach, czy rozmów przez telefon. Mogą one skutecznie zagłuszyć dźwięk klaksonu, dzwonek innego roweru czy sygnał karetki. Przemieszczając się rowerem pamiętajmy także o kasku. W razie upadku ochroni głowę przed urazem spowodowanym uderzeniem. Co ważne, kask jest wskazany nie tylko na bezdrożach, ale również w mieście.

Nie wszyscy rowerzyści wiedzą, że dzwonek bądź inne urządzanie umożliwiające wydanie sygnału dźwiękowego jest obowiązkowym wyposażeniem roweru – regulują to przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. Kluczowe dla bezpieczeństwa naszego oraz innych użytkowników ruchu jest używanie świateł, szczególnie po zmroku lub w warunkach słabego oświetlenia. Zasady oświetlenia roweru także określają zapisy ustawy

W myśl zapisów ustawy rower powinien być wyposażony:

z przodu – w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być migające); z tyłu – w co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (może być migające) Ubezpiecz się na wszelki wypadek

Jak wiemy, wypadki chodzą po ludziach, a okazja czyni złodzieja. Odpowiednie zabezpieczenia przeciwkradzieżowe mogą zniechęcić potencjalnego złodzieja, ale nie dają 100 procentowej ochrony przez kradzieżą. Dlatego warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia roweru.

- Ubezpieczenie casco gwarantuje wypłatę odszkodowania na wypadek uszkodzenia roweru, jak również w przypadku kradzieży. Tutaj warto zwrócić uwagę, że ubezpieczenie od kradzieży działa także w przestrzeni miejskiej np. kradzież z ulicy czy stojaka rowerowego - mówi Anna Pawłowska-Kruzińska Dyrektor Marketingu CUK Ubezpieczenia

lbrelations.pl
AUTO ZAMKI wyratują Cię z opresji

Strata, zguba, zatrzaśnięcie, złamanie kluczyka? To żaden problem.

Auto-Zamki awaryjnie otworzą wszystkie samochody, dorobią zgubione klucze, naprawią zamki i stacyjki po włamaniach. KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z firmy Auto-Zamki nie stanową problemu!

W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

Serwis Mobilny firmy z wieloletnią tradycją Auto Zamki zawsze do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic.

AWARYJNE 24h
tel.: 602 666 218, 602 257 390
autozamki;
Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12


Awaryjne otwieranie wszystkich typów samochodów.
Dorabianie kluczy samochodowych.
Naprawa zamków i stacyjek po włamaniu.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM
KODOWANIE KLUCZY


Polecamy na: Motoryzacja
Zmień auto na wiosnę - kup auto z gwarancją!

Sprawdź najnowsze oferty
Salonów Samochodów Bezwypadkowych

RENT CAR Paweł Karoń,
Częstochowa, ul Główna 56 i 24
RENT CAR oraz https://rent-car.otomoto.pl

Tu kupisz:

*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*!
RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.

rok założenia 1994

Salony posiadają w swojej ofercie:
kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

Zapraszamy:
RENT CAR Paweł Karoń,
Częstochowa, ul. Główna 24 oraz ul. Główna 56.
Tel. 34 324 30 72

AUTO KOMIS tel.: 601 51 77 88
http://www.rent-car.auto.com.pl/ ; https://rent-car.otomoto.pl

Polecamy na motoryzacja.
Przygotuj auto na wiosnę!

Gdy w planach wyjazdy rodzinne pamiętaj o swojej wygodzie i bezpieczeństwie! WEGA - stacja paliw z nowoczesnym tankterminalem, myjnia bez wysiadania, wypożyczalnia przyczep zapraszają na ul. Żyzną 1 w Częstochowie.
Tu możesz samodzielnie zatankować swój samochód oraz nie wysiadając z auta skorzystać z komfortowej myjni samochodowej.

Tankterminal na Stacji Paliw Wega akceptuje płatność gotówką i kartą płatniczą oraz wystawia paragony, faktury i bony paliwowe.

Tu także wypożyczysz profesjonalną przyczepę.

Korzystaj zatem z wygód jakie oferuje Stacja Paliw WEGA na ul. Żyznej 1.

Tu załatwisz wszystko w komfortowych warunkach.
Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Bezpieczne wiosenne podróże Szybex Service zaprasza!

Nareszcie wiosna!

Planujesz rodzinne wyjazdy?
Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.
Sprawdź SZYBY w swoim samochodzie!


Sprawdź czy są nieskazitelne, nie porysowane, czy nie posiadają uszczerbków, zapewniają Ci dobrą widoczność, a tym samym gwarantują Ci bezpieczną podróż.
Wiosenną porą, gdy wiele wyjazdów przed nami, a pogoda płata rożne figle, warto sprawdzić stan szyb i wycieraczek w samochodzie.

Aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i będziesz podróżować bezpiecznie, odwiedź firmę:
Szybex -Service w Częstochowie ul. Zaciszańska 8,
tel. 602 36 01 38 lub w Piotrkowie Trybunalskim,
ul. Żelazna 7 tel. 44 647 76 41
Zapraszamy: http://www.szybexservice.pl

Polecamy na motoryzacja
Kierowco - wiosną zadbaj o bezpieczne widzenie w czasie jazdy

WIOSNA, LATO tuż, tuż.

Dla bezpieczeństwa staramy się podróżować własnymi środkami transportu.
Zadbajmy, aby prowadzenie auta nie powodowało dyskomfortu, zredukujmy wszelkie niebezpieczne odblaski.
Zmienne warunki pogodowe, ostre słońce, mgły, zachmurzenia, nagłe odblaski i olśnienia.
Co raz szybciej robi się widno. Dzień trwa dłużej.
Więcej godzin za kierownicą może spowodować zmęczenie, a tym samym dyskomfort widzenia podczas prowadzenia samochodu.
Doskonałym rozwiązaniem dla kierowców są #okulary ze specjalnymi szkłami.

EYEDRIVE - SZKŁA DLA KIEROWCÓW Szkła EyeDrive gwarantują:

znaczną redukcję odblasków powodowaną przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz przez pojazdy jadące z naprzeciwka (w nocy o ponad 40% skuteczniej redukują odbicia, w stosunku do klasycznego antyrefleksu!) lepszą widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż

Szkła EyeDrive z technologią Reflect Control pozwalają na ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy o każdej porze roku.

Jesteś kierowcą?

ZREDUKUJ NIEBEZPIECZNE ODBLASKI W DZIEŃ I W NOCY!

Zapraszamy po okulary zapewniające bezpieczną jazdę do Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9

Polecamy na motoryzacja
Wielkanocne okazje w salonie Frank Cars!

Sprawdź UŻYWANE SAMOCHODY w atrakcyjnych cenach:

https://www.frank-cars.pl/promocje/1144/2/wielkanocne-oferty-samochodow-uzywanych-w-salonie-frank-carsFrank Cars - Autoryzowany Dealer Forda,
Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel.: 34 365 05 75


Polecamy:

http://czest.info/motoryzacja
Kierowco! pamiętaj o oponach – ale z wymianą poczekaj na przełom pogodowy

Na razie sprawdź ciśnienie w kołach – wymień opony, gdy ranki będą cieplejsze niż +7°C

Chociaż wszyscy niecierpliwie czekają na nadejście wiosny – to z wymianą opon lepiej zaczekać na przełom pogodowy.
Zanim zaczniemy się umawiać na wymianę opon przypomnijmy sobie, że opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni poniżej +7°Celsjusza.
Dlatego w wielu miejscach kraju lepiej jeszcze poczekać, aż poranki na dobre będą cieplejsze niż +7°C. Tymczasem warto sprawdzić ciśnienie w oponach.
Ilość powietrza dobrana w czasie mrozów – teraz, przy temperaturach lekko powyżej 0°C, będzie zbyt duża i opony nie będą przylegać do drogi całą powierzchnią styku. Przy właściwym ciśnieniu nasze opony wystarczą na dłużej. – Marzec i początek kwietnia to czas zmiennej pogody, częstych opadów, także śniegu i deszczu ze śniegiem. Poczekajmy z wymianą opon, kiedy na dobre temperatura rano będzie ponad +7°C. Jak taka zasada w przypadku letnich opon – lepiej je założyć tydzień za późno niż dzień za wcześnie. Nawet jeśli w ciągu dnia temperatura przekroczy +10°C, to opony zimowe i tak poradzą sobie na drodze, za to opony letnie przy spadku temperatury połączonym z opadami deszczu będą bardzo niebezpieczne. Droga hamowania na nich będzie dłuższa o kilka długości naszego samochodu. Teraz, myśląc o oponach, dostosujmy ich poziom ciśnienia. Jeśli nasze opony całoroczne lub zimowe ostatnio były pompowane przy -10°C – to teraz, przy +5°C, te opony mają zbyt duże ciśnienie. Trzeba trochę upuścić powietrza – zwraca uwagę Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Przypomnijmy, poziom ciśnienia w oponach sprawdzamy przed jazdą – nigdy na rozgrzanych oponach. Nie ma uniwersalnego poziomu ciśnienia dla wszystkich aut, określa je bowiem producent danego pojazdu. Prawidłowy poziom ciśnienia dla naszego auta jest w jego instrukcji obsługi albo na naklejce przy drzwiach kierowcy lub na klapce baku.

Jeśli planujesz kupno nowych opon letnich lub całorocznych, to dobrze zacząć interesować się tematem – sprawdzić ofertę producentów, zobaczyć testy ogumienia w odpowiednim lub zbliżonym rozmiarze. Warto już też poszukać porządnego serwisu oponiarskiego, w którym można bezpiecznie wymienić opony, gdy będzie już ciepło. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego wspólnie z niezależną firmą certyfikacyjną TÜV SÜD wprowadził system oceny i wyróżnienia profesjonalnych serwisów w oparciu o niezależny audyt wyposażenia i kwalifikacji personelu technicznego. Warto wybierać warsztaty z Certyfikatem Oponiarskim Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, które przeszły audyt i zostały dokładnie sprawdzone. Bezpieczny serwis to Twoje bezpieczeństwo!

Więcej informacji na stronie pzpo.org.pl i certyfikatoponiarski.pl/
Świąteczny imprezowy niezbędnik

Długi weekend, święta, urlop, relaks, wypoczynek czasami brawura.

Tak najłatwiej przecenić swoje siły.
Nie trać czujności!

Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w alkomat.

A dzięki temu:
przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie ani kropli alkoholu po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.

Dobrze jest wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów. Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Strata, zguba, zatrzaśnięcie, złamanie kluczyka? To nie problem

W sezonie zimowym, podczas ostrych mrozów, a także o każdej porze dnia i nocy może przytrafić nam się problem z zamkiem w aucie, kluczykami.
O zgubę kluczy do mieszkania także nie trudno.

W rozwiązaniu tego problemu pomoże:
Serwis Mobilny firmy z wieloletnią tradycją Auto ZamkiAUTO ZAMKI Grzywiński zawsze do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic.

Zadzwoń 602 666 218 oraz 602 257 390

****

Firma Auto-Zamki istnieje już od 1981 roku.
Specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu wszystkich typów samochodów, dorabianiu kluczy samochodowych, naprawie zamków i stacyjek po włamaniach.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z Auto-Zamków nie stanową problemu!
W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

Firma AUTO-ZAMKI wyratuje Cię z opresji.

Zapraszamy:
https://autozamki.com.pl/,
Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12, ul. Drogowców 15/17 zaprasza:

Awaryjne otwieranie wszystkich typów samochodów.
Dorabianie kluczy samochodowych.
Naprawa zamków i stacyjek po włamaniu.

KLUCZE Z IMMOBILISEREM
KODOWANIE KLUCZY

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Ekstremalna szybkość w trudnych warunkach - odkryj hulajnogę elektryczną Techlife X7

Firma Techlife to wiodąca w Europie marka hulajnóg elektrycznych, ale także innych tego typu pojazdów. Marka Techlife stale się rozwija i wzbogaca swoją ofertę, o kolejne produkty z jeszcze lepszymi parametrami. Im większe zainteresowanie takimi pojazdami jak hulajnoga elektryczna, tym większe wymagania klientów. Firma Techlife na tym polu nie ustępuje konkurencji, starając się oferować użytkownikom, coraz lepsze i szybsze modele. Jeśli kupując hulajnogę elektryczną, zależy nam na lekkim dreszczyku emocji, a przy okazji chcemy poszaleć także w terenie, model Techlife X7 będzie strzałem w dziesiątkę. Dlaczego hulajnoga elektryczna Techlife X7 jest niekwestionowanym liderem prędkości? Czytaj na: https://czest.info/Ekstremalna-szybkosc-hulajnoga-elektryczna-Techlife-X7
Prestiżowe Salony Aut Bezwypadkowych RENT CAR w Częstochowie zapraszają

Kupuj auta dobre i sprawdzone. SALONY RENT-CAR zapraszają!

Chcesz kupić auto, ale boisz się niepewności związanej z możliwą awarią używanego samochodu?

Odwiedź Salony RENT CAR w Częstochowie i kup AUTO Z GWARANCJĄ.
Sprawdź aktualną ofertę i zapoznaj się z programem VIP GWARANTPrestiżowe Salony Aut Bezwypadkowych zapraszają:
ul. Główna 56
ul. Główna 24

Tel. 34 324 30 72
http://www.rent-car.auto.com.pl
https://rent-car.otomoto.pl

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Korzystaj z wygód nowoczesnej Stacji Paliw i Auto Myjni WEGA

Szybko, dokładnie i komfortowo umyj, zatankuj samochód na ul. Żyznej 1, na Stacji Paliw WEGA.

Dokładnie i bez wysiadania umyjesz i zatankujesz samochód na Stacji Paliw Wega i nowoczesnej myjni samochodowej, przy ul. Żyznej 1. Nie musisz wysiadać, aby wyjechać czystym i zatankowanym autem.

Na terenie stacji znajduje się całodobowy sklep, gdzie możesz zaopatrzyć się w artykuły motoryzacyjne, spożywcze, leki OTC, alkohole itp.

Korzystaj z aktualnych promocji: http://wega.cze.pl/sklep/

Gdy planujesz przeprowadzkę wypożyczysz też profesjonalną przyczepę.

Korzystaj zatem z wygód jakie oferuje nowoczesna Stacja Paliw i Auto Myjnia na ul. Żyznej 1.

Stacja Paliw WEGA zaprasza.

Tu załatwisz wszystko w komfortowych warunkach.
UWAGA ZIMA!!
Zadbaj o szyby, wycieraczki, lusterka!

Niesprawne szyby samochodowe zimą to wielkie niebezpieczeństwo w czasie podróżowania.

Wzmożony ruch spowodowany rodzinnymi wyjazdami, niedogodne warunki pogodowe, zamarzanie szyb, odpryski od kawałków lodu, to wszystko sprawia, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na sprawność szyb, lusterek oraz wycieraczek w naszym samochodzie.

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim do firmy Szybex-Service, gdzie fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

http://www.szybexservice.pl

Polecamy na:
http://czest.info/motoryzacja
Jesteście gotowi na nadchodzące mrozy? Tomasz Kuchar radzi, jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze podczas zimy

Zima coraz śmielej daje o sobie znać – temperatury wkrótce mają spaść dużo poniżej zera. Opady śniegu, mróz i śliska nawierzchnia - trudne warunki pogodowe to wyzwanie dla wielu kierowców. Mroźne noce wiążą się także z obawami czy rankiem odpali nam samochód, czy może jednak nie. Gorsze warunki atmosferyczne to też czas, kiedy kierowcy powinni zwracać większą uwagę na to, w jaki sposób prowadzą samochód i czy ich pojazd jest w odpowiednim stanie technicznym. Jak zachować bezpieczeństwo na drodze podczas zimy radzi Tomasz Kuchar, obecnie ekspert w dziedzinie szkoleń z bezpiecznej jazdy, który był wielokrotnym mistrzem Polski w rallycross oraz w rajdach samochodowych.

1. Sprawdź stan techniczny pojazdu

Przygotowanie samochodu do trudnych warunków atmosferycznych panujących zimą pozwoli uniknąć problemów z jego uruchamianiem, eksploatowaniem i sprawi, że będziemy mogli bezpiecznie podróżować. Przede wszystkim należy wymienić opony na zimowe i upewnić się, że jest w nich odpowiednie ciśnienie. Koniecznością jest wymiana płynu do spryskiwacza na zimowy, skontrolowanie stanu wycieraczek do szyb oraz stanu akumulatora. Zimą często włączamy nawiew, żeby odparować szyby – warto zlecić wymianę filtra kabinowego i sprawdzenie systemu klimatyzacji. Oczyszczone kanały nawiewowe to mniej wilgoci i mniejsze parowanie szyb, co zapewni nam lepszą widoczność. W niektórych, szczególnie nowoczesnych autach, dostanie się do akumulatora w warunkach polowych jest bardzo utrudnione, dlatego zanim ruszymy w dłuższą trasę polecam sprawdzenie w instrukcji użytkowania samochodu, gdzie znajdują się specjalne punkty podłączania kabli rozruchowych.

2. Tankuj odpowiednie paliwo

Standardowy olej napędowy w niskich temperaturach traci część swoich właściwości. W efekcie może dojść do zatkania lub wręcz uszkodzenia układu paliwowego naszego samochodu. Tankując milesPLUS diesel arktyczny mamy gwarancję, że nawet przy temperaturze -32°C unikniemy takich problemów. Paliwo arktyczne to także gwarantowana temperatura mętnienia maks. -22°C, co pozwala zredukować ryzyko blokady silnika. Podczas niskich temperatur staraj się zawsze tankować do pełna. Na skutek różnicy temperatur powietrze w zbiorniku skrapla się, a powstała w ten sposób woda może spowodować wiele problemów, np. dostać się wraz z paliwem do filtra, powodując jego zablokowanie, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

3. Zadbaj o swoją widoczność na drodze

Krótszy dzień w okresie zimowym przekłada się na spędzanie wielu godzin za kółkiem jeszcze przed wschodem słońca lub już po zmroku. Warto przed każdą podróżą zwrócić uwagę, w jakim stanie są reflektory i światła w pojeździe – zarówno te przednie jak i tylne oraz boczne. Zwłaszcza zimą często mamy do czynienia z kiepską widzialnością i szybko zapadającym zmierzchem. Właściwy stan oświetlenia zapewni odpowiednią widoczność na drodze, a to w połączeniu z czystymi szybami pozwoli lepiej kontrolować co dzieje się wokół samochodu.

4. Spodziewaj się niespodziewanego

Późna jesień, zima i wczesna wiosna to często ciężkie warunki do jazdy. Utrudnienia na drodze powodują m.in. śliska nawierzchnia, mgła czy gołoledź. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, nawet dla bardzo doświadczonych kierowców, jest tak zwany czarny lód. Fragmenty jezdni, najczęściej w zacienionych miejscach, pokryte są cienką warstwą lodu niewidoczną na pierwszy rzut oka. Właśnie dlatego tak istotna jest ocena przyczepności i dostosowanie do niej prędkości. Bardzo ważna jest technika i przede wszystkim płynność jazdy – delikatne przyspieszanie i hamowanie, unikanie gwałtownych ruchów kierownicą i płynne pokonywanie zakrętów optymalnym torem jazdy, co pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Nie zapominajmy również o innych uczestnikach ruchu drogowego i o właściwych odstępach pomiędzy pojazdami – moja rekomendacja na odstęp za poprzedzającym autem to min. 3-4 sekundy – da to nam komfort, poprawi płynność jazdy i zwiększy nasze bezpieczeństwo.

5. Bądź przygotowany na każdą pogodę

Kapryśna pogoda nierzadko potrafi spłatać figla. Warto mieć ze sobą cały zestaw akcesoriów, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas zimowych podróży, a zwłaszcza niezaplanowanych w nich przerw. W dalszą drogę dobrze jest zabrać ze sobą m.in. saperkę, kable rozruchowe, latarkę, ciepły koc, mocną linę, termos, zapałki, mapę w wersji papierowej i powerbank.

Zima to nierzadko także kłopoty z dostaniem się do samochodu. Skutecznym sposobem na uniknięcie przykrej niespodzianki, przymarzających drzwi lub okien, jest posmarowanie uszczelek specjalną wazeliną, która zapobiegnie przymarznięciu. Podczas dużych mrozów nie próbujmy na siłę otwierać okien – w przypadku zamarzniętej szyby może się to skończyć uszkodzeniem mechanizmu podnoszenia szyb.
Mobilny Serwis AUTO ZAMKI zaprasza: Awaryjne 24h do twojej dyspozycji!

Strata, zguba, zatrzaśnięcie, złamanie kluczyka?
To nie problem :-)


Serwis Mobilny firmy z wieloletnią tradycją Auto Zamki zawsze do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic.

Zadzwoń 602 666 218 oraz 602 257 390

****

Firma Auto-Zamki istnieje już od 1981 roku.
Specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu wszystkich typów samochodów, dorabianiu kluczy samochodowych, naprawie zamków i stacyjek po włamaniach. KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z Auto-Zamków nie stanową problemu!
W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

Firma AUTO-ZAMKI wyratuje Cie z opresji.
http://www.klucze.bigduo.pl, Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12 zaprasza:
Awaryjne otwieranie wszystkich typów samochodów.
Dorabianie kluczy samochodowych.
Naprawa zamków i stacyjek po włamaniu.
KLUCZE Z IMMOBILISEREM
KODOWANIE KLUCZYPolecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Strona 2 >>>